Lexus IS 250C: kupé-kabrio zná své české ceny

České zastoupení značky Lexus obohacuje modelovou řadu IS o verzi označenou písmenem C, tedy kupé-kabrio. Pro informace o cenovém ohodnocení, ale i technické parametry nebo galerii snímků čtěte dále.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lexus IS 250C: kupé-kabrio zná své české ceny

2.6.2009 | David Siegl | Přidat příspěvek

Lexus IS 250C: kupé-kabrio zná své české ceny

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

České zastoupení značky Lexus obohacuje modelovou řadu IS o verzi označenou písmenem C, tedy kupé-kabrio. Pro informace o cenovém ohodnocení, ale i technické parametry nebo galerii snímků čtěte dále.

Po modelech IS 220d, IS 250 a sportovním IS F (test IS-Fnajdete zde) přichází čtvrtá varianta modelové řady nazvaný IS 250C, neboli kupé-kabrio. Model je především určen pro vyznavače jízdy pod otevřeným nebem. Lehké skládací střeše z hliníku stačí jen dvacet sekund na instalaci, či uložení. Její kompaktní mechanizmus umožňuje zachovat velký zavazadlový prostor (420 l při instalované střeše / 165 l při uložené), pohodlné nastupování pro zadní cestující i prostorný interiér v zadní části vozu.

Lexus IS 250C používá zážehový agregát V6 o objemu 2,5 l s výkonem 208 koní (153 kW), který je spojen se šestistupňovou samočinnou převodovkou. Vyšší torzní tuhost modelu IS 250C přispívá k jízdnímu pohodlí a komfortu, přičemž míra hluku, vibrací a chvění nového modelu zůstává stejně nízká jako u sedanu IS.

Nový model byl zkonstruován s cílem dosáhnout maximálního pětihvězdičkového ohodnocení v evropských nárazových testech organizace NCAP. Ve standardní výbavě můžeme nalézt celkem 8 airbagů včetně kolenních pro řidiče a spolujezdce či systém integrovaného řízení dynamiky vozidla VDIM.

Do standardní výbavy Lexusu IS 250C mimo jiné patří:
- 18“ kola z lehkých slitin
- Kožené čalounění s elektricky ovládanými a vyhřívanými sedadly
- Elektricky nastavitelný volant
- Kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách - TPWS
- Parkovací asistent - senzory vpředu i vzadu
- Odvrtávané sportovní hliníkové pedály
- Kožený multifunkční volant, elektricky nastavitelný ve dvou osách
- Systém bezklíčového nastupování a startování “Smart Entry and Start”
- 8 airbagů včetně kolenních pro řidiče i spolujezdce
- Připojení mobilního telefonu pomocí Bluetooth®
- Tempomat
- Brzdová a zadní světla z LED diod
- Dešťový senzor
- VDIM (Integrované řízení dynamiky vozidla)
- Dvouzónová elektronicky řízená klimatizace
- Samostmívací vnitřní zpětné zrcátko
- Vnější zpětná zrcátka v barvě karoserie
- elektricky ovládaná, sklopná a vyhřívaná s integrovanými směrovými světly

Cena modelu IS 250C ve standardní výbavě činí 1 289 000,- Kč vč. DPH. Vůz lze objednávat již nyní, u prodejců bude k vidění ve druhé polovině července.

Kompletní ceník modelu IS 250C


Lexus IS 250C: kupé-kabrio zná své české ceny - 1 - lexus_is_250c_cenik

Lexus IS 250C: kupé-kabrio zná své české ceny - 2 - lexus_is_250c_2009_03Lexus IS 250C: kupé-kabrio zná své české ceny - 3 - lexus_is_250c_2009_01Lexus IS 250C: kupé-kabrio zná své české ceny - 4 - lexus_is_250c_2009_02Lexus IS 250C: kupé-kabrio zná své české ceny - 5 - lexus_is_250c_2009_04

David Siegl

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.