Aixam Mega Coupe GTI: „Jawa Chic” na steroidech vystraší i Lamborghini

Pařížské bulváry zanedlouho zpestří odmocnina z ostrého hatchbacku francouzské automobilky Aixam. K řízení stačí občanka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Aixam Mega Coupe GTI: „Jawa Chic” na steroidech vystraší i Lamborghini

28.9.2012 | Miro Mihálik | 3 příspěvky

Aixam Mega Coupe GTI: „Jawa Chic” na steroidech vystraší i Lamborghini

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pařížské bulváry zanedlouho zpestří odmocnina z ostrého hatchbacku francouzské automobilky Aixam. K řízení stačí občanka.

Francouzský výrobce městských mikroaut Aixam Mega, vedle kterých je i Smart ForTwo téměř Gulliverem mezi liliputány, představil na pařížském autosalonu nový model Coupe GTI. Ono slůvko „nový“ ale berte s hodně velkou rezervou. Ve skutečnosti jde pouze o další variací vozítka prodávaného pod jmény City, Crossline nebo GTO.

Právě z posledně jmenovaného modelu si Coupe GTI o délce jen 2,83 metru vypůjčilo osmipaprsková černo-červená kola o průměru patnáct palců a pneumatiky o rozměru 155/60 R15. Ze stejného vozíku pochází také agresivněji tvarovaný přední nárazník, nástavce prahů a zadní nárazník se zdvojenou koncovkou výfuku a integrovaným difuzorem.

Pokud nejste úplně v obrazu a přemýšlíte, jak rychle asi může svištět tato podkaliberní střela širokými bulváry, když potřebuje prvky vytvářející přísavný efekt, tak vězte, že celých 45 km/h. Nejen ve městě, ale všude. S malým dieselovým dvouválcem japonské značky Kubota o objemu 0,4 litru, výkonu 5,4 koně při 3 200 ot./min a točivém momentu 14 Nm při 2 400 ot./min to zkrátka rychleji nejede, i kdyby majitel prohnal plynový pedál podlahou. Výhoda zase spočívá v tom, že minimálně patnáctiletý provozovatel k řízení nepotřebuje řidičské oprávnění a průměrnou spotřebou by se měl vejít do 3 litrů nafty na 100 km.

Lákavá představa? Tak se připravte, že budete mít možná již brzy možnost pořídit Coupe GTI i u nás. Aixam má totiž v ČR zastoupení, akorát ceník vypadá docela vtipně - nabídka se pohybuje od 260 do 377 tisíc...

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Aixam Mega Coupe GTI: „Jawa Chic” na steroidech vystraší i Lamborghini - 1 - Aixam Mega Coupe GTI 01Aixam Mega Coupe GTI: „Jawa Chic” na steroidech vystraší i Lamborghini - 2 - Aixam Mega Coupe GTI 02Aixam Mega Coupe GTI: „Jawa Chic” na steroidech vystraší i Lamborghini - 3 - Aixam Mega Coupe GTI 03Aixam Mega Coupe GTI: „Jawa Chic” na steroidech vystraší i Lamborghini - 4 - Aixam Mega Coupe GTI 04Aixam Mega Coupe GTI: „Jawa Chic” na steroidech vystraší i Lamborghini - 5 - Aixam Mega Coupe GTI 05
Tváří se drsně a nosí aerodynamické prvky, při maximální konstrukční rychlosti 45 km/h jsou mu však k... na nic

Zdroj: Autoblog.nl

Miro Mihálik

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.