Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW

Nezdálo se možné, že by se to vůbec kdy mohlo stát, luxusní auta tak trochu uměle vytvořených luxusních značek měla vždy problém prosadit se proti německé konkurenci. Genesis to ale na domácím trhu v Koreji dokázal.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW

20.8.2020 | Petr Prokopec

Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW

/

Foto: Genesis

Nezdálo se možné, že by se to vůbec kdy mohlo stát, luxusní auta tak trochu uměle vytvořených luxusních značek měla vždy problém prosadit se proti německé konkurenci. Genesis to ale na domácím trhu v Koreji dokázal.

Automobilkám se letos zrovna nedaří. Nestojí za tím ani tak pokles zájmu zákazníků, jakkoliv i ten registrace ovlivnil, ale hlavně koronavirus, který na několik týdnů uzavřel továrny i showroomy. Řada firem přitom dosud neobnovila svou produkci naplno, i proto, že jim schází lidé nebo díly. Mnohde to ani nevadí, neboť kupní choutky klientely výrazně poklesly, přesto však existuje místo, kde se novým autům daří. A co více, hlavně těm luxusním.

Již na sklonku června jsme informovali, že Jižní Korea je aktuálně pro luxusní výrobce ráj na zemi, kde registrace neklesají, ale naopak rostou. Prim hraje domácí značka Genesis, která se po tříleté absenci na čele pelotonu stala absolutním králem. Od počátku ledna do konce července prodala 60 006 aut, meziročně si tak polepšila o neskutečných 65 %. Nahoru šel i poslední léta vládnoucí Mercedes, ovšem pouze o 3 % na 41 583 vozů. Třetí BMW si pak polepšilo o 35 %, načež prodalo 29 246 aut.

Pro Korejce to znamená velice cenný skalp, neboť většina jejich dosavadních pokusů dostat se na kobylku německým prémiovkám skončila neúspěchem. I když na domácím trhu to měl Genesis vždy snazší, v letech 2017 a 2018 se Genesis vždy nacházelo až na třetím místě. Loni však značka zavelela k růstu a letos se vyšvihla na samotný vrchol.

Za tímto úspěchem do jisté míry stojí i akceptování moderních trendů. Genesis totiž až do letošního roku nemělo v nabídce jediné SUV, místo toho se o veškeré registrace staraly sedany G70, G80 a G90. Od března je však k mání také nový model GV80, který je přesně tím, po čem zákazníci v současné době touží. Do konce července tak bylo prodáno 20 016 kusů tohoto SUV, díky čemuž má Genesis již takřka splněn plán na celý rok, jenž počítal s 24 tisíci kusy.

Automobilka navíc pro letošek chystá expanzi, kdy vedle faceliftovaného Genesis G70 dorazí menší SUV GV70. Je tak velmi pravděpodobné, že loňský rok byl posledním, kdy se Korejci museli před konkurencí sklonit, tedy alespoň doma. Zda se jim podaří Němce porazit i jinde, ukáže teprve čas.


Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW - 1 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 06Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW - 2 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 07Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW - 3 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 08Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW - 4 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 09Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW - 5 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 10Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW - 6 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 11Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW - 7 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 12Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW - 8 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 13Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW - 9 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 14Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW - 10 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 15Korejci to dokázali, jejich luxusní auta na prvním trhu prodejně pokořila Mercedes a BMW - 11 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 16
Příchod SUV GV80 výrazně nakopl prodeje značky Genesis, ta se tak dostala do čela prodejního peletonu prémiových automobilek, třebaže zatím jen na domácím trhu. Foto: Genesis

Zdroj: The Korea Herald

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše