Zrychlení nejšílenější Toyoty Supra v Evropě bere dech, překoná i Bugatti

Že výkon jejího motoru lze relativně snadno vyšroubovat k vysokým hodnotám, se ví, ovšem víc jak 1 700 koní je přece jen výjimečné číslo. Třístovku teď Supra zvládá pod 15 sekund.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Zrychlení nejšílenější Toyoty Supra v Evropě bere dech, překoná i Bugatti

5.8.2019 | Petr Prokopec

Zrychlení nejšílenější Toyoty Supra v Evropě bere dech, překoná i Bugatti

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Že výkon jejího motoru lze relativně snadno vyšroubovat k vysokým hodnotám, se ví, ovšem víc jak 1 700 koní je přece jen výjimečné číslo. Třístovku teď Supra zvládá pod 15 sekund.

Snad každému fanouškovi rychlých kol začne stoupat tep, když padne zmínka o čtvrté generaci Toyoty Supra. Renomé japonské ikony navíc po příchodu nového modelu začalo ještě více stoupat, neboť kupé vzniklé ve spolupráci s BMW jen málokdo považuje za legitimního nástupce. Už jen proto, že jakkoliv sice jeho přeplňovaný třílitrový šestiválec snese nějaký ten tuning, k zisku zhruba 500 koní již budete potřebovat opravdový majlant. Nedej bože, kdybyste chtěli zamířit do sfér, kde se čtvrtá generace a její legendární motor 2JZ cítí jako doma.

Právě v těchto výšinách se dnes budeme pohybovat, neboť naši pozornost upoutal červeně lakovaný exemplář. Na první pohled vypadá naprosto sériově, za povšimnutí stojí snad jen poněkud malá zadní kola obutá do vysokoprofilových pneumatik. Tato modifikace má svůj důvod, neboť zmíněná Supra disponuje potenciálem, kterému se nemůže rovnat ani Bugatti Chiron. Sprint z klidu na 300 km/h totiž zvládá za nějakých 15 sekund, i když se majiteli nepovede přeřazení z trojky na čtyřku.

Kdo přesně za tímto monstrem stojí? Belgičan jménem Jimmy, který vlastní firmu na úpravy aut. Toyotám se věnuje rovněž, modifikace pro Supru ale kupodivu standardně nenabízí. Především proto, že takový model ve výrobním programu firmy ještě donedávna chyběl a on se zaměřuje spíše na moderní stroje. Ve svém soukromí ale propadá nostalgii, respektive onomu červeně lakovanému kupé, které ladí již několik let. Aktuálně se dostal na výkon přes 1 700 koní a dynamiku z kosmických sfér.

Jak přesně přitom takový kalup vypadá? Stačí se podívat na přiložené video, kde se dočkáte souboje upravené Supry s Nissanem GT-R či Yamahou R1. Jakkoliv ovšem i druhé japonské kupé prošlo modifikacemi a platí za mimořádně rychlé auto, vedle Toyoty Supra ke za statistu. Letitý vůz totiž mizí v prachu pokaždé, kdy si to jeho majitel usmyslí. Soundtrack, kterého se přitom dočkáte, je pak naprosto šílený. Stejně jako skutečnost, že Jimmy musí veškerý výkon zvládat ukočírovat s manuální převodovkou. Klobouk dolů a vzhůru do Belgie.


Zrychlení nejšílenější Toyoty Supra v Evropě bere dech, překoná i Bugatti - 1 - Toyota Supra 1700 HP vs konkurence dynamika video 01Zrychlení nejšílenější Toyoty Supra v Evropě bere dech, překoná i Bugatti - 2 - Toyota Supra 1700 HP vs konkurence dynamika video 02Zrychlení nejšílenější Toyoty Supra v Evropě bere dech, překoná i Bugatti - 3 - Toyota Supra 1700 HP vs konkurence dynamika video 03Zrychlení nejšílenější Toyoty Supra v Evropě bere dech, překoná i Bugatti - 4 - Toyota Supra 1700 HP vs konkurence dynamika video 04Zrychlení nejšílenější Toyoty Supra v Evropě bere dech, překoná i Bugatti - 5 - Toyota Supra 1700 HP vs konkurence dynamika video 05Zrychlení nejšílenější Toyoty Supra v Evropě bere dech, překoná i Bugatti - 6 - Toyota Supra 1700 HP vs konkurence dynamika video 06Zrychlení nejšílenější Toyoty Supra v Evropě bere dech, překoná i Bugatti - 7 - Toyota Supra 1700 HP vs konkurence dynamika video 07
Jimmyho Toyota Supra s více než 1 700 koňmi rozhodně je pekelně rychlá, i metu 300 km/h překoná dříve, než se stačíte rozkoukat

Zdroj: Street FX Motorsport & Graphics@Facebook

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.