VW Atlas alias Teramont nafocen při testech v Německu, dorazí i k nám?

Model nezřídka prezentovaný jako specialita pro Američany byl několikrát skloňován i v evropských souvislostech. A možná to nebyla jen slova do větru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Atlas alias Teramont nafocen při testech v Německu, dorazí i k nám?

12.2.2017 | Petr Miler | 5 příspěvků

VW Atlas alias Teramont nafocen při testech v Německu, dorazí i k nám?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Model nezřídka prezentovaný jako specialita pro Američany byl několikrát skloňován i v evropských souvislostech. A možná to nebyla jen slova do větru.

Volkswagen loni po létech spekulací představil nové SUV Atlas, jehož poslání bychom bychom mohli stručně shrnout slovy jedné slovenské písně: „Buď je to spása, alebo smola.” Němci se vydali na tenký led, když proti svým zvyklostem stvořili auto, které se nesnaží vyniknout nějakou zvláštností, ale naprostou průměrností. Je to SUV, jakých se v USA prodávají mraky, ale když Američany dostatečně neoslovoval ani Tiguan, ani Touareg - protože jeden je moc malý a druhý moc drahý - zkouší to s Atlasem.

Má neobvyklé jméno a také nezvyklou pozici v nabídce Volkswagenu - je větší než Touareg, ale přitom je citelně levnější. Jestli to VW v Americe spasí, nebo to bude další nepříjemná rána pro jeho tamní aktivity, je otázkou, jedna věc je ale jistá - šití na míru amerického trhu z něj čiší. Přesto se hned záhy představil i v čínské verzi Teramont, a tak se kde kdo začal hned ptát, zda dorazí také do Evropy. Však i Evropané dnes po SUV pasou a velké, relativně levné SUV od Volkswagenu... To by přece mohlo fungovat.

Už z dřívějška víme, že do Ruska se podívá, zbytek Evropy je ale trochu jiná písnička. Že by se něco takového stát skutečně mohlo, pak naznačují přiložené fotky, které pořídil Holanďan Emiel Holtof na dálnici A31. Vidíme na nich právě VW Atlas/Teramont, který byl prý součástí větší kolony kamuflovaných aut. Má registraci v německém Braunschweigu, kde stojí jedna z továren Volkswagenu, a tak je vcelku nepochybné, že jde o prototyp automobilky - však co jiného, tento vůz se zatím neprodává ani v USA.

Co si z toho vzít, je otázkou, nicméně jen tak z legrace by VW Atlas v Evropě netestoval. Nevyrábí ho tu, nevyvíjel ho tu, to všechno se odehrávalo v USA, takže pokud s ním sem vyrazí něco zkoušet, mělo by to znamenat jediné - chce ho tu prodávat a možná i vyrábět. Přeberte si to, jak chcete, nebuďte ale překvapeni, pokud ve zbytku roku vytáhne VW nový Teramont v evropské verzi. Už několikrát jsme řekli, že by byl hloupý, kdyby to neudělal a možná to vedení automobilky vidí stejně...


VW Atlas alias Teramont nafocen při testech v Německu, dorazí i k nám? - 1 - VW Atlas Teramont Nemecko 01VW Atlas alias Teramont nafocen při testech v Německu, dorazí i k nám? - 2 - VW Atlas Teramont Nemecko 02VW Atlas alias Teramont nafocen při testech v Německu, dorazí i k nám? - 3 - VW Atlas Teramont Nemecko 03
VW Atlas neboli Teramont jezdící v Německu s registrací v Braunschweigu něco znamená. Teď je otázkou, co...

Zdroj: Autojunk

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků