Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka”

Nové, až sedmimístné SUV škodovky je v produkční verzi o něco usedlejší než Vision S. Prozrazují to i zadní partie ozdobené klasickými „Céčky“.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka”

2.8.2016 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka”

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové, až sedmimístné SUV škodovky je v produkční verzi o něco usedlejší než Vision S. Prozrazují to i zadní partie ozdobené klasickými „Céčky“.

Prázdniny jsou ve své polovině, do oficiálního představení nové Škody Kodiaq tak zbývá ještě měsíc. Nicméně aktuálně začíná být stále více jasné, že půjde spíše o symbolický krok, než aby se mladoboleslavská automobilka vytasila s šokujícím odhalením. Zjednodušeně řečeno - až sedmimístné SUV totiž převezme základní tvary Volkswagenu Tiguan XL, které zkombinuje s designovými detaily studie Vision S.

Několik měsíců se tedy už mluví o tom, že se ani sériový Kodiaq nezbaví některých agresivních kliček konceptu, nicméně je jasné, že stejně vypadat pochopitelně nebude. Na nových fotografiích vám můžeme zatím nejlépe ukázat, jak moc bude produkční realita bude od výstavních ploch autosalonů obsazených studií vzdálena. Ačkoliv je totiž nové SUV ponořeno do tmy, základní silueta je patrná a tvar zadních „Céčkových“ světlometů taktéž.

Celkový vizuální dojem z fotek těžko posoudíte, lepší ale zatím nemáme k dispozici. Škoda s nemaskovanými vozy vyjíždí pouze v noci a někdo by musel prototypy přistihnout s velmi kvalitní fotografickou technikou, což se v tomto případě nestalo. Máme i nové fotografie z denních testů, na těch ale vůz lehká kamufláž ve stylu britských SUV stále halí. Jak moc zaujme vůz vizuálně, budeme moci dokonale posoudit zřejmě až za pár týdnů, zákazníky stále plnějšího segmentu SUV a croossoverů k nim směřujících by ale měl zlákat díky poměru ceny a užitné hodnoty, zejména v zemích západní Evropy.

V souvislosti s tímto modelem jsme zmiňovali rovněž návrat do Spojených států, ke kterému nejspíše dojde někdy na počátku příští dekády. Šéf automobilky Bernhard Maier ovšem uvedl, že Škoda se definitivně rozhodne v příštím roce. Jelikož však musí vykrýt propad poptávky v Rusku i jistou americkou averzi vůči Volkswagenu, zdá se nám být vše jasné.

Na severoamerický trh by tedy Kodiaq dorazil nejspíše až s faceliftem. Během příštích let navíc Škoda hodlá poslat na trh ještě jeho stylovější kupé verzi, která by taktéž dokázala oslovit tamní publikum. Stejně jako druhá generace modelu Yeti. V mezičase dorazí také Octavia IV, další modernizace pak čeká také na Superb.

Expanze do Států bude spojena hlavně s těmito modely, jak nám ostatně naznačily žádosti na patentovém úřadě. Tím nám ale informace na toto téma končí, vrátit se tedy můžeme ke Škodě Kodiaq, kterou jsme nedávno probírali velmi detailně.

Zopakovat tedy můžeme, že bude k mání nejen v pětimístném či sedmimístném provedení, ale také jako varianta s pohonem předních či všech čtyř kol. Další selekce spočívá v manuálních a automatických převodovkách, po stránce motorické lze počítat s maximálně dvoulitrovým objemem. Benzinové agregáty by přitom měly produkovat až 220 koní, ty dieselové pak 190 koní. Zda ovšem dorazí ve druhé vlně ještě výkonnější motory, to Škoda prozatím nepotvrdila.

Závěrem pak jen zmíníme interiér, jehož architektura je radikálním odklonem vůči stávajícímu stylu. Před řidičem bude totiž trůnit výrazná kaplička přístrojů, zatímco spolujezdec může počítat s dvojitou schránkou. Dále pak dorazí rozměrný středový displej a výrazně menší počet klasických tlačítek.

Výstavní premiéra nového SUV je naplánována na podzimní Paříž, v následujících měsících bude odstartována výroba. K prvním zákazníkům dorazí Škoda Kodiaq zkraje příštího roku, přičemž po stránce cenové se prý bude pohybovat někde mezi modely Superb a Superb Combi.

Díky za fotky, Jaroslave!


Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 1 - Skoda Kodiaq spy i bez maskovani 01Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 2 - Skoda Kodiaq spy i bez maskovani 02Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 3 - Skoda Kodiaq spy i bez maskovani 03
První fotky nemaskovaného auta byly pořízeny v noci, protože jindy s ním Škoda nevyjíždí. Kvalita snímků tedy odpovídá, i tak leccos odhalují

Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 4 - Skoda Kodiaq spy i bez maskovani 04Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 5 - Skoda Kodiaq spy i bez maskovani 05Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 6 - Skoda Kodiaq spy i bez maskovani 06Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 7 - Skoda Kodiaq spy i bez maskovani 07Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 8 - Skoda Kodiaq spy i bez maskovani 08Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 9 - Skoda Kodiaq spy i bez maskovani 09Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 10 - Skoda Kodiaq spy i bez maskovani 10Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 11 - Skoda Kodiaq spy i bez maskovani 11
Náš čtenářů nám poslal i snímky zatím nejméně maskovaných kusů, které lze vidět ve dne. Stále se halí do roucha Land a Range Roverů

Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 12 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 01Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 13 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 02Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 14 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 02aŠkoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 15 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 02bŠkoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 16 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 03Škoda Kodiaq poprvé nafocena bez maskování, ukázala svoje „Céčka” - 17 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 04
Předprodukční interiér vozu s minimem maskování už jsme mohli vidět

Zdroje: Jaroslav Velecký, Lukáš Mareš

Petr Prokopec

Diskuze 15 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše