Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži

Čerstvě uniknuvší materiály Toyoty ukazující novou generaci kompaktního Aurisu pro japonský trh oživily diskuzi o jeho budoucím jméně pro Evropu. I zde zůstane vše při novém.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži

31.5.2012 | Petr Miler | 2 příspěvky

Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čerstvě uniknuvší materiály Toyoty ukazující novou generaci kompaktního Aurisu pro japonský trh oživily diskuzi o jeho budoucím jméně pro Evropu. I zde zůstane vše při novém.

Při starém by totiž znamenalo, že vůz se bude jmenovat znovu Corolla jako mnoho dekád předtím. Pod tímto označením se u nás nyní prodává jen kompaktní sedan, hatchback od roku 2007 nese jméno Auris. A zůstane tomu tak i nadále.

Pro německý Automobilwoche to potvrdila mluvčí evropského zastoupení automobilky s tím, že Toyota je spokojena s tím, jaké povědomí o tomto modelu nyní Evropané mají a nehodlá tak na svém relativně novém přístupu k věci nic měnit. Nebylo přitom samozřejmé, že Auris zůstane Aurisem, spekulovalo se o opaku - Corolla je slavné jméno, značí nejprodávanější auto všech dob a vůz, kterému dnes říkáme od A, se na jiných trzích (třeba v Austrálii) prodává právě jako Corolla.

Tyto spekulace se objevily v souvislosti se stále čerstvým únikem fotek Aurisu 2013 pro japonský trh. Tím, že Toyota předem potvrdila i jméno téhož vozu pro Evropu, v podstatě odstranila jakýkoli moment překvapení - nedá se totiž předpokládat, že by Auris pro Evropu vypadal zásadně jinak než pro Japonsko.

Otázkou tedy zůstává jen to, kdy se propracuje i k nám. Nejnovější, zatím nepotvrzenou informací kolegů z Autonews je, že Japonci nový Auris představí nejprve jako koncept na zářijovém autosalonu v Paříži a sériovou verzi odhalí krátce před začátkem jejích prodejů příští rok v Ženevě. Inu, uvidíme.


Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 1 - Toyota Auris 2013 01Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 2 - Toyota Auris 2013 02Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 3 - Toyota Auris 2013 04Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 4 - Toyota Auris 2013 05Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 5 - Toyota Auris 2013 06
K uniklým fotkám japonského Aurisu můžeme nyní přidat i jeho jméno pro Evropu. Bude to také Auris.

Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 6 - Auris201002Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 7 - Auris201003Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 8 - Auris201004Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 9 - Auris201006Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 10 - Auris201007Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 11 - Auris201010
Současný Auris po faceliftu z roku 2010

Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 12 - Toyota-Corolla_2010_2Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 13 - Toyota-Corolla_2010_10Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 14 - Toyota-Corolla_2010_1Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 15 - Toyota-Corolla_2010_13Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 16 - Toyota-Corolla_2010_3Toyota Auris zůstane i v druhé generaci pro Evropu Aurisem. Koncept se ukáže v Paříži - 17 - Toyota-Corolla_2010_5
Současná Toyota Corolla pro Evropu, už jen jako sedan

Zdroj: Automobilwoche, Foto: Noticias Automotivas

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše