Lada začala prodávat novou vrcholnou verzi Nivy, i taková stojí jen 208 tisíc Kč

Každá automobilka se s horšími časy zkouší poprat po svém, recept Lady se ale zatím zdá být úspěšnější než pokusy jiných. Své už tak výhodné modely zatraktivňuje a přitom nezdraží.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada začala prodávat novou vrcholnou verzi Nivy, i taková stojí jen 208 tisíc Kč

23.1.2021 | Petr Miler

Lada začala prodávat novou vrcholnou verzi Nivy, i taková stojí jen 208 tisíc Kč

/

Foto: AvtoVAZ

Každá automobilka se s horšími časy zkouší poprat po svém, recept Lady se ale zatím zdá být úspěšnější než pokusy jiných. Své už tak výhodné modely zatraktivňuje a přitom nezdraží.

Když jsme vám loni představovali nejstylovější Ladu současnosti, model Vesta Cross ve verzi Black, zakončili jsme článek s tím dorazit může i stejně laděná klasická Niva. I když se může zdát, že se k drsnému chasníkovi z lesů moderní styl moc nehodí, dočkali jsme se a zmíněný přídavek je tady.

Rusové totiž s těmito novinkami slaví úspěch a není divu. Ekonomická situace v Rusku je podobně složitá jako ve většině jiných zemí, prodeje aut loni zamířily dolů a z vzepětí v posledních měsících těžily hlavně značky nabízející dobrou hodnotu za peníze, jako je Škoda nebo Lada. Když pak ta druhá jmenovaná přišla s něčím, co se vedle rozumu útočilo také na city, fungovalo to.

Ukázat vám tak můžeme novou verzi velmi klasického SUV ve verzi nazvané Black (stylizované jako [BLACK])ú. Autu přidává v prvé řadě na stylu, kdy výraznější barvy karoserie kombinuje s černými doplňky. U Nivy Legend je jich méně než u „jiných blacků” dříve, asi tento vůz nevypadal tak dobře s černou střechou, i tak jich na autě vidíme dost.

Novinka vychází z vrcholné verze Nivy ve výbavě Luxe, které přidává také černá sedadla, strop či kola. Motorem je jako obvykle benzinový čtyřválec 1,7 s 83 koňmi, převodovkou pětistupňový manuál. Cena 729 900 rublů je pak též na vrcholu toho, co lze za původní Nivu dát, přesto je pořád opravdu nízká - v přepočtu jde jen o 208 tisíc Kč.

Zajímavá nabídka, řekli bychom, zvlášť v této době, Niva se bohužel od loňská do západnějších částí Evropy nedováží. Individuální dovoz ale pořád možný je a někteří prodejci si z něj udělali byznys - sáhnout po tomto autě tedy určitě půjde, jen to bude trochu komplikovanější.


Lada začala prodávat novou vrcholnou verzi Nivy, i taková stojí jen 208 tisíc Kč - 1 - Lada Niva 4x4 Black X-Ray Black 2020 prvni 01Lada začala prodávat novou vrcholnou verzi Nivy, i taková stojí jen 208 tisíc Kč - 2 - Lada Niva 4x4 Black X-Ray Black 2020 prvni 02Lada začala prodávat novou vrcholnou verzi Nivy, i taková stojí jen 208 tisíc Kč - 3 - Lada Niva 4x4 Black X-Ray Black 2020 prvni 03Lada začala prodávat novou vrcholnou verzi Nivy, i taková stojí jen 208 tisíc Kč - 4 - Lada Niva 4x4 Black X-Ray Black 2020 prvni 04Lada začala prodávat novou vrcholnou verzi Nivy, i taková stojí jen 208 tisíc Kč - 5 - Lada Niva 4x4 Black X-Ray Black 2020 prvni 05Lada začala prodávat novou vrcholnou verzi Nivy, i taková stojí jen 208 tisíc Kč - 6 - Lada Niva 4x4 Black X-Ray Black 2020 prvni 06Lada začala prodávat novou vrcholnou verzi Nivy, i taková stojí jen 208 tisíc Kč - 7 - Lada Niva 4x4 Black X-Ray Black 2020 prvni 07
Lada Niva Black je zajímavým přídavkem do nabídky Lady, za 208 tisíc Kč v přepočtu toho nabízí opravdu hodně. Foto: AvtoVAZ

Zdroj: AvtoVAZ

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše