Smart ForTwo 2013 a koncept nového ForFour prý již příští rok ve Frankfurtu

Loňský koncept Smartu Forvision se v příštím roce změní na třetí generaci modelu ForTwo a automobilka nám navíc představí budoucnost typu ForFour.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Smart ForTwo 2013 a koncept nového ForFour prý již příští rok ve Frankfurtu

8.8.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Smart ForTwo 2013 a koncept nového ForFour prý již příští rok ve Frankfurtu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Loňský koncept Smartu Forvision se v příštím roce změní na třetí generaci modelu ForTwo a automobilka nám navíc představí budoucnost typu ForFour.

Současná nejmenší vozítka koncernu Daimler mají už také docela přetočený tachometr, pokud připustíme, že druhá generace z roku 2007 byla ve skutečnosti jen důsledně přepracovaným městským automobilem z konce 90. let. Tak jako tak má však Smart nejvyšší čas vyklidit místo nástupci, který by se měl podle posledních zpráv německých médií představit už v příštím roce na frankfurtském autosalonu.

S informací vyrukoval magazín Auto Motor und Sport, který tvrdí, že na IAA 2013 před veřejnost předstoupí sériová verze ForTwo vycházející z loňského konceptu Forvision. Ten byl zajímavý nejen svým evolučním designem, ale také lehkými plastovými koly vyztuženými vlákny, která byla podle Smartu už tehdy připravena pro sériovou výrobu.

Dále tady byly dveře z uhlíkových vláken, lak s mikroskopickými částečkami skla a pigmenty napomáhajícími odrážet sluneční světlo, transparentní sluneční články napájející audio a ventilátory ventilace, termoregulační i zvuková izolační pěna pod karoserií, sedačky s plastovou kostrou, osvětlení kabiny diodami OLED a spousta dalších pozoruhodných řešení.

Co z toho se nakonec dostane do výroby, můžeme jen hádat, zcela jistě ale víme, že nový ForTwo využije platformu Renaultu Twizy s pohonem zadních kol a motory vyvinuté vy spolupráci s francouzsko-japonským koncernem. Jak by mohla novinka vypadat, naznačuje opět Theo Chin, který na původním konceptu přepracoval do sériové podoby masku, světla a nárazníky a jinak se evidentně snažil nevzdalovat od původní předlohy.

Němečtí informátoři také říkají, že ve Frankfurtu bychom mohli vidět také studii příštího pětidveřového a zřejmě čtyřsedadlového Smartu ForFour. Vůz, jehož první generace vyvinuté ve spolupráci s Mitsubishi pohořela na celé čáře, má tentokrát sdílet platformu a mechanické skupiny pro změnu s Renaultem Twingo.

Jeho možný design odhalují již starší špionážní fotografie pořízené ve stylistickém centru Smartu, má se ale za to, že jde o jeden z raných vývojových prototypů hledajících prvotní tvary, a proto nemá s reálným autem nic společného. Pokud ano, ForFour by se změnil z hatchbacku na miniaturní MPV, což samozřejmě rovněž nelze vyloučit. Moudřejší ale budeme v průběhu příštího roku.


Smart ForTwo 2013 a koncept nového ForFour prý již příští rok ve Frankfurtu - 1 - Smart 2013 render 01Smart ForTwo 2013 a koncept nového ForFour prý již příští rok ve Frankfurtu - 2 - Smart 2013 render 02
Budoucí ForTwo podle našeho mínění vcelku přesně vystihl Theo Chin
Smart ForTwo 2013 a koncept nového ForFour prý již příští rok ve Frankfurtu - 3 - Smart 2013 render 03Smart ForTwo 2013 a koncept nového ForFour prý již příští rok ve Frankfurtu - 4 - Smart 2013 render 04
Naproti tomu malý model nafocený ve stylistickém centru Smartu by měl být příští ForFour

Zdroje: Auto Motor und Sport, Foto: Smartcarofamerica.com, Theophilus Chin

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek