Ferrari F620 GT oficiálně už v Ženevě, máme první video i další detaily

(Doplněno 16:00) Informace kolem nového Ferrari byly dosud obestřeny hustým závojem mlčenlivosti. Pokusíme se jej trochu poodhalit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ferrari F620 GT oficiálně už v Ženevě, máme první video i další detaily

21.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Ferrari F620 GT oficiálně už v Ženevě, máme první video i další detaily

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(Doplněno 16:00) Informace kolem nového Ferrari byly dosud obestřeny hustým závojem mlčenlivosti. Pokusíme se jej trochu poodhalit.

Doplněno 16:00: Přidali jsme první snímek F620 GT, který se objevil na webových stránkách Ferrari. Je sice dosti zastřený, po zesvětlení jasně odhaluje alespoň základní tvary vozu.


Jednou z nejočekávanějších premiér ženevského autosalonu by mělo být odhalení nástupce Ferrari 599 GTB Fiorano, které se poprvé představilo před šesti lety na stejném místě. Jisté pochybnosti nad prezentací nástupce jménem F620 GT byly ještě včera na místě, Scuderia se oficiálním informacím urputně bránila, ale dlouhodobě vysoký výskyt testovacích prototypů v okolí Maranella a dlouhá služba Fiorana nahrávaly těm, kteří se domnívali, že právě letošní Ženeva se stane tím inkriminovaným místem.

Teď je vše potvrzeno. Ferrari aktuálně uvolnilo videosnímek zakamuflovaného prototypu, který nám dovoluje poslechnout si krátké úryvky serenády „nejvýkonnějšího produkčního Ferrari všech dob” a informuje rovněž o termínu uvolnění informací - stane se tak příští středu, 29. února.

Nové Ferrari, stejně jako spousta jeho předchůdců přesto pořád patří k nejpřísněji stráženým tajemstvím automobilového světa. Třeba v souvislosti s modelem 458 Spider jsme sice psali, že se jedná o předčasný únik před Frankfurtem, ale tenkrát to byly evidentně tiskové fotky a kdoví, jak to s nimi bylo ve skutečnosti - automobilky rády podobné „ztráty“ dat zařizují také ve vlastní režii. Jak vidět, loajalita italských zaměstnanců je vysoká a dva týdny před Ženevou se o technice nového GT moc neví.

Nějaké informace ale navzdory pečlivému utajení z automobilky přeci jen unikají. Loni se v britských médiích objevily zprávy, podle níž dostane vůz s interním kódem F152 podélně uložený vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,3 litru z modelu FF, kde je naladěný na 660 koní při 8 000 otáčkách. V F620 měl mít 700 koňských sil, ale aktualizované „ilegální zpravodajství” říká o výkonu až 740 koní, údajně proto, aby v Lamborghini pochopili, kdo je tady kápo.

Zadní poháněná náprava Ferrari F152 bude ve srovnání se čtyřkolkou Aventadoru při akceleraci na stovku patrně něco ztrácet (odhaduje se 3,0 s vs. 2,9 s u Lamborghini). Ve vyšších rychlostech na suché silnici by ale měl jít maranellský zástupce do vedení díky vyššímu výkonu, rychlejší sedmistupňové dvouspojkové převodovce a nižší hmotnosti. Současná udávaná suchá hmotnost 599 GTB činí 1579 kg, u Aventadoru je to 1575 kg. Nástupce Fiorana by ale měl být o přibližně 70 kg lehčí. Lamborghini se na 200 km/h dostane za fantastických 8,9 vteřiny, ale pokud máme věřit neověřeným zdrojům, F620 GT to zvládne ještě o čtyři desetiny rychleji.

Nakolik jsou tato čísla blízká skutečnosti? Prozatím asi natolik, jako je realistická skica na konci tohoto článku. Pochází od člověka, který by měl mít ve Ferrari více než dobré kontakty a svého času se údajně velmi přesně strefil svou kresbou do tvarů modelu FF. Ať už jsou ty tvary vycucané z prstu či nikoli, špionážní fotka i jeho obrázek ve vesměs shodují v jedné věci - koncovky F620 GT rozhodně nemají být přehlédnutelné. Přesvědčíme se o tom již příští týden.


Ferrari F620 GT oficiálně už v Ženevě, máme první video i další detaily - 1 - Ferrari F620 GT upoutavka 01Ferrari F620 GT oficiálně už v Ženevě, máme první video i další detaily - 2 - Ferrari F620 GT upoutavka 02
Upoutávka z webu Ferrari není až tak nekonkrétní, jak se na první pohled může zdát

Ferrari F620 GT oficiálně už v Ženevě, máme první video i další detaily - 3 - Ferrari F620Ferrari F620 GT oficiálně už v Ženevě, máme první video i další detaily - 4 - Ferrari F620 02
Poznávacím znamením nové F620 mají být čtyři výrazné koncovky výfuku, ale ne tak výrazné jako na tomto poněkud nevzhledném prototypu


První oficiální video potvrzuje brzkou premiéru a naznačuje alespoň zvukový projev vozu

Zdroje: Ferrari, GT Spirit

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.