BMW představilo svou nejlevnější luxusní limuzínu, je menší než Škoda Superb

Když se řekne luxusní limuzína od BMW, člověk si představí prodlouženou řadu 7 s 5,3 metry délky. Jenže stejně koncipovaný vůz může mít i o půl metru méně a říkat si řada 3 Gran Limousine.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW představilo svou nejlevnější luxusní limuzínu, je menší než Škoda Superb

22.1.2021 | Petr Prokopec

BMW představilo svou nejlevnější luxusní limuzínu, je menší než Škoda Superb

/

Foto: BMW

Když se řekne luxusní limuzína od BMW, člověk si představí prodlouženou řadu 7 s 5,3 metry délky. Jenže stejně koncipovaný vůz může mít i o půl metru méně a říkat si řada 3 Gran Limousine.

Lidé žijící v Číně nebo Indii obecně nedosahují příliš velkého vzrůstu. V případě druhé zmíněné země muži dosahují průměru 165 centimetrů a ženy 153 centimetrů, což skutečně není mnoho. Přesto však místní klientela stejně jako ta čínská miluje automobily s prodlouženým rozvorem. Tedy v podstatě takové vozy, kde se tito lidé pomalu ztratí. Problémem však je, že povětšinou jsou takové limuzíny spojené s vyššími cenami, které jen málokdo může akceptovat. BMW se proto rozhodlo, že zdánlivě neslučitelné spojí.

Představit si tedy nyní můžeme řadu 3, která se natáhla do délky na 4 829 milimetrů. Standardní provedení tedy překonává o 120 mm, pořád jde ale o vůz kratší než Škoda Superb III. Podstatně se pak prodloužil i rozvor, který narostl z 2 851 na 2 961 mm. Nově odhalené provedení tedy odpovídá čínské prodloužené variantě, která je k dispozici již od dubna předloňského roku. Je tu však jeden rozdíl - zatímco Číňané vůz nabízejí pod označením kupř. BMW 325Li, v Indii půjde o BMW 3 Gran Limousine.

S daným přídomkem novinka ideálně zapadá do názvosloví mnichovské značky, která již užívá označení jako Gran Coupe či Gran Turismo. Jen tím se nicméně od již existujícího prodlouženého provedení lišit nebude. Jak naznačuje již výše zmíněná číslovka, ke změnám došlo také pod kapotou. V obou případech totiž sice má pohon na starosti přeplňovaný benzinový dvoulitrový čtyřválec, ovšem ten v indické verzi produkuje 258 koní namísto 184 čínských.

Pozoruhodné nicméně je, že benzinové provedení 330Li Gran Limousine není jediným, po kterém indičtí zákazníci mohou sáhnout. Do tamního prodeje totiž zamíří také provedení 320Ld Gran Limousine, jenž počítá s dieselovým dvoulitrem a 190 koňmi. Tato limuzína by přitom na stovku měla zrychlit za zhruba 7 sekund, zatímco benzinové provedení je o přibližně sekundu rychlejší. V obou případech je přitom k dispozici pouze osmistupňová automatická převodovka.

Co se výbavy týče, pak tu máme volbu mezi luxusním provedením Luxury Line a spíše sportovně koncipovanou verzí M Sport First Edition. Ta se přitom dočkala nejen agresivnějšího bodykitu, ale také 18palcových litých kol či kůží obšitého sportovního volantu. V obou případech pak je možné počítat s novými hlavovými opěrkami zadních sedadel, stejně jako s novou středovou loketní opěrkou. Zavazadelník pak pobere 480 litrů jako standard.

Zmínit již můžeme jen ceny, které startují na 5,15 milionech rupií (cca 1,51 milionu Kč), což z vozu dělá nejlevnější bavorskou luxusní limuzínu. Obecně vzato to ale není malá suma, přičemž Gran Limousine se díky ní přiblížila řadě 5, která je na indickém trhu k mání od 5,6 milionů rupií (1,65 milionu Kč). V jejím případě přitom dostanete ještě delší vůz s ještě delším rozvorem, který má přitom pod kapotou tentýž dvoulitr s 258 koňmi. Ovšem, oficiálně to není „luxusní limuzína”.


BMW představilo svou nejlevnější luxusní limuzínu, je menší než Škoda Superb - 1 - BMW 3 Gran Limousine 2021 prvni foto 01BMW představilo svou nejlevnější luxusní limuzínu, je menší než Škoda Superb - 2 - BMW 3 Gran Limousine 2021 prvni foto 02BMW představilo svou nejlevnější luxusní limuzínu, je menší než Škoda Superb - 3 - BMW 3 Gran Limousine 2021 prvni foto 03BMW představilo svou nejlevnější luxusní limuzínu, je menší než Škoda Superb - 4 - BMW 3 Gran Limousine 2021 prvni foto 04BMW představilo svou nejlevnější luxusní limuzínu, je menší než Škoda Superb - 5 - BMW 3 Gran Limousine 2021 prvni foto 05BMW představilo svou nejlevnější luxusní limuzínu, je menší než Škoda Superb - 6 - BMW 3 Gran Limousine 2021 prvni foto 08BMW představilo svou nejlevnější luxusní limuzínu, je menší než Škoda Superb - 7 - BMW 3 Gran Limousine 2021 prvni foto 09
BMW 3 Gran Limousine míří na indický trh jako nejlevnější luxusní limuzińa značky. V jejím případě bude možné s 2,96metrovým rozvorem spojit dvoulitrový turbodiesel či dvoulitrový benzinový čtyřválec. Foto: BMW

Zdroj: BMW

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše