Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Ford zpackal facelift Mustangu, model 2018 vypadá jak slavný pes
17.1.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
(+ video) Slavný pes jménem Tuna asi utkvěl lidem z Fordu v myslích natolik, že se jeho tvář pokusili otisknout do přídě Mustangu. Už teď je to průšvih.
Novou generací Mustangu se Ford trefil do černého. Svými prodejními čísly americký sporťák předčil nejen blízké konkurenty, ale dostal se i na vrchol mezi sportovními modely vůbec. Ve Spojených státech byl sice nedávno sesazen z trůnu konkurenčním Chevroletem Camaro, nicméně dle mnohých se tak dělo pouze kvůli čekání zákazníků na modernizaci. Ta je konečně tady a čekající rázem litují - modrému oválu uniklo na internet produktové video zachycující v akci faceliftovaný Mustang GT 5.0 osazený paketem Performance a hezký vážně není.
Inu, facelifty se vždy nepovedou a některé byly tak problematické, že si našly místo i mezi největšími designovými přešlapy. Jestli Ford míří s Mustangem až tak „vysoko”, ukáže čas, první reakce publika jsou ale velmi negativní. Model 2018 (skutečně 2018, protože USA...) byl přijat s velkým odporem a na amerických fórech se to jen hemží zmínkami o tom, jak velkou popularitu to dopřeje dosavadnímu provedení 2016.
Proč? Podívejte se na to, jakými úpravami prošla příď, kterou facelift postihl nejvíce. Vzadu vidíme pouze odlišné lampy, nicméně ty i nadále zachovávají třídílný vzhled. Vpředu ovšem můžeme hovořit o nových světlometech, pozměněných LEDkách pro denní svícení a především přepracovaném nárazníku. Ten spolu s dalšími detaily nadělil vozu jakýsi předkus a Američané vůz hned začali přirovnávat k u nich slavnému psovi jménem Tuna (pokud neznáte, níže naleznete pár fotek), kterého proslavil mj. jeho předkus. Že by totéž mohlo stihnout Mustang, je ve stínu prvních reakcí nepravděpodobné...
Interiér nám video bohužel neukáže, nicméně s modifikacemi můžeme počítat také tam. Očekávat lze především vylepšená multimédia, se kterými bude spárováno odlišné čalounění a nové dekory. O zbytku lze ale maximálně spekulovat, což ostatně platí také o pohonném ústrojí. Dle neověřených dohadů by ale padáka měl dostat atmosférický šestiválec o objemu 3,7 l.
Pokud se tyto zvěsti naplní, pak Ford bude ve Státech i Evropě vedle pětilitrového osmiválce nabízet pouze 2,3litrový přeplňovaný čtyřválec EcoBoost. Minimálně k jednomu z těchto motorů by mělo být nově možné přidat desetistupňovou automatickou převodovku, kterou modrý ovál vyvinul společně s koncernem GM. Proto ji ostatně užívá i konkurenční Camaro.
Více informací lze očekávat během oficiálního odhalení, do prodeje pak vylepšený Ford Mustang zamíří ve svém rodišti ve druhé polovině roku. Kdy můžeme počítat s jeho příchodem do Evropy, zatím není nelze říci.


Tento pes zřejmě stál Mustangu 2018 za vzor














Facelift proměnil Ford Mustang hlavně v čelních partiích. A k lepšímu to není






Pro srovnání dosavadní provedení Mustangu ve verzi GT
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před 5 hodinami
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
včera
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nejčtenější články
Firma začala v roce 2025 nabízet brutální motor 9,4 V8, prodává ho dokonce i ve verzi s turbem
6.10.2025
Automobilka sebrala novinářům auto půjčené na dlouhodobý test během servisu, už ho neviděli. Teď konečně zjistili, co se s ním stalo
6.10.2025
Věrnost zákazníků automobilovým značkám dál klesá, je to hlavně chyba automobilek samotných
6.10.2025
Němci varují před čínským obutím nového VW Tiguan, dostává ho z továrny. Dealer musel stesky nad ním smazat
6.10.2025
Naše auta vydrží totéž co Toyoty, říká šéf automobilky, která letos už 110krát svolala defektní vozy do servisů
6.10.2025
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 11.05. 13:02 - Stepan
- BMW Divize 11.05. 10:19 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.04. 18:24 - Stepan
- Dříve M135i, nyní ///M2 11.04. 14:02 - Snowman000
- 1.0tsi 85kw 11.04. 10:51 - Carnby
- Jednostopé okénko 11.04. 06:58 - řidičBOB
- IT poradna 11.03. 10:41 - pavproch
- Rychlodotazy 11.03. 08:35 - HondaMan
