Brit, který vydělal miliardy na sportovní výživě, zemřel při pokusu zdolat rychlostní rekord

Měl to být jeho velký den, stal se ale nakonec jeho posledním. Shodou okolností tam, kde málem přišel o život Richard Hammond, tragicky havaroval jiný blázen do rychlosti, Zef Eisenberg.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Brit, který vydělal miliardy na sportovní výživě, zemřel při pokusu zdolat rychlostní rekord

3.10.2020 | Petr Miler

Brit, který vydělal miliardy na sportovní výživě, zemřel při pokusu zdolat rychlostní rekord

/

Foto: Madmax Race Team

Měl to být jeho velký den, stal se ale nakonec jeho posledním. Shodou okolností tam, kde málem přišel o život Richard Hammond, tragicky havaroval jiný blázen do rychlosti, Zef Eisenberg.

Těžko říci, zda se stal známější jako úspěšný byznysmen, nebo jako držitel řady specifických rychlostních rekordů, ani jednu z těchto svých schopností ale dále nerozvine. Zef Eisenberg ve čtvrtek odpoledne havaroval na letišti v Elvingtonu, nedaleko Yorku, když se se speciálně upraveným Porsche 911 Turbo S pokoušel zdolat jeden z britských rychlostních rekordů.

Detaily celé události zůstávají nejasné, podle informací zveřejněných stájí Madmax Race Team, jíž byl zakladatelem, ale v přibližně 385 km/h ztratil kontrolu nad vozem blízko konce letištní dráhy, na níž v roce 2006 podobným způsobem havaroval Richard Hammond, tehdy ještě jako moderátor Top Gearu. Zemřel na místě a ani přivolání záchranáři už mu nebyli schopni pomoci.

Eisenberg držel přes 50 různých britských rychlostních rekordů, včetně třeba nejrychlejší jízdy na turbínou poháněném motocyklu. Než zcela propadl své vášni pro rychlost, založil Maximuscle, výrobce sportovní výživy, kterou úspěšně vedl od roku 1995 do roku 2011. Tehdy společnost prodal farmaceutickému konglomerátu GlaxoSmithKline v přepočtu za 4,8 miliardy Kč. A nenapadlo jej nic lepšího, než těmito penězi dále financovat svůj největší koníček.

O jaký rekord se přesně pokoušel ve čtvrtek, není jasné, záběry zveřejněné Madmax Race Teamem ale ukazují Porsche 911 Turbo S upravené na výkon přes 1 000 koní, které bylo kvůli hmotnosti zbaveno i řady bezpečnostních prvků. I to nakonec mohlo přispět tomu, že se jeho čtvrteční pokus stal navždy posledním.

Hluboký zármutek nad celou událostí už vyjádřila nejen asociace britského motorsportu, ale třeba i jeho bývalá firma Maximuscle. Přidáváme se k nim také my - Zef Eisenberg zemřel ve věku 47 let a naše kondolence míří hlavně za jeho partnerkou Mirellou D'Antonio a jeho dvěma dětem. Snad aspoň slabou útěchou pro nás může být fakt, že zemřel při tom, co miloval a čemu zasvětil podstatnou část svého dospělého života.


Brit, který vydělal miliardy na sportovní výživě, zemřel při pokusu zdolat rychlostní rekord - 1 - Zef Eisenberg Madmax Race Team smrt 2020 01Brit, který vydělal miliardy na sportovní výživě, zemřel při pokusu zdolat rychlostní rekord - 2 - Zef Eisenberg Madmax Race Team smrt 2020 02Brit, který vydělal miliardy na sportovní výživě, zemřel při pokusu zdolat rychlostní rekord - 3 - Zef Eisenberg Madmax Race Team smrt 2020 03Brit, který vydělal miliardy na sportovní výživě, zemřel při pokusu zdolat rychlostní rekord - 4 - Zef Eisenberg Madmax Race Team smrt 2020 04Brit, který vydělal miliardy na sportovní výživě, zemřel při pokusu zdolat rychlostní rekord - 5 - Zef Eisenberg Madmax Race Team smrt 2020 05
V tomto mohutně upraveném Porsche 911 Turbo S havaroval tento týden Zef Eisenberg, známý to pokušitel rychlostních rekordů. Nehoda se mu bohužel stala osudou. Foto: Madmax Race Team

Zdroje: BBC, [https://www.motorsportuk.org/an-update-from-motorsport-uk-in-relation-to-the-fatal-accident-at-elvington-airfield-on-1-october/ Motorsport UK], Madmax Race Team

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.