Luxusní Nissan Qashqai Premium se bude prodávat, chce ohrozit Audi Q3 či BMW X1

Vrcholná verze japonského crossoveru dostane karbonový bodykit, kožené čalounění či speciální lak a litá kola. Chybět nebude ani autopilot.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Luxusní Nissan Qashqai Premium se bude prodávat, chce ohrozit Audi Q3 či BMW X1

24.5.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Luxusní Nissan Qashqai Premium se bude prodávat, chce ohrozit Audi Q3 či BMW X1

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vrcholná verze japonského crossoveru dostane karbonový bodykit, kožené čalounění či speciální lak a litá kola. Chybět nebude ani autopilot.

Jedním z konceptů, které se nedostaly do našeho ženevského speciálu, byl Nissan Qashqai Premium. Na první pohled se přitom zdálo, že jde o pouhé stylistické cvičení, kterým se čas od času pochlubí každá automobilka a jenž má víceméně vzbudit jen zájem o daný model. Japonci ovšem hodlají v případě svého bestselleru zajít o trochu dále - podle nových informací by totiž Qashqai Premium měl v příštím nebo přespříštím roce zamířit na evropské silnice.

Daná novinka je zaměřena především proti německé prémiové konkurenci, tedy vůči Audi Q3 nebo BMW X1. Projektový manažer Nissanu Darryl Scriven přitom uvedl, že „koncept byl koncipován tak, aby byl mohl zamířit do produkce. Nyní pracujeme na tom, abychom karbonové prvky, kůži Nappa a speciální lak mohli aplikovat na sériovou verzi. Hledáme také způsob, jak se přesunout od ruční výroby prototypu k masové produkci.“

Karbonový bodykit nebo unikátní kožené čalounění ovšem nejsou jedinými doplňky, jimiž se prémiová verze chlubí. Koncept totiž dále dostal nové přední a zadní světla či speciální litá kola. Ta byla nejprve nalakována zlatou vrstvou, než byl aplikován černý nátěr. Ten byl následně ofrézován - v některých místech dokonce na tisícinu milimetru - aby dal spodní lak najevo.

Scriven přitom dodal, že právě tyto prvky jsou pro automobilku výzvou, tak jako třeba specifické prošívání sedadel. Nicméně automobilka prý udělá vše proto, aby vše mohlo zamířit do výroby. Je ovšem třeba počítat s tím, že nic není zadarmo. Qashqai Premium by tak mohl stát více než milion korun, což z něj skutečně dělá konkurenci pro zmiňované „prémiovky”.

Specifický vzhled a výbava však nejsou jedinými novinkami, jenž japonský crossover čekají. Již příští rok se totiž počítá s příchodem faceliftu, v jehož rámci by mělo dorazit semi-autonomní řízení zvané ProPilot. To přitom vozu umožní jízdu bez zásahů řidiče na dálnicích v konkrétním pruhu, případně pak ve městech během dopravních kolon.

Daná technologie se neobjeví pouze u Nissanu Qashqai, dostat by ji měl i mechanicky spřízněný model X-Trail. I ten se přitom v Ženevě objevil ve verzi Premium, pročež je možné, že dostane taktéž speciální péči. Vznik luxusní divize však automobilka prozatím nechystá, nejprve totiž čeká na odezvu zákazníků. V tuto chvíli může sledovat tu u obdobné snahy Fordu - jeho divize Vignale je zatím propadák a prémiovou konkurenci ohrožuje leda cenami...


Luxusní Nissan Qashqai Premium se bude prodávat, chce ohrozit Audi Q3 či BMW X1 - 1 - Nissan Qashqai Premium prvni sada 01Luxusní Nissan Qashqai Premium se bude prodávat, chce ohrozit Audi Q3 či BMW X1 - 2 - Nissan Qashqai Premium prvni sada 02Luxusní Nissan Qashqai Premium se bude prodávat, chce ohrozit Audi Q3 či BMW X1 - 3 - Nissan Qashqai Premium prvni sada 03Luxusní Nissan Qashqai Premium se bude prodávat, chce ohrozit Audi Q3 či BMW X1 - 4 - Nissan Qashqai Premium prvni sada 04Luxusní Nissan Qashqai Premium se bude prodávat, chce ohrozit Audi Q3 či BMW X1 - 5 - Nissan Qashqai Premium prvni sada 05Luxusní Nissan Qashqai Premium se bude prodávat, chce ohrozit Audi Q3 či BMW X1 - 6 - Nissan Qashqai Premium prvni sada 06Luxusní Nissan Qashqai Premium se bude prodávat, chce ohrozit Audi Q3 či BMW X1 - 7 - Nissan Qashqai Premium prvni sada 07Luxusní Nissan Qashqai Premium se bude prodávat, chce ohrozit Audi Q3 či BMW X1 - 8 - Nissan Qashqai Premium prvni sada 08
Nissany Qashqai Premium a X-Trail Premium se ukázaly v Ženevě ve formě konceptů. Příští či přespříští rok však zamíří do prodeje

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše