Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním

Italský supersport se namísto trikolory pyšní specifickým čalouněním sedadel. Obdobně zpracován je také přidružený zmenšený model.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním

11.6.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním

/

Italský supersport se namísto trikolory pyšní specifickým čalouněním sedadel. Obdobně zpracován je také přidružený zmenšený model.

Italská automobilka Pagani nedávno oznámila, že výroba se přestěhuje do nové továrny. Ta dokáže vyprodukovat až 300 kusů ročně, k ohrožení exkluzivity však navzdory tomuto faktu nedojde. Místo toho hodlá malosériová značka i nadále vyrábět tři až čtyři kusy modelů Huayra a Zonda měsíčně. Každý z nich je přitom větší či menší měrou uzpůsoben vkusu a fantazii majitele, což je i případ nově odhalené verze „Scozia“.

Jak již název napovídá, vůz putoval do Skotska. Zvenčí přitom jeho šedivý lak nedává příliš najevo jakoukoliv okázalost či odklon od sériového provedení. Uvnitř se ovšem skrývají sedadla čalouněná uprostřed látkou odkazující na tradiční kilt. Použitý vzor přitom odkazuje na emblém rodu vlastníka, který má zjevně rád i modrou. V tomto odstínu je totiž kupříkladu vyveden název vozu na zádi.

Žádné další změny oproti standardu již nebyly zveřejněny, povšimnout si ovšem můžeme zakázkové sady zavazadel ukrytých v různých kapsách i koženého pláště, který s nimi ladí barvou. Mimo to byl současně s reálným vozem dodán i zmenšený model, který do detailu reflektuje skutečnost. I jeho karoserii tedy zdobí šedý lak, zatímco uvnitř najdeme skotský kilt.

Jen u pánské sukně ovšem nezůstalo, slavnostního předávání vozidla jeho majiteli se totiž účastnili i hudebníci s dudami. Taková ceremonie se přitom málokdy vidí, zvláště když přítomny jsou jí i další dvě zakázkové kreace italského supersportu. Nám se více než „Scozia“ líbí provedení s bílými pruhy, působivý je ale i model oháknutý do modrého karbonu.


Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním - 1 - Pagani Huayra Scozia videoscreen 01Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním - 2 - Pagani Huayra Scozia videoscreen 02Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním - 3 - Pagani Huayra Scozia videoscreen 03Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním - 4 - Pagani Huayra Scozia videoscreen 04Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním - 5 - Pagani Huayra Scozia videoscreen 05Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním - 6 - Pagani Huayra Scozia videoscreen 06Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním - 7 - Pagani Huayra Scozia videoscreen 07Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním - 8 - Pagani Huayra Scozia videoscreen 08Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním - 9 - Pagani Huayra Scozia videoscreen 09Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním - 10 - Pagani Huayra Scozia videoscreen 10Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním - 11 - Pagani Huayra Scozia videoscreen 11Pagani Huayra Scozia: další zakázkový speciál bude ladit Skotům k sukním - 12 - Pagani Huayra Scozia videoscreen 12
Pagani Huayra „Scozia“ je specifické zejména uvnitř, kde sedadla reflektují vzhled tradičního skotského kiltu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše