Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva

Překvapivě funkční přestavby na obytný vůz se dočkala Lada Granta. Na ploše 10 metrů čtverečných nabízí vymoženosti známé z mnohem větších karavanů včetně kuchyňky i šatny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva

2.11.2020 | Petr Prokopec

Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva

/

Foto: Lux Form

Překvapivě funkční přestavby na obytný vůz se dočkala Lada Granta. Na ploše 10 metrů čtverečných nabízí vymoženosti známé z mnohem větších karavanů včetně kuchyňky i šatny.

Dění v letošním roce obytným autům všeho druhu přeje a i když někteří mají pocit, že podobný způsob cestování je „sociální” záležitost, protože bohatí přece bydlí v pětihvězdičkových hotelech, zábava pro chudé to opravdu není. Pořádný karavan stojí miliony a půjčit za pět korun se také nedá. Nabídka podobných vozů se ale rozrůstá do všech stran a i těch levných na trhu přibývá.

Jeden z těch vůbec nejlevnějších - a vzhledem k velikosti a schopnostem možná ten úplně nejlevnější - staví Rusové. Zavadili jsme o něj nedáno v článku o nejlevnějších velkých dodávkách na trhu a dnes se na něj podíváme podrobněji. Je to opravdu zajímavé dílo, třebaže o bezpečnosti a kvalitě si neděláme iluze.

Stojí za ním moskevská společnost Lux Form, která na obytný vůz přepracovala modernizovanou Ladu Granta, tedy nejlevnější model značky. Dárcovské auto tak přišlo o zadní sedadla, na jejichž místo se nastěhoval obytný modul dlouhý 2 178 milimetrů a široký 1 648 mm. Délka vozu se tak natáhla na necelých 5 metrů a výška na takřka 2,5 metru. Do mnoha podzemních garáží se tedy nedostanete.

Pozoruhodné je, že na ploše necelých deseti metrů čtverečných dostanete prakticky celý dům. Za dvojici předních sedadel se vešel záchod, sprcha, kuchyňka s vařičem, dřezem a ledničkou nebo postel pro dva. Nechybí ani řada úložných skříněk, a to ani v malé koupelně. Čalounění či dekory jsou pak odvislé od zvolené výbavy.

Ceny tohoto vozu se pohybují od 1 350 000 do 2 000 000 rublů (cca 395 až 585 000 Kč) v závislosti na specifikaci, přičemž v ceně je i dárcovský vůz. Jde tedy opravdu o velmi výhodnou nabídku, pro kterou marně hledáme rovného - pod 400 tisíc Kč nikdo nic takto disponovaného neprodává.

Pokud bude i to pro někoho moc, do budoucna mají být k dispozici nejen kompletní obytné vozy, ale rovněž i samotné obytné moduly, které si budete moci poskládat doma v garáži na své auto sami za ještě nižší sumu. Na jaké ceně ale budou startovat ty, zatím nebylo upřesněno.


Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 1 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 01Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 2 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 02Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 3 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 03Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 4 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 04Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 5 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 05Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 6 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 06Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 7 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 07Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 8 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 08Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 9 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 09Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 10 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 10Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 11 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 11Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 12 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 12Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 13 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 13Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 14 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 14Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 15 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 15Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 16 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 16Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 17 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 17Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 18 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 18Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 19 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 19Extrémně laciný karavan z nejlevnější Lady má sprchu, záchod i postel pro dva - 20 - Lada Granta Caravan Lux Form 2020 20
Konverze Lady Granta na obytný vůz vypadá použitelně, zároveň nezruinuje váš rozpočet. Foto: Lux Form

Zdroj: Lux Form

Petr Prokopec