Audi TT S line competition je nové nejostřejší provedení „tupých” modelů

Pokud netoužíte po modelech S či RS, ale líbí se vám sportovní styl, je verze S line competiton něčím pro vás. Vybírat lze kupé i roadster.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi TT S line competition je nové nejostřejší provedení „tupých” modelů

24.9.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Audi TT S line competition je nové nejostřejší provedení „tupých” modelů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud netoužíte po modelech S či RS, ale líbí se vám sportovní styl, je verze S line competiton něčím pro vás. Vybírat lze kupé i roadster.

Koncern VW sice v Paříži nebude kompletní, nicméně stánek automobilky se čtyřmi kruhy ve znaku bude praskat ve švech. Počítat totiž můžeme s prezentací nové generace Q5, druhým faceliftem modelu Q3 a nyní i se speciální edicí Audi TT Coupe a Roadster. Značka ji pojmenovala S line competition, přičemž dodává, že u dealerů budou vozy k dispozici ještě letos. Pod kapotou kupé i otevřené varianty je přitom možné vždy počítat s dvoulitrem TFSI o výkonu 230 koní.

Oproti standardu se provedení S line competition liší černě lakovanými vnějšími doplňky, mezi něž patří lamely čelní masky, kryty zpětných zrcátek či zadní difuzor. Dále dorazilo napevno uchycené zadní křídlo, které je taktéž lakováno tmavým odstínem, v černém chromu jsou pak vyvedeny i koncovky výfuku. A aby toho nebylo málo, dorazila i 19palcová litá kola s designem rotoru a pneumatikami o rozměru 245/35.

V případě interiéru mají zákazníci k dispozici již ve standardu sportovní sedadla s elektricky stavitelnou bederní oporou, zploštělý, multifunkční a kůží obšitý volant nebo virtuální kokpit. Ten přitom dostal do vínku trojí konfiguraci, kdy novému provedení S line competition je zasvěcena sportovní varianta s centrálním tachometrem s integrovaným rychloměrem.

Dále nechybí černé čalounění kombinující kůži a Alcantaru, za příplatek je ovšem možné sáhnout jen po přírodní usni Fine Nappa. Kontrastní šedé švy ale jsou jistotou v obou případech. Tím ale nekončíme, dále je třeba zmínit dekory z broušeného hliníku či některé doplňky vyvedené v šedém chromu. V případě koberečků je pak třeba počítat s černou.

Po stránce mechanické je jedinou změnou sportovní podvozek snížený o 10 milimetrů, veškeré další komponenty zůstávají nedotčeny. To je případ zmiňovaného benzinového čtyřválce i šestistupňové manuální převodovky či automatu S tronic. Dále mohou zákazníci volit mezi pohonem předních kol nebo verzí quattro spárovanou jen s automatem.

Selekce rovněž počítá se čtyřmi barvami karoserie (bílá Glacier White, šedá Nano Gray, červená Tango Red a modrá Ara Blue), které doplňují červeně lakované brzdové třmeny a u Roadsteru černá střecha. Ceny pak startují na sumě 41 940 Eur (cca 1 133 500 Kč) u kupé, zatímco za otevřené provedení dáte minimálně 44 340 Eur (1 198 500 Kč).

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2016.


Audi TT S line competition je nové nejostřejší provedení „tupých” modelů - 1 - Audi TT S line competition 2016 prvni sada 01Audi TT S line competition je nové nejostřejší provedení „tupých” modelů - 2 - Audi TT S line competition 2016 prvni sada 02Audi TT S line competition je nové nejostřejší provedení „tupých” modelů - 3 - Audi TT S line competition 2016 prvni sada 03Audi TT S line competition je nové nejostřejší provedení „tupých” modelů - 4 - Audi TT S line competition 2016 prvni sada 04Audi TT S line competition je nové nejostřejší provedení „tupých” modelů - 5 - Audi TT S line competition 2016 prvni sada 05Audi TT S line competition je nové nejostřejší provedení „tupých” modelů - 6 - Audi TT S line competition 2016 prvni sada 06Audi TT S line competition je nové nejostřejší provedení „tupých” modelů - 7 - Audi TT S line competition 2016 prvni sada 07Audi TT S line competition je nové nejostřejší provedení „tupých” modelů - 8 - Audi TT S line competition 2016 prvni sada 08Audi TT S line competition je nové nejostřejší provedení „tupých” modelů - 9 - Audi TT S line competition 2016 prvni sada 09Audi TT S line competition je nové nejostřejší provedení „tupých” modelů - 10 - Audi TT S line competition 2016 prvni sada 10
Audi TT S line competition je nová speciální výbava, kterou lze spárovat pouze s 230 benzinovými koňmi. Vybírat si můžete mezi kupé a Roadsterem

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.