Luxusní Korejci ohlásili vpád do Evropy, na pomoci si přetáhli matadora koncernu VW

Rozhodný krok přichází po pěti letech váhání. A v čele útoku bude krom nejnovějšího SUV stát muž, jenž 20 let působil na manažerských pozicích dnes konkurenčního Audi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Luxusní Korejci ohlásili vpád do Evropy, na pomoci si přetáhli matadora koncernu VW

29.9.2020 | Petr Prokopec

Luxusní Korejci ohlásili vpád do Evropy, na pomoci si přetáhli matadora koncernu VW

/

Foto: Genesis

Rozhodný krok přichází po pěti letech váhání. A v čele útoku bude krom nejnovějšího SUV stát muž, jenž 20 let působil na manažerských pozicích dnes konkurenčního Audi.

O vstupu luxusní korejské značky Genesis na evropské trhy se mluví prakticky od jejího vzniku v roce 2015. Nicméně až dosud na něj nedošlo, a to i proto, že se mateřské Hyundai nejprve muselo naučit, jak operovat v pro něj neznámém segmentu. S klientelou kupující vozy prestižních značek je totiž třeba zacházet trochu jinak než se zákazníky mainstreamových automobilek. Namísto exploze tak Korejci nakonec přistoupili k redukci a v rámci restrukturalizace značky zredukovali počet dealerství na americkém trhu a zároveň i zrevidovali svou obchodní strategii.

Snahy o ukotvení značky na stále náročnějším automobilovém trhu jsou ale nyní zjevně u konce, dochází proto na dlouho očekávaný příchod na starý kontinent. A jelikož Genesis jej nehodlá ponechat náhodě, bude u toho další člověk, kterého Korejci přetáhli od koncernu VW Group. Prvním byl před mnoha lety šéfdesignér Peter Schreyer, následovali však také Luc Donckerwolke nebo v neposlední řadě Enrique Lorenzana. Ten kromě Astonu Martin či Maserati působil také u Audi, nedávno však byl jmenován šéfem evropských prodejů Genesis.

Šéfem celé evropské divize se tak nově stal Dominique Bösch, který strávil posledních dvacet let rovněž u Audi, kde zastával role ve vedení různých lokálních poboček od Francie přes Čínu až po Japonsko. Jeho poslední misí pak bylo vytvoření nové globální strategie odbytu. Evidentně jde tedy o člověka na pravém místě, byť je samozřejmě otázkou, zda i jeho nepochybné schopnosti postačí. Je totiž třeba připomenout, že od dob ofenzívy Audi pod vedením Ferdinanda Piëcha v Evropě nikdo mezi úspěšné prémiové značky aut nepronikl.

Možná i z toho důvodu Gyundai zatím oficiálně nepotvrdilo, kdy přesně Genesis do Evropy dorazí a zda na veškeré trhy, či v rámci první vlny jen na ty větší. Nejasné je rovněž portfolio, s nímž by Korejci chtěli publikum zaujmout. Dá se nicméně vsadit na letos odhalené SUV GV80 i jeho chystaného menšího bratříčka GV70. Otázkou je nicméně trojice sedanů G70, G80 a G90, která by přeci jen mohla být Evropany poměrně hodně přehlížena. Mimo to automobilka chystá ještě elektrický městský vůz Mint, v rámci emisí by tedy problém mít nemusela.

Nicméně ani tak není jisté, zda může Hyundai pomýšlet na úspěch. V tomto segmentu není až tak podstatným faktorem cena, a tak ani fakt, že Genesis bude levnější než konkurence od Audi, BMW a Mercedesu, nemusí stačit. Uvidíme tedy, jak se Korejcům bude dařit - buď předsudky zlomí, nebo se mohou připravit na podobný osud, jaký postihl také Infiniti či Lexus - ty na evropských trzích paběrkují, nebo se z nich zcela stáhly.


Luxusní Korejci ohlásili vpád do Evropy, na pomoci si přetáhli matadora koncernu VW - 1 - Genesis Europe Dominique Bosch
Evropská divize Genesis se již stihla pochlubit první fotkou svého nového šéfa. Dominique Bösch přitom zapózoval u modelu GV80, ... Foto: Genesis Motor Europe

Luxusní Korejci ohlásili vpád do Evropy, na pomoci si přetáhli matadora koncernu VW - 2 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 05Luxusní Korejci ohlásili vpád do Evropy, na pomoci si přetáhli matadora koncernu VW - 3 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 07Luxusní Korejci ohlásili vpád do Evropy, na pomoci si přetáhli matadora koncernu VW - 4 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 09Luxusní Korejci ohlásili vpád do Evropy, na pomoci si přetáhli matadora koncernu VW - 5 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 12Luxusní Korejci ohlásili vpád do Evropy, na pomoci si přetáhli matadora koncernu VW - 6 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 13Luxusní Korejci ohlásili vpád do Evropy, na pomoci si přetáhli matadora koncernu VW - 7 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 14Luxusní Korejci ohlásili vpád do Evropy, na pomoci si přetáhli matadora koncernu VW - 8 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 15Luxusní Korejci ohlásili vpád do Evropy, na pomoci si přetáhli matadora koncernu VW - 9 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 16Luxusní Korejci ohlásili vpád do Evropy, na pomoci si přetáhli matadora koncernu VW - 10 - Genesis GV80 2020 prvni oficialni sada 17
...který má nepochybnĚ největší šance na starý kontinent zamířit. Foto: Genesis

Zdroj: Genesis Motor Europe

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše