Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa

Nový kompaktní crossover Hondy cílí na mladé páry a podle výrobce je kombinací vzhledu kupé, drsnosti SUV a variability MPV. Nabídne zatím jen přední náhon.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa

30.6.2015 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový kompaktní crossover Hondy cílí na mladé páry a podle výrobce je kombinací vzhledu kupé, drsnosti SUV a variability MPV. Nabídne zatím jen přední náhon.

Cesta Hondy HR-V na evropské trhy je pořádně dlouhá - jako Vezel se tento model představil už v roce 2013, ale s evropským jménem HR-V ho pořádně známe až od února letošního roku a informace o spotřebě a dynamice byly na světě dokonce až v dubnu. Nyní máme před sebou kompletní představení nové Hondy HR-V, která vyjede do celé Evropy v nejbližších týdnech, a to spolu s obsáhlou fotosadou a dvěma videi.

Už víme, že HR-V má spolu s faceliftovaným CR-V zastavit propad evropských prodejů. Nyní se dozvídáme, že cíloví zákazníci jsou podle Hondy mladí lidé, ať už single nebo páry zatím bez dětí, kteří si váží svého aktuálního životního stylu a kterým záleží na designu. Podle Hondy je také HR-V představitelem nové generace kompaktních SUV a také je unikátní kombinací charakterního vzhledu kupé, drsného postoje SUV a praktičnosti MPV. V podstatě když nevíte, jaké auto chcete, máte jít k Hondě a pořídit si HR-V.

Kde přišlo tiskové oddělení ke slovům o vzhledu kupé, je celkem jasné zejména při bočním pohledu. Horní linka oken se směrem dozadu zajímavým způsobem svažuje a opticky tak kupé připomíná, ale střecha zároveň zůstává docela vysoko, aby byla zachována praktičnost MPV, či aspoň její část. Tohle auto má totiž na délku jen 4,3 metru, podlaha není rovná a sedačky se nedají snadno vytahovat, takže toho sem rozhodně nenaskládáte tolik, co třeba do Chrysleru Grand Voyager. A ono "drsné SUV" pramení z oplastování a vyšší světlé výšky, nehledejte tu ani pohon všech kol - v nabídce je jen přední náhon, alespoň ze startu prodeje.

Co Honda ale pustila do světa už před několika měsíci, jsou právě informace o zmíněných sedačkách, protože ty budou jedním z velkých lákadel. Do HR-V se nastěhovaly Magic Seats známé ze Civicu, které těží z nádrže umístěné pod předními sedačkami. Když se u nich sklápí opěradlo, sedák se přesune níže, do prostoru, kde je běžně nádrž. A když jsou sedadla nahoře a sedí na nich lidé, pod sedáky je prostor na menší tašky. Poslední možností je vyklopení sedáku směrem vzhůru.

Zavazadelník v kombinaci se sedačkami má tři různé možnosti konfigurace. První je "Utility", kdy celou zadní lavici i s opěradlem sklopíte do roviny. Ze základního objemu 453 litrů se tak dostanete na 1 026 a převezete až 1 845 mm dlouhé předměty. Konfigurace "Tall" znamená zvednutí zadních sedáků; opěradla zůstávají na místě a sedáky jsou zvednuty k nim. To vytvoří prostor vysoký 1 240 mm mezi podlahou a stropem. A konečně, mód "Long" znamená kromě sklopení aspoň pravé části zadní lavice také sklopení spolujezdcova opěradla do roviny. Tímto způsobem lze převézt až 2 445 mm dlouhé věci.

Interiér celkově je hlavním tahákem HR-V, přizpůsobitelnost a prostornost je tu údajně nejlepší ve své třídě. Také materiály mají být na úrovni a design popisuje tisková zpráva jako rafinovaný a sofistikovaný. Ve srovnání s Civicem, v němž pracoviště řidiče působí trochu jako řídící centrum vesmírné lodi, nicméně na palubní desce nic zas tak unikátního není - budíky jsou všechny pod volantem, po pravé straně je displej infotainmentu, dotykové ovládání navigace a řadicí páka. V tiskové zprávě se dočteme cosi o pocitu obklopení interiérem jako v kupé; jak to bude ve skutečnosti, si musíme počkat na osobní setkání.

Přední místa se nicméně budou těšit z dost vysokého posezu, kvůli kterému řada lidí kategorii SUV vyhledává. Nabízí totiž lepší přehled o dění před vámi, než kdybyste seděli v normálním autě. Zde bude tento fakt ještě umocněn palivovou nádrží pod předními sedačkami a zároveň také na zadních místech má být víc prostoru.

Jak víme již z dřívějška, palubní systém Honda Connect bude využívat operační systém Android a nabídne různé možnosti propojení s mobilním telefonem. V základu je pětipalcová dotyková obrazovka, ve vyšších výbavách bude mít displej palců sedm a nabídne např. i navigaci Garmin, couvací kameru nebo přístup na internet, díky kterému si vůz bude umět stáhnout např. dopravní informace. K další výbavě patří adaptivní tempomat, hlídač jízdních pruhů, automatické nouzové brzdění v městských rychlostech, detekce dopravních značek nebo automatické přepínání dálkových a potkávacích světel.

Pod kapotou HR-V najdeme zpočátku prodejů dva motory a dvě převodovky. Vznětovou volbou je dieselová šestnáctistovka i-DTEC o 120 koních ve 4 000 otáčkách a 300 Nm ve 2 000 ot/min, která bude spojena se šestistupňovým manuálem, poskládaným dost dlouze. Jak ukazují oficiální tabulky níže, už čtvrtý stupeň tu bude overdrive, tedy převod do rychla - a všech 300 Nm se tedy patrně dost zapotí, aby zajistilo slušnou dynamiku, zejména s naloženým autem. Pokud pojedete sami, máte se dle Hondy dostat na stovku za 10,1 vteřiny.

Druhým motorem v nabídce bude benzínová patnáctistovka i-VTEC z rodiny Earth Dreams, která nabídne 130 koní v 6 600 otáčkách a 155 Nm ve 4 600 ot/min. Tenhle motor má převodovku o malý kousek kratší, do rychla je až pátý převod. To se bude pro rozumnou jízdu víc než hodit, protože síla tohoto motoru není úplně velká a už prázdné HR-V má vážit okolo 1 300 kilogramů s benzínovým motorem a manuálem. Diesel bude o pár desítek kilo těžší, stejně jako verze s převodovkou CVT. Ta má sedm simulovaných stupňů, také poskládaných velmi, velmi dlouze.

Kombinovaná spotřeba má být nejnižší u dieselového motoru, pochopitelně. Ten si má na 100 km vzít rovné čtyři litry paliva, což znamená 104 gramy CO2 na kilometr. Benzínová patnáctistovka má potřebovat na stejnou vzdálenost 5,6 litru a vypustit 130 g CO2/km. Když zvolíte CVT, bude to teoreticky 5,2 litru, resp. 120 gramů. Sedmnáctipalcová kola, která budou k mání jako příplatek nebo ve vyšších výbavách, budou znamenat o pár kapek vyšší žíznivost.

Po stránce jízdních vlastností hovoří tisková zpráva o jistém držení stopy díky pevné struktuře a zábavné jízdě. Nakolik to bude pravda, zatím těžko říci, ale vyšší těžiště pramenící z vyšší stavby karoserie - výška auta je nemalých 1 605 mm - určitě řekne své. Jak stojí i výše, prodej bude zahájen během několika příštích týdnů a do té doby budeme znát i ceny. Nyní nabídněme kompletní technické údaje v tabulkách Hondy, fotosadu a dvě videa úplně dole.

Technická data


Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 1 - 2015 honda hr-v eu oficialni tech data 01Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 2 - 2015 honda hr-v eu oficialni tech data 02Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 3 - 2015 honda hr-v eu oficialni tech data 03Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 4 - 2015 honda hr-v eu oficialni tech data 04Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 5 - 2015 honda hr-v eu oficialni tech data 05Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 6 - 2015 honda hr-v eu oficialni tech data 06

Fotografie a videa

Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 7 - Honda HR-V EU verze nova sada 01Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 8 - Honda HR-V EU verze nova sada 02Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 9 - Honda HR-V EU verze nova sada 03Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 10 - Honda HR-V EU verze nova sada 04Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 11 - Honda HR-V EU verze nova sada 05Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 12 - Honda HR-V EU verze nova sada 06Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 13 - Honda HR-V EU verze nova sada 07Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 14 - Honda HR-V EU verze nova sada 08Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 15 - Honda HR-V EU verze nova sada 09Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 16 - Honda HR-V EU verze nova sada 10Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 17 - Honda HR-V EU verze nova sada 11Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 18 - Honda HR-V EU verze nova sada 12Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 19 - Honda HR-V EU verze nova sada 13Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 20 - Honda HR-V EU verze nova sada 14Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 21 - Honda HR-V EU verze nova sada 15Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 22 - Honda HR-V EU verze nova sada 16Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 23 - Honda HR-V EU verze nova sada 17Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 24 - Honda HR-V EU verze nova sada 18Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 25 - Honda HR-V EU verze nova sada 19Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 26 - Honda HR-V EU verze nova sada 20Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 27 - Honda HR-V EU verze nova sada 21

Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 28 - 2015 honda hr-v eu oficialni 01Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 29 - 2015 honda hr-v eu oficialni 02Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 30 - 2015 honda hr-v eu oficialni 03Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 31 - 2015 honda hr-v eu oficialni 04Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 32 - 2015 honda hr-v eu oficialni 05Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 33 - 2015 honda hr-v eu oficialni 06Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 34 - 2015 honda hr-v eu oficialni 07Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 35 - 2015 honda hr-v eu oficialni 08Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 36 - 2015 honda hr-v eu oficialni 09Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 37 - 2015 honda hr-v eu oficialni 10Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 38 - 2015 honda hr-v eu oficialni 11Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 39 - 2015 honda hr-v eu oficialni 12Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 40 - 2015 honda hr-v eu oficialni 13Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 41 - 2015 honda hr-v eu oficialni 14Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 42 - 2015 honda hr-v eu oficialni 15Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 43 - 2015 honda hr-v eu oficialni 16Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 44 - 2015 honda hr-v eu oficialni 17Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 45 - 2015 honda hr-v eu oficialni 18Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 46 - 2015 honda hr-v eu oficialni 19Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 47 - 2015 honda hr-v eu oficialni 20Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 48 - 2015 honda hr-v eu oficialni 21Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 49 - 2015 honda hr-v eu oficialni 22Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 50 - 2015 honda hr-v eu oficialni 23

Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 51 - 2015 honda hr-v eu oficialni 23aHonda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 52 - 2015 honda hr-v eu oficialni 24Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 53 - 2015 honda hr-v eu oficialni 25Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 54 - 2015 honda hr-v eu oficialni 26Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 55 - 2015 honda hr-v eu oficialni 27Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 56 - 2015 honda hr-v eu oficialni 28Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 57 - 2015 honda hr-v eu oficialni 29Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 58 - 2015 honda hr-v eu oficialni 30Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 59 - 2015 honda hr-v eu oficialni 31Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 60 - 2015 honda hr-v eu oficialni 32Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 61 - 2015 honda hr-v eu oficialni 33Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 62 - 2015 honda hr-v eu oficialni 34Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 63 - 2015 honda hr-v eu oficialni 35Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 64 - 2015 honda hr-v eu oficialni 36Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 65 - 2015 honda hr-v eu oficialni 37Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 66 - 2015 honda hr-v eu oficialni 38Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 67 - 2015 honda hr-v eu oficialni 39

Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 68 - 2015 honda hr-v eu oficialni 40Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 69 - 2015 honda hr-v eu oficialni 41Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 70 - 2015 honda hr-v eu oficialni 42Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 71 - 2015 honda hr-v eu oficialni 43Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 72 - 2015 honda hr-v eu oficialni 44Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 73 - 2015 honda hr-v eu oficialni 45Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 74 - 2015 honda hr-v eu oficialni 46Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 75 - 2015 honda hr-v eu oficialni 47Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 76 - 2015 honda hr-v eu oficialni 48Honda HR-V pro Evropu míří do prodeje: všechny detaily, nové fotky, videa - 77 - 2015 honda hr-v eu oficialni 49

Marek Bednář

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše