Toyota Auris 2013: evropská verze nového Aurisu nafocena bez maskování

Japonský koncern připravuje produkci nového Aurisu co nejblíže svým evropským zákazníkům. Výroba se plánuje v Británii a kromě hatchbacku dorazí i kombi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota Auris 2013: evropská verze nového Aurisu nafocena bez maskování

25.7.2012 | Miro Mihálik | 4 příspěvky

Toyota Auris 2013: evropská verze nového Aurisu nafocena bez maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonský koncern připravuje produkci nového Aurisu co nejblíže svým evropským zákazníkům. Výroba se plánuje v Británii a kromě hatchbacku dorazí i kombi.

Nástupce současné Toyoty Auris operující v nižší střední třídě nemusíme nijak zvlášť představovat. Z Japonska zhruba před dvěma měsíci unikly fotografie a základní informace k nové, druhé generaci Aurisu, o které se obecně vědělo, že se dříve nebo později objeví také v Evropě. Termín uvedení známý nebyl, spekulovalo se pouze o tom, že se v podobě konceptu představí už na pařížském autosalonu. Tohle samozřejmě vyloučit nemůžeme, podle všeho je však na starém kontinentu už i sériový vůz.

Britskému Autocaru se podařilo získat obrázky produkčního auta pořízené při jakémsi přesunu nebo snad fotografování někde v Holandsku, nicméně v tomto případě se mělo jednat o čistě marketingovou záležitost. Produkci novinky pro Evropu Toyota rozjede jinde. Pokud můžeme věřit kolegům (a jejich zdroje obvykle nechybují) s výrobou Aurisu se počítá právě ve Velké Británii, v hrabství Derbyshire, přesněji v továrně ležící u městečka Burnaston.

Jak můžete vidět, pohotovému fotografovi se podařilo zachytit nejen standardní provedení Aurisu, ale také jeho hybridní verzi, která s velkou pravděpodobností zdědí techniku po dosluhujícím modelu. Autocar rovněž potvrdil naši dosavadní domněnku, podle níž se pod kapotou objeví také dvojice zážehových čtyřválců o objemu 1,33 a 1,6 litru a navíc přidal dvě zajímavé informace.

Auris, jehož představení je naplánováno na počátek příštího roku, má být ve srovnání se současným autem o chlup menší, ale především lehčí. Navíc Auris má být vůbec prvním modelem Toyoty, který na základě dohody s BMW dostane mnichovské diesely - počítá se s dvoulitrem, ale také šestnáctistovkou z Mini, která vznikla ze spolupráce PSA a Fordu.

Aby se nový Auris mohl konečně postavit Golfu a Focusu, měla by být krátce po představení pětidveřového hatchbacku odhalena také jeho verze kombi.

Kompletní sadu pořízených špionážních fotek si můžete prohlédnout na stránkách Autocaru.


Toyota Auris 2013: evropská verze nového Aurisu nafocena bez maskování - 1 - Toyota Auris 2013 spy

Toyota Auris 2013: evropská verze nového Aurisu nafocena bez maskování - 2 - Toyota Auris 2013 01Toyota Auris 2013: evropská verze nového Aurisu nafocena bez maskování - 3 - Toyota Auris 2013 02Toyota Auris 2013: evropská verze nového Aurisu nafocena bez maskování - 4 - Toyota Auris 2013 03Toyota Auris 2013: evropská verze nového Aurisu nafocena bez maskování - 5 - Toyota Auris 2013 04Toyota Auris 2013: evropská verze nového Aurisu nafocena bez maskování - 6 - Toyota Auris 2013 05Toyota Auris 2013: evropská verze nového Aurisu nafocena bez maskování - 7 - Toyota Auris 2013 06Toyota Auris 2013: evropská verze nového Aurisu nafocena bez maskování - 8 - Toyota Auris 2013 07Toyota Auris 2013: evropská verze nového Aurisu nafocena bez maskování - 9 - Toyota Auris 2013 08
Fotka v Holandsku pořízeného Aurisu ukazuje, že evropská verze (tedy pokud to je opravdu ona) víceméně odpovídá té japonské

Zdroj: Autocar

Miro Mihálik

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.