„Dvouoká” Škoda Octavia 2017 už testuje v provozu, záď facelift nezmění

Český bestseller čeká razantní vizuální modernizace, jednolité čelní lampy totiž dvojitými na každé straně. Toto je pohled na jeden z prototypů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

„Dvouoká” Škoda Octavia 2017 už testuje v provozu, záď facelift nezmění

26.9.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

„Dvouoká” Škoda Octavia 2017 už testuje v provozu, záď facelift nezmění

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Český bestseller čeká razantní vizuální modernizace, jednolité čelní lampy totiž dvojitými na každé straně. Toto je pohled na jeden z prototypů.

O modernizaci Škody Octavia se mluví už déle než rok. Sám šéfdesignér mladoboleslavské automobilky navíc již dříve naznačil, že s faceliftem Octavie dorazí radikálně nová příď. Pod tím se ovšem neskrývá pouze jiná čelní maska či nárazník, jak je to ostatně běžné v případě osvěžení uprostřed životního cyklu takřka každého modelu. Souběžně s těmito prvky totiž automobilka chystá také dvoudílné přední světlomety namísto jednolitých.

Tento prvek má tvář Octavie proměnit razantním způsobem a namísto nenápadnosti vsadit na jistou extravaganci. Ovšem skutečně jen v čelních partiích, ty zadní se budou měnit jen ve velmi drobných detailech. Potvrzují to i první snímky testovacích prototypů, které zatím v noci korzují po českých silnicích - zadní partie nejsou snad vůbec maskované a sazka na lehce přeprofilovaný nárazník či odlišnou vnitřní grafiku koncových lamp bude velmi bezpečnou.

Vraťme se ovšem ještě na moment k přední části, která bude mít vliv také na zbytek portfolia značky. Všeobecně se totiž počítá s tím, že klasické modely jako liftbacky či kombíky dostanou do vínku horizontálně separovaná duální čelní světla, zatímco na crossovery a SUV zbude vertikální dělení. Prohlédnout si je ostatně můžeme na nové Škodě Kodiaq.

Na přiložených záběrech vidíme maskovanou příď v noci, a tak není lehké udělat si jasnější obrázek o tom, co od faceliftované Octavie očekávat. Zřejmé jsou pouze dva světelné zdroje a ještě jedna věc - autorem záběrů je stejný člověk, který nafotil nemaskovaný Kodiaq v noci a do éteru dostal i jediné snímky Škody Roomster II. Půjde tedy zřejmě o „náhodu” jako většinou. Pochopitelně, může jít také o informovaného nadšence, ale říkáme si, že když už bychom korzovali nocí po dálnici v očekávání přistižení nějakého auta, vezmeme si třeba pořádný foťák s bleskem, aby na fotkách bylo něco vidět...

Octavia III s facelitem mimo modifikované karoserie vsadí na lehce přepracovaný interiér, kde lze čekat zejména větší důraz kladený na konektivitu a multimédia. Dočkáme se tedy většího centrálního displeje. Rozšířen ale bude i počet asistenčních systémů, mezi které zamíří detekce vozů ve slepém úhlu. Tento prvek přitom českému bestselleru dosud chyběl.

Po stránce motorické lze čekat změny spojené s novým motorem 1,5 TSI Evo, v případě verze RS ovšem dorazí větší počet koní než dosud. Oproti koncernovým sourozencům sice spekulovaných 245 koní nevypadá jako světoborná porce, nicméně vděčni musíme být za jakýkoliv krok k lepšímu.

Ve finále pak již jen dodáme, že výstavní debut faceliftované Škody Octavia je naplánován na březnovou Ženevu. U dealerů značky byste si ji ovšem měli mít možnost objednat ještě letos, což odkazuje na virtuální debut někdy v závěru roku. Jsme přitom více než zvědavi, jak budou hlavně ona světla vypadat v reálu.


„Dvouoká” Škoda Octavia 2017 už testuje v provozu, záď facelift nezmění - 1 - Skoda Octavia 2017 facelift spy prvni 01„Dvouoká” Škoda Octavia 2017 už testuje v provozu, záď facelift nezmění - 2 - Skoda Octavia 2017 facelift spy prvni 02„Dvouoká” Škoda Octavia 2017 už testuje v provozu, záď facelift nezmění - 3 - Skoda Octavia 2017 facelift spy prvni 03„Dvouoká” Škoda Octavia 2017 už testuje v provozu, záď facelift nezmění - 4 - Skoda Octavia 2017 facelift spy prvni 04
Facelift Škody Octavia byl nachytán při testech, dlouho dopředu avizované duální čelní světlomety si ale zatím můžeme prohlédnout jen v náznacích

„Dvouoká” Škoda Octavia 2017 už testuje v provozu, záď facelift nezmění - 5 - Skoda Octavia facelift 2017 ilustrace lepsi 01„Dvouoká” Škoda Octavia 2017 už testuje v provozu, záď facelift nezmění - 6 - Skoda Octavia facelift 2017 ilustrace lepsi 02
O výsledné podobě vozu se dosud jen spekulovalo zdařilejšími...

„Dvouoká” Škoda Octavia 2017 už testuje v provozu, záď facelift nezmění - 7 - Skoda Octavia 2017 facelift render 01„Dvouoká” Škoda Octavia 2017 už testuje v provozu, záď facelift nezmění - 8 - Skoda Octavia 2017 facelift render 02
...i méně zdařilými ilustrace

Zdroje: Lukáš Mareš, Auto iDnes

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.