Takhle snadno jde ukrást i auta Tesly. Zloděje nejvíce zdržela jejich hloupost

O Teslách se mluví jako o velmi dobře zabezpečených autech, ve standardním nastavení jsou ale zranitelné úplně stejně jako prakticky všechny moderní vozy - přes bezklíčový vstup.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle snadno jde ukrást i auta Tesly. Zloděje nejvíce zdržela jejich hloupost

24.10.2018 | Mirek Mazal

Takhle snadno jde ukrást i auta Tesly. Zloděje nejvíce zdržela jejich hloupost

/

O Teslách se mluví jako o velmi dobře zabezpečených autech, ve standardním nastavení jsou ale zranitelné úplně stejně jako prakticky všechny moderní vozy - přes bezklíčový vstup.

Auta Tesly jsou známá svou pokročilou elektronikou. Mluvívá se tak o tom, že jsou velmi obtížné odcizitelná, neboť pohyb všech vozů značky je možné sledovat na dálku. K zabezpečení je dále možné pomocí kód PIN, který musí řidič zadat před startem, jenže pokud jej někdo nepoužije a zloději jsou alespoň trochu šikovní, zneužitím bezklíčového vstupu auto v mžiku ukradnou stejně snadno jako kterékoli jiné.

Dokazuje to video z Velké Británie, na němž dvojice lapků během okamžiku ukázala, s jakou lehkostí a bez pozornosti okolí je možné odjet i s cizí Teslou. Jeden z nich přijel vybaven zařízením, které se dá sestavit za pár stovek. Chvíli obcházel kolem domu, zachytil signál klíče, který následně zesílil. Auto se pak odemklo tak, jakoby u jeho dveří stál někdo s klíčem v kapse. Brit s Modelem S podcenil známé praktiky zlodějů a může si teď bez auta vyčítat, že nepoužil aspoň jednu levnou ochranu.

Celá operace trvala maximálně desítky sekund, zloději se ale na místě zdrželi minuty. Šikovní byli vážně jen trochu, neboť si evidentně předem nezjistili, jak u Tesly odpojit konektor nabíječky. To je docela hloupé, i tak z toho ale nakonec byl relativně krátký a hlavně tichý proces. Tichý doslova. Tesla po akci i se zloději na palubě neslyšně odjela noční ulicí kdoví kam, a protože dvěma mužům se podařilo i vypnout ono dálkové sledování, Model S jakoby zmizel z povrchu Země.

I americká automobilka v této souvislosti připomíná možnost aktivace kódu PIN, který je potřeba zadat podobně jako u mobilních telefonů. Bývalo by to pomohlo, majitel ale spoléhal na kamerový systém, který zloděje neodradil. Nebo si jej možná ani nevšimli - velmi dobře je zaznamenal a snad brzy pomůže ke jejich dopadení.


Takhle snadno jde ukrást i auta Tesly. Zloděje nejvíce zdržela jejich hloupost - 1 - Tesla Model S kradez keyless 01Takhle snadno jde ukrást i auta Tesly. Zloděje nejvíce zdržela jejich hloupost - 2 - Tesla Model S kradez keyless 02Takhle snadno jde ukrást i auta Tesly. Zloděje nejvíce zdržela jejich hloupost - 3 - Tesla Model S kradez keyless 03Takhle snadno jde ukrást i auta Tesly. Zloděje nejvíce zdržela jejich hloupost - 4 - Tesla Model S kradez keyless 04Takhle snadno jde ukrást i auta Tesly. Zloděje nejvíce zdržela jejich hloupost - 5 - Tesla Model S kradez keyless 05Takhle snadno jde ukrást i auta Tesly. Zloděje nejvíce zdržela jejich hloupost - 6 - Tesla Model S kradez keyless 06Takhle snadno jde ukrást i auta Tesly. Zloděje nejvíce zdržela jejich hloupost - 7 - Tesla Model S kradez keyless 07Takhle snadno jde ukrást i auta Tesly. Zloděje nejvíce zdržela jejich hloupost - 8 - Tesla Model S kradez keyless 08Takhle snadno jde ukrást i auta Tesly. Zloděje nejvíce zdržela jejich hloupost - 9 - Tesla Model S kradez keyless 09Takhle snadno jde ukrást i auta Tesly. Zloděje nejvíce zdržela jejich hloupost - 10 - Tesla Model S kradez keyless 10
Další krádež pomocí zesílení signálu bezklíčového přístupu do automobilu se odehrála během pár minut, Tesla mu odolávala v podstatě jen skrze nabíjecí konektor

Zdroj: Antony Kennedy@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše