Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept

Luxusní divize Toyoty se zavázala představit deset dní před pařížským autosalonem dosud neviděný koncept. Čas se naplnil, tohle je on.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept

17.9.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Luxusní divize Toyoty se zavázala představit deset dní před pařížským autosalonem dosud neviděný koncept. Čas se naplnil, tohle je on.

Kdo opět očekával tanečky s fotografickými upoutávkami nebo promenádou zakamuflovaného stroje před zaručeně pravým špionážním fotografem, bude zklamán nebo naopak s úlevou vydechne. Nic takového se protentokrát nekoná. Na začátku září Lexus slíbil odhalení zcela nového konceptu a bez jakýchkoli dalších cavyků se tak stalo.

Co máme před sebou? Podle tiskové zprávy následovníka stylistického směru představeného na letošním detroitském autosalonu v podobě studie sportovního kupé LF-LC, ukázku příštího designu Lexusu a zároveň náznak budoucího modelu střední třídy, a to s největší pravděpodobností znamená předzvěst nástupce modelu IS.

Dvoudveřové klasické kupé je podle tvrzení Toyoty funkčním prototypem. Za jeho projekčními LED světlomety se nachází hybridní pohon sestávající ze zážehového čtyřválce o objemu 2,5 litru s přímým vstřikováním a pracujícího v Atkinsonově cyklu a blíže nepopsaný elektromotor.

Parametry motorů automobilka neuvádí, leccos ale naznačuje věta - „tato pohonná jednotka dosahuje prvotřídní energetické účinnosti nabízející na každý gram CO2 více než 2 koně“. Absolutní výkon sice neznáme, každopádně Lexus uvádí emise oxidu uhličitého pod hranicí 100 g na kilometr a to by znamenalo, že koncept LF-CC disponuje cirka 200 koňmi. A to je shodou okolností téměř identické číslo, které Toyota udává pro Camry 2,5 Hybrid a Lexus pro sesterský ES 300h.

I kdyby to byly naprosto identické pohony, což samozřejmě nemusí, jeden zásadní rozdíl mezi konceptem a oběma stroji existuje. Lexus LF-CC je vůz klasické koncepce s motorem vpředu a pohonem zadních kol.

Nejvyšší šéf designového oddělení Takeshi Tanabe tvrdí, že LF-CC je představitelem „nové éry“, s čímž se asi souhlasit dá (i podle interiéru jde téměř o hotový vůz), ale také nemusí (gril a spoustu linii jsme viděli již už Lexusu GS). Každopádně slíbený stroj je na světě a jako přímý konkurent nového BMW řady 4, Audi A5 a Mercedesu C Coupe by vůbec nevypadal marně. Co vy na to?

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 1 - Lexus LF-CC koncept 01Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 2 - Lexus LF-CC koncept 02Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 3 - Lexus LF-CC koncept 03Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 4 - Lexus LF-CC koncept 04Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 5 - Lexus LF-CC koncept 05Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 6 - Lexus LF-CC koncept 06Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 7 - Lexus LF-CC koncept 07Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 8 - Lexus LF-CC koncept 08Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 9 - Lexus LF-CC koncept 09Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 10 - Lexus LF-CC koncept 10Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 11 - Lexus LF-CC koncept 11Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 12 - Lexus LF-CC koncept 12Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 13 - Lexus LF-CC koncept 13Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 14 - Lexus LF-CC koncept 14Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 15 - Lexus LF-CC koncept 15Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 16 - Lexus LF-CC koncept 16Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 17 - Lexus LF-CC koncept 17Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 18 - Lexus LF-CC koncept 18Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 19 - Lexus LF-CC koncept 19Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 20 - Lexus LF-CC koncept 20Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 21 - Lexus LF-CC koncept 21Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 22 - Lexus LF-CC koncept 22Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 23 - Lexus LF-CC koncept 23Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 24 - Lexus LF-CC koncept 24Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 25 - Lexus LF-CC koncept 25Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 26 - Lexus LF-CC koncept 26Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 27 - Lexus LF-CC koncept 27Lexus LF-CC: nový Lexus IS zatím jako pařížský koncept - 28 - Lexus LF-CC koncept 28
Nový koncept má pod přední kapotou hybridní jednotku o výkonu 200 koní a pohon zadních kol

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.