Lada pustila do prodeje svůj nejluxusnější model, i s ním při jeho ceně boduje

Může se zdát, že pustit v době pandemie a klesajících prodejů aut do prodeje nejluxusnější a nejdražší model levné značky je nerozum. Když ale zůstane levný, může i ten evidentně bodovat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada pustila do prodeje svůj nejluxusnější model, i s ním při jeho ceně boduje

24.12.2020 | Petr Prokopec

Lada pustila do prodeje svůj nejluxusnější model, i s ním při jeho ceně boduje

/

Foto: AvtoVAZ

Může se zdát, že pustit v době pandemie a klesajících prodejů aut do prodeje nejluxusnější a nejdražší model levné značky je nerozum. Když ale zůstane levný, může i ten evidentně bodovat.

Rusko minimálně z automobilového pohledu na koronavirových patáliích vydělalo. Nemluvíme nyní ani tak o letošním březnu, kdy se na chvíli stalo automobilovou velmocí - to byl dočasný stav daný menšími restrikcemi proti šíření koronaviru a dalšími okolnostmi. Podstatné je, že tamní odbyt aut od konce léta rychle roste, o čemž si zejména zbytek Evropy může nechat jen zdát. A strmě nahoru míří i Lada.

Ta se v této době rozhodla nikoli šetřit a omezovat své aktivity, ale naopak trh zasypat novinkami. Některé šlo označit i za odvážné, jako třeba novou verzi modelu X-Ray Cross, která dostala přízvisko Instinct. Stala se totiž tím nejluxusnějším a nejdražším, co je v rámci této řady nabízeno. A to nepůsobí jako recept na oslovení zákazníků v době, kdy budou obracet každou korunu.

Jenže u Lady ani „nejdražší” neznamená „drahý”. Vrcholný X-Ray model se dnes s cenou dostává až daleko za hranici 1 milionu rublů bez příplatků, přesně 1 054 900 RUB stojí základní Instinct se 116koňovým motorem a automatem. To je ale pořád jen 305 tisíc Kč, docela málo i na zemi, kde spousta lidí bere v přepočtu jednotky tisíc korun měsíčně.

Není tedy nakonec až tak překvapivé, že Lada si závěrem roku prodeje luxusního provedení chválí a říká, že po něm sahá dvouciferný počet zákazníků v procentech. My dodáme, že Instinct nad zbytek produkce povyšuje v rámci zevnějšku černá střecha, černá zpětná zrcátka a dvoubarevná litá kola. Dovnitř se pak nastěhovalo čalounění kombinující kůži a látku, přičemž prošívání má specifický styl. Nechybí ani nápis vozu vyražený do sedadel nebo černé dekory.

Automobilka zároveň toto provedení vybavila modernějšími multimédii, se kterým přichází 8palcový displej, hlasové ovládání a zpětná kamera. Dále dorazilo i připojení na internet s pomocí 4G. Lada X-Ray Cross Instinct tedy kráčí s dobou a zákazníci na to zjevně slyší. I když je nejdražší z řady, svými vymoženostmi potěší a jakkoli lépe situovaného člověka nezruinuje.


Lada pustila do prodeje svůj nejluxusnější model, i s ním při jeho ceně boduje - 1 - Lada X-Ray Cross Instinct 2020 prvni sada 01Lada pustila do prodeje svůj nejluxusnější model, i s ním při jeho ceně boduje - 2 - Lada X-Ray Cross Instinct 2020 prvni sada 02Lada pustila do prodeje svůj nejluxusnější model, i s ním při jeho ceně boduje - 3 - Lada X-Ray Cross Instinct 2020 prvni sada 03Lada pustila do prodeje svůj nejluxusnější model, i s ním při jeho ceně boduje - 4 - Lada X-Ray Cross Instinct 2020 prvni sada 04Lada pustila do prodeje svůj nejluxusnější model, i s ním při jeho ceně boduje - 5 - Lada X-Ray Cross Instinct 2020 prvni sada 05Lada pustila do prodeje svůj nejluxusnější model, i s ním při jeho ceně boduje - 6 - Lada X-Ray Cross Instinct 2020 prvni sada 06Lada pustila do prodeje svůj nejluxusnější model, i s ním při jeho ceně boduje - 7 - Lada X-Ray Cross Instinct 2020 prvni sada 07
Nová luxusní Lada X-Ray Cross Instinct je úspěch, i když na trh přišla ve zdánlivě velmi nevhodnou dobu. Foto: AvtoVAZ

Zdroj: AvtoVAZ

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše