Peugeot RCZ R: ostrá verze slibuje na novém videu okruhové zaměření

Peugeot RCZ R se na novém videu hlavně prohání po závodním okruhu. Na předokolku mu docela jdou i přetáčivé smyky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Peugeot RCZ R: ostrá verze slibuje na novém videu okruhové zaměření

9.9.2013 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Peugeot RCZ R: ostrá verze slibuje na novém videu okruhové zaměření

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Peugeot RCZ R se na novém videu hlavně prohání po závodním okruhu. Na předokolku mu docela jdou i přetáčivé smyky.

Značku Peugeot si většina motoristických nadšenců spojí spíše s rallye nebo čerstvěji s Pikes Peak než s okruhy. Model RCZ je jedním z pár zábavných Peugeotů poslední doby, které míří i tímto směrem. Už v Goodwoodu se tak nějak před-představil ve verzi R, která má být na podobných místech jako doma - však posílá svých 270 koní na přední kola přes samosvorný diferenciál jako jediné RCZ v nabídce.

Coby koncept se tento model ukázal světu již dříve, nyní si však můžeme prohlédnout jeho produkční verzi na videoukázce, kterou výrobce zveřejnil těsně před formální autosalonovou premiérou ve Frankfurtu. Pilot s ním po závodní trati jede celkem ostře a nechybí ani poměrně působivý přetáčivý smyk, i když drifterské náčiní RCZ R rozhodně není.

Výkony z něj dělají nejrychlejší Peugeot vůbec a také jej řadí k dvoulitrovým hot hatchům. Jejich praktičnost však RCZ R prodává za koňskou dávku francouzské elegance a produkce bude omezena. I přes cenu atakující devítisettisícovou hranici by to však mohla být zajímavá volba.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Peugeot RCZ R: ostrá verze slibuje na novém videu okruhové zaměření - 1 - Peugeot RCZ R 2013 seriovy oficialni 01Peugeot RCZ R: ostrá verze slibuje na novém videu okruhové zaměření - 2 - Peugeot RCZ R 2013 seriovy oficialni 02Peugeot RCZ R: ostrá verze slibuje na novém videu okruhové zaměření - 3 - Peugeot RCZ R 2013 seriovy oficialni 03Peugeot RCZ R: ostrá verze slibuje na novém videu okruhové zaměření - 4 - Peugeot RCZ R 2013 seriovy oficialni 04Peugeot RCZ R: ostrá verze slibuje na novém videu okruhové zaměření - 5 - Peugeot RCZ R 2013 seriovy oficialni 05Peugeot RCZ R: ostrá verze slibuje na novém videu okruhové zaměření - 6 - Peugeot RCZ R 2013 seriovy oficialni 06Peugeot RCZ R: ostrá verze slibuje na novém videu okruhové zaměření - 7 - Peugeot RCZ R 2013 seriovy oficialni 07
Peugeot RCZ R se může pochlubit 270 koni a samosvorným diferenciálem.

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše