Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem

Nečekali jsme, že se od něj ještě něčeho dočkáme, nakonec se ale ukázalo, že před svou tragickou nehodou stihl natočit ještě jednu Gymkhanu. Té ale opět „chybí zvuk”, a tak si na rozloučenou s tímto mágem možná raději pustíte jeho předchozí videa.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem

7.12.2023 | Petr Prokopec

Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem

/

Foto: Audi

Nečekali jsme, že se od něj ještě něčeho dočkáme, nakonec se ale ukázalo, že před svou tragickou nehodou stihl natočit ještě jednu Gymkhanu. Té ale opět „chybí zvuk”, a tak si na rozloučenou s tímto mágem možná raději pustíte jeho předchozí videa.

Možná jste zaznamenali, že před necelým měsícem měl v kinech premiéru snímek The Marvels. Ten je vůbec nejhůře přijatým filmem studia spadajícího pod společnost Walta Disneyh a dosud si ani nevydělal na poněkud přestřelený rozpočet. Protože jsem ho zatím neviděl (a vlastně si ani nejsem jistý, zda ho vůbec chci vidět), jeho kvality nemohu hodnotit. Dodám však, že propadák se dal očekávat, neboť po 15 letech jsou diváci komiksovými filmy přejedeni. Marvel navíc poslední dobou sázel spíše na kvantitu než kvalitu, kvůli čemuž nad studiem řada lidí zlomila hůl.

Není to ale až tak překvapivé, neboť pokud soustavně opakujete totéž, jednoho dne zkrátka publikum přestanete bavit. Nejde jen o komiksové filmy, koneckonců se podívejte třeba na The Grand Tour - Clarkson a spol. jeli v téže stopě již od roku 2002. Originální tak přestali být již před pár lety, pročež je možná i dobře, že se rozhodli show opustit. Stále totiž ještě mohou odejít s čistým štítem. Něco takového se ale bohužel již nepovede tragicky zesnulému Kenu Blockovi.

Pro tohoto showmana jsem měl vždy slabost, první díly Gymkhany jsem doslova hltal a pouštěl každému, ať už chtěl nebo ne. Nicméně před nějakými šesti sedmi lety můj zájem začal opadat. Jednoduše proto, že již nedocházelo k inovacím, měnilo se pouze auto. Vše ostatní ale zůstávalo při starém - Ken tedy usedl do nějakého zakázkového speciálu se šíleným výkonem, který následně po zhruba osm minut posílal bokem všude, kde to jenom šlo.

Možná i proto Block před pár lety upustil od spolupráce s Fordem a přešel k Audi, kde spalovací auta nahradil elektromobil. S ním ovšem přišla taková nuda, že se rázem bavím u každého předchozího videa, a to i u těch, která mě dříve nechávala chladným. Rád bych Kenův rozlučkový snímek, jenž natočil jen pár týdnů před svou nešťastnou smrtí, hodnotil kladně. Jenže jsou věci, pro které se elektrický motor prostě nehodí. A tato je jednou z nich.

Na jedné straně je pochopitelně skvělé, že se s elektromotory dají provádět hotové divy, třeba roztočit každé kolo jiným směrem. To následně vede k opravdu spektakulárním driftům. Jenže bez zvuku vytočené spalovací jednotky vás něco takového nemá šanci okouzlit, během chvíle se začnete nudit. A jakmile spatříte závěrečné titulky, oddechnete si. Vím, že je to tvrdý verdikt a rád bych se s Kenem rozloučil lépe, realitu ale nelze popírat.

Můžete být pochopitelně jiného názoru, nicméně zkuste nejprve shlédnout novou Electrikhanu, která se odehrává v Mexiku, a následně zamiřte k jakémukoli Kenovu předchozímu videu, ve kterém hlavní roli bude hrát třeba jeden z upravených Fordů. Bavit se nejspíš budete daleko víc, i když podstata je pořád stejná. Jen v předchozích případech je u toho zvuk dotvářející úžasný zážitek, nad tímto videem spíše uroníte slzu stejně jako nad osudem showmana, který nás opustil ve svých teprve 55 letech.


Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem - 1 - Audi S1 Hoonitron 2023 nova sada 01Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem - 2 - Audi S1 Hoonitron 2023 nova sada 02Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem - 3 - Audi S1 Hoonitron 2023 nova sada 03Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem - 4 - Audi S1 Hoonitron 2023 nova sada 04Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem - 5 - Audi S1 Hoonitron 2023 nova sada 05Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem - 6 - Audi S1 Hoonitron 2023 nova sada 06Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem - 7 - Audi S1 Hoonitron 2023 nova sada 07Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem - 8 - Audi S1 Hoonitron 2023 nova sada 08Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem - 9 - Audi S1 Hoonitron 2023 nova sada 09Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem - 10 - Audi S1 Hoonitron 2023 nova sada 10Poslední video tragicky zesnulého Kena Blocka vás donutí uronit slzu nejen nad jeho smutným osudem - 11 - Audi S1 Hoonitron 2023 nova sada 11
Audi S1 Hoonitron se oproti prvnímu dílu Electrikhany lehce změnilo, dostalo totiž simulovanou převodovku, díky které lze lépe kontrolovat veškeré drifty. Ty jsou opravdu spektakulární, jenže jim cosi chybí. Foto: Audi

Zdroje: Hoonigan, Audi

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.