Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec

Viděli jsme už různé výjimečné domy a byty, ale toto je i vedle nich něco zcela mimořádného. Třípodlažní byt v centru Londýna s auty skoro v pokoji a službami jako v hotelu je vskutku fascinující věc, ale také za fascinující cenu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec

29.1.2021 | Petr Prokopec

Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec

/

Foto: Finchatton/Four Seasons

Viděli jsme už různé výjimečné domy a byty, ale toto je i vedle nich něco zcela mimořádného. Třípodlažní byt v centru Londýna s auty skoro v pokoji a službami jako v hotelu je vskutku fascinující věc, ale také za fascinující cenu.

Tento týden se fanoušci Jamese Bonda dočkali smutného oznámení. Kvůli pokračující pandemii koronaviru byla opět odložena premiéra snímku Není čas zemřít, která se měla původně uskutečnit již v listopadu 2019. Zůstává přitom otázkou, zda se návratu agenta 007 dočkáme letos v říjnu, jak je plánováno, neboť budoucnost je nyní mlhavá i pro ty největší jasnovidce. Kde je ovšem špatná zpráva, tam je i dobrá, jakkoliv v tomto případě je určena pouze jednomu šťastlivci. Ten za ní navíc značně zaplatí, neboť do prodeje aktuálně zamířilo Apartmá 0.07 alokované v centru Londýna.

Jeho označení nepřehání, je to skutečně bydlení stvořené jako pro nejslavnějšího britského agenta. Nachází se v ikonické budově na adrese Grosvenor Square 20, která byla postavena již v osmnáctém století Sirem Richardem Grosvenorem. Od té doby hostila řadu celebrit i politiků, stejně jako členů královských rodin. Po nějaký čas pak dokonce suplovala i ambasádu. Nakonec ji však v roce 2013 koupila developerská společnost Finchatton, která plánovala její zásadní modernizaci. A také změnu zaměření. Nyní zde nalezneme 37 luxusních apartmánů, jejichž majitelé si užívají nebývalých služeb.

„Lidé milují hotely a služby, které hotely nabízí, ovšem již v nich neradi dlouhodobě bydlí. Není to tak úžasné, jako bydlet ve vlastním. Nicméně ony služby stále chcete - jen bez hotelové haly plné turistů či lidí, kteří vám kouří před dveřmi,“ popisuje, oč tu běží, Alex Michelin, jeden ze zakladatelů společnosti Finchatton. Tyto služby přitom poskytuje hotel Four Seasons, jenž se stará prakticky o vše - od nákupů přes čistírnu až po péči o automobily. Míněno je tím přitom nejen čištění, ale i servis.

Aby toho nebylo málo, je součástí budovy také kino pro 18 lidí, konferenční místnost, knihovna, fitness centrum nebo bazén. Dále majitelé mohou využít služeb soukromého šéfkuchaře i dětské chůvy. Ve výsledku tedy není divu, že ceny bytů zde startují na 23,3 milionu dolarů (cca 503 milionů Kč) za apartmá se třemi ložnicemi. Ovšem jelikož jde o vskutku luxusní bydlení, stává se opravdu jen málokdy, kdy některá z těchto privátních rezidencí mění majitele.

Je tedy vlastně skutečně zázrakem, že k mání je apartmá nejslavnější, které odkazuje na ikonickou postavu. Nový majitel přitom může počítat s obytnou plochou 545 metrů čtverečných, která je rozprostřena mezi tři patra. Pro automobilové fanoušky je nejzajímavější hned to přízemní, jehož součástí je dvojgaráž s jednou průhlednou stěnou. Za ní se přitom nachází soukromá herna, ve které si můžete dát Bondovo oblíbené Martini a kochat se Astonem Martin DB5.

Zda je legendární kupé součástí apartmánu, nevíme. Ostatně známa není ani jeho cena. Ovšem pokud se na ni musíte ptát, nejspíše si jej dovolit nemůžete. Koneckonců s ohledem na cenu základních bytů je pravděpodobné, že se bude blížit 1 miliardě korun. V takové chvíli vám ovšem nejspíše již bude jedno, zda DB5 bude v ceně či nikoliv. Pokud totiž nastane druhý případ, stačí jen zabrousit na internetu a náhradu máte dříve, než se nastěhujete za sumu, která je pod vaši rozlišovací schopnost peněz.

Zpět ale k samotnému apartmá, které ve druhém patře nabízí tři ložnice včetně té, jež patří majiteli a zahrnuje i rozměrné šatny a koupelny vykládané mramorem. V patře třetím se pak nachází jídelna a obrovská kuchyň, stejně jako další ubytovací kapacity pro hosty, jakkoliv v již méně opulentním stylu. Suma sumárum je to vše úžasné, byť za neskutečnou cenu. Na druhou stranu, centrum Londýna nebylo nikdy levnou záležitostí.


Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 1 - Apartman 0.07 na prodej 01Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 2 - Apartman 0.07 na prodej 02Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 3 - Apartman 0.07 na prodej 03Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 4 - Apartman 0.07 na prodej 04Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 5 - Apartman 0.07 na prodej 05Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 6 - Apartman 0.07 na prodej 06Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 7 - Apartman 0.07 na prodej 07Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 8 - Apartman 0.07 na prodej 08Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 9 - Apartman 0.07 na prodej 09Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 10 - Apartman 0.07 na prodej 10Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 11 - Apartman 0.07 na prodej 11Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 12 - Apartman 0.07 na prodej 12Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 13 - Apartman 0.07 na prodej 13Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 14 - Apartman 0.07 na prodej 14Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 15 - Apartman 0.07 na prodej 15Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 16 - Apartman 0.07 na prodej 16Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 17 - Apartman 0.07 na prodej 17Firmy stvořily hyperluxusní bydlení jako pro Jamese Bonda i s auty uvnitř, stojí ranec - 18 - Apartman 0.07 na prodej 18
K mání je Apartmá 0.07, které se nachází v ikonické budově na Grosvenor Square 20 v londýnském Mayfair. Jeho cena oznámena nebyla, bezesporu však přesáhne miliardu korun. Foto: Finchatton/Four Seasons

Zdroj: Finchatton/Four Seasons

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše