Výrobce supersportů Gumpert je prý zachráněn, má nového investora

Prozatím nepotvrzené informace naznačují, že vozy jako Gumpert Apollo by nemusely zmizet ze světa. Smlouvy ale ještě podepsány nebyly.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Výrobce supersportů Gumpert je prý zachráněn, má nového investora

20.10.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Výrobce supersportů Gumpert je prý zachráněn, má nového investora

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Prozatím nepotvrzené informace naznačují, že vozy jako Gumpert Apollo by nemusely zmizet ze světa. Smlouvy ale ještě podepsány nebyly.

Letošní rok není pro malosériové značky vyrábějící supersportovní modely zrovna příznivý. Potýkat se musí s konkurencí zastřešenou nadnárodními koncerny, vyššími cenami pohonných hmot i vládami, které v podobě nových daní a poplatků zmenšují již tak omezenou skupinu zákazníků. I díky tomu všemu v srpnu svou činnost ukončila německá automobilka Melkus a krátce poté zapadl až po uši do dluhů i Gumpert. Jak jsme ale též informovali, insolvenční správce již po první návštěvě továrny prohlásil, že šance na obnovení výroby tu je. A měl zřejmě pravdu.

Jeden ze zaměstnanců značky, který má očividně blízko k nizozemskému magazínu AutoVisie, totiž prohlásil, že se našel nový investor. Firma samotná nic podobného zatím nepotvrdila, ale rovněž ani nevyvrátila. Což by mohlo naznačovat, že Gumpert skutečně stojí před záchranou, veškeré dohody ale zřejmě ještě nebyly přeneseny na papír.

Bude také zajímavé zjistit, kdo vlastně oním investorem je. Ne vždy se totiž pomoc vyplácí, jak by asi mohla potvrdit značka TVR, která až do roku 2004 relativně úspěšně fungovala pod taktovkou Petera Wheelera. Pak však přišel mladý ruský bankéř Nikolaj Smolenskij, který díky svým financím vstoupil do vedení a produkci modelů Sagaris či Tuscan díky nejasnému obchodnímu záměru v podstatě ukončil. A to přesto, že značka měla hodně příznivců. Doufáme tedy, že Gumpert neskončí podobně.


Výrobce supersportů Gumpert je prý zachráněn, má nového investora - 1 - Gumpert Apollo R 00Výrobce supersportů Gumpert je prý zachráněn, má nového investora - 2 - Gumpert Apollo R 01Výrobce supersportů Gumpert je prý zachráněn, má nového investora - 3 - Gumpert Apollo R 02Výrobce supersportů Gumpert je prý zachráněn, má nového investora - 4 - Gumpert Apollo R 03Výrobce supersportů Gumpert je prý zachráněn, má nového investora - 5 - Gumpert Apollo R 04Výrobce supersportů Gumpert je prý zachráněn, má nového investora - 6 - Gumpert Apollo R 06Výrobce supersportů Gumpert je prý zachráněn, má nového investora - 7 - Gumpert Apollo R 07Výrobce supersportů Gumpert je prý zachráněn, má nového investora - 8 - Gumpert Apollo R 08Výrobce supersportů Gumpert je prý zachráněn, má nového investora - 9 - Gumpert Apollo R 09
Supersport Gumpert Apollo se zřejmě možná znovu začne vyrábět, firma podle jednoho ze zaměstnanců našla nového, zatím neznámého investora

Zdroj: Motor Authority

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše