Lada 4x4 Urban: inovovaná Niva má výbavy na rozdávání, klesla však k zemi

S nižší světlou výškou se má pojit rovněž absence redukce. Ruská novinka však dostala 17palcová kola, elektrická zrcátka a okna či dokonce klimatizaci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada 4x4 Urban: inovovaná Niva má výbavy na rozdávání, klesla však k zemi

26.6.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Lada 4x4 Urban: inovovaná Niva má výbavy na rozdávání, klesla však k zemi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

S nižší světlou výškou se má pojit rovněž absence redukce. Ruská novinka však dostala 17palcová kola, elektrická zrcátka a okna či dokonce klimatizaci.

Lada Niva neboli VAZ-2121 se na trhu poprvé objevila již v roce 1977. Jak jsme ovšem uvedli již loni, její kariéra rozhodně nekončí. Prodávat by se totiž měla ještě minimálně dalších čtyřiadvacet měsíců, než ruský AvtoVAZ přijde s nástupcem. To je ovšem hudba vzdálené budoucnosti, zatímco my se zaměříme na tu o poznání bližší. V srpnu by totiž na moskevském autosalonu měla debutovat verze Urban, která podle prvních informací bude stavět na rozsáhlejší výbavě. Souběžně s jejich příchodem ovšem Niva rovněž pár doplňků ztratí.

Začněme ale nejprve tím, že se vrátíme do roku 2009, kdy byla Niva (v překladu to znamená obdělané pole) na většině trhů přejmenována na Ladu 4x4. Za tento název pak jen Rusové aktuálně doplnili příponu Urban, ta však v žádném případě neodkazuje na pseudoterénní crossover západní produkce, i když pár společných jmenovatelů bychom nalézt mohli. Třeba poupravenou světlou výšku, jež by u „městského“ provedení měla být o 20 milimetrů nižší než u standardu.

Mimo to by pak vůz měl přijít rovněž o redukční převodovku, do výbavy ovšem naopak zamíří prvky jako elektrické ovládání zpětných zrcátek a bočních oken, klimatizace nebo vylepšené rádio. Dále se pak Lada 4x4 Urban pyšní přepracovaným zadním stěračem, klikami vyvedenými v černém, nikoliv chromovém odstínu a nárazníky v barvě karoserie. Kromě toho pak venkovní vzhled pomáhají vylepšit ještě 17palcová litá kola.

Pod kapotou by se ovšem i nadále měl nacházet stávající 1,7litrový čtyřválec, který na všechna čtyři kola posílá skrze pětistupňový manuál 83 koní. Do prodeje by přitom novinka měla zamířit již letos v říjnu, cena však prozatím nebyla oznámena. Zmínit tak můžeme pouze cenové rozpětí standardní verze, která se na ruském trhu prodává od 364 500 rublů (cca 218 000 Kč) do 375 200 RUB (224 tisíc korun).


Lada 4x4 Urban: inovovaná Niva má výbavy na rozdávání, klesla však k zemi - 1 - Lada 4x4 Urban 01Lada 4x4 Urban: inovovaná Niva má výbavy na rozdávání, klesla však k zemi - 2 - Lada 4x4 Urban 02Lada 4x4 Urban: inovovaná Niva má výbavy na rozdávání, klesla však k zemi - 3 - Lada 4x4 Urban 03Lada 4x4 Urban: inovovaná Niva má výbavy na rozdávání, klesla však k zemi - 4 - Lada 4x4 Urban 04
Lada Niva vypadá s novými koly a nárazníky v barvě karoserie působivě. Doufejme, že ve verzi Urban nepřijde o legendární terénní schopnosti

Zdroj: Autonews.ru

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše