Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Toyota Yaris HSD a Prius+: dva další hybridy pro Ženevu
4.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Vcelku pozoruhodnou sbírku novinek si pro letošní ženevský autosalon připravila japonská Toyota. Spolu s konceptem FT-86 II představí jeden produkční a jeden předprodukční hybrid.
Když Toyota před pár dny avizovala švýcarskou premiéru druhé verze konceptu FT-86, mysleli jsme si, že její ženevský prach je vystřílen. Realita je ale docela jiná, dnes totiž automobilka informovala, že se výčet novinek zastaví na citelně vyšším čísle, budou hned tři.
Druhým modelem do party bude Toyota Prius+, což zní nově, ale podle všeho půjde „jen” o evropskou variantu nedávno představeného MPV Prius V. Měl by tedy nabídnout stejných sedm míst pro pasažéry v kombinaci s hybridní pohonnou jednotkou ze standardního Priusu.
Třetí novinkou se pak stane Toyota Yaris HSD, která je podle slov automobilky dalším krokem k plně hybridní nabídce modelů. Na přiložených materiálech můžete vidět fotografii s částí přídě vozu (z Priusu+ je pak zase vidět kus zádě), která ale nedohaluje nic více než fakt, že varianta HSD vychází z nové generace Yarisu, jež byla zatím odhalena jen v Japonsku.
Další detaily se dozvíme v Ženevě, kde si všechny tři zmíněné novinky odbudou 1. března svou premiéru. Pokud bychom se snad něco dozvěděli dříve, určitě vás o tom spravíme.


Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejdražší Bugatti historie je prodáváno s pomocí fotek, za které by se styděli i lidé inzerující na Bazoši
dnesNejméně jeden člověk používá zdánlivě absurdní terénní sporťák Lamborghini k tomu, k čemu byl stvořen
včeraNěmec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
16.9.2025
Nejnovější články
VW Touareg se nakonec vrátí, na povahu nástupce se ale radši ani neptejte, to nechcete slyšet
před hodinouJindy spořádaní Kanaďané začali ve velkém demolovat stacionární radary, sami politici už říkají, že jsou to skrytí výběrčí daní
před 2 hodinamiLegendu Fordu zařízli po čtyřech generacích, o to levněji ji dnes koupíte ojetou. Za své ceny nabízí hromadu muziky
před 4 hodinamiMercedes neuhne, pořád špičkově prodávanou třídu A zařízne už příští rok bez jakéhokoli nástupce
před 7 hodinamiPotápějící se Nissan si našel novou oběť úsporných opatření, opěrky hlavy
před 8 hodinami
Živá témata na fóru
- Auto kolem 500tis.Kč 09.18. 18:34 - M.Z.
- Za kolik jezdíte s benzínem? 09.18. 17:25 - Snowman000
- BMW Divize 09.18. 16:19 - pavproch
- Onboard videa 09.18. 09:17 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 09.16. 15:35 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 09.16. 15:06 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 09.16. 13:16 - tommas
- Rychlodotazy 09.15. 21:09 - HondaMan