Malé SUV Škoda dorazí v roce 2017, jen s předním pohonem a tříválci

Škodovka už dříve potvrdila příchod třetího SUV do své nabídky, teď už víme, kdy přesně a s čím dorazí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Malé SUV Škoda dorazí v roce 2017, jen s předním pohonem a tříválci

3.1.2015 | Petr Miler | 3 příspěvky

Malé SUV Škoda dorazí v roce 2017, jen s předním pohonem a tříválci

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škodovka už dříve potvrdila příchod třetího SUV do své nabídky, teď už víme, kdy přesně a s čím dorazí.

V druhé polovině dnes už předloňského roku jsme vás informovali o novinkách Škody pro rok 2014. Řeč byla o nové Fabii, která skutečně dorazila, další generaci Superbu, který se též klube na světlo a novém velkém SUV pro až sedm pasažérů. Také to má blízko k výrobě a i když rok 2014 už nepochybně nestihne, do konce toho letošního bychom jej tu mohli mít v plné parádě.

Vedle výše zmíněných modelů přišla řeč také na českou obdobu Volkswagenu Taigun, i když jen s přídomkem „možná” - tolik novinek by i na věčně expandující nabídku škodovky bylo na jeden rok trochu moc. Že se takového modelu dočkáme, automobilka potvrdila už dříve, otázkou ale bylo, kdy se tak stane. Loni nedošlo ani na samotný Taigun a už nyní víme, že také rok 2015 je též příliš brzkým termínem. Tak kdy tedy na subkompaktní SUV Škody dojde?

Máme-li věřit kolegům z francouzského Auto Moto, kteří nám už nastínili podobu velkého SUV, pak půjde o rok 2017. Konkurent Peugeotu 2008, Renaultu Captur nebo nejnověji Fiatu 500X má dorazit na trh koncem toho roku, pravděpodobně po virtuálním odhalení předcházejícím autosalonu ve Frankfurtu, který se roku 2017 znovu uskuteční.

Další detaily už nepřekvapí. Přesně po vzoru VW Taigun nebude zatím nepojmenovaná česká novinka SUV v pravém slova smyslu, půjde spíše o módně střižený vůz do městské džungle. Na rozdíl od výše zmíněného velkého modelu tak bude vybaveno pouze pohonem předních kol a pod kapotou nečekejme nic jiného než tříválcové modely vesměs známé z Fabie. Vrcholem nabídky bude tedy nejspíš tříválec 1,0 TSI, který Fabii teprve čeká.

Stran dvou výše zmíněných novinek hovoří francouzští kolegové také o o nové generaci modelu Yeti, který se relativně čerstvě prodává ve faceliftované podobě. S tou má na trhu vydržet až do roku 2017, teprve poté má přijít generace druhá. Škodovka s ní prý už napevno počítá, což nakonec nepřekvapí - jde o docela úspěšný vůz dnes populární koncepce.


Malé SUV Škoda dorazí v roce 2017, jen s předním pohonem a tříválci - 1 - VW Taigun Concept nova sada 01Malé SUV Škoda dorazí v roce 2017, jen s předním pohonem a tříválci - 2 - VW Taigun Concept nova sada 02Malé SUV Škoda dorazí v roce 2017, jen s předním pohonem a tříválci - 3 - VW Taigun Concept nova sada 03Malé SUV Škoda dorazí v roce 2017, jen s předním pohonem a tříválci - 4 - VW Taigun Concept nova sada 04Malé SUV Škoda dorazí v roce 2017, jen s předním pohonem a tříválci - 5 - VW Taigun Concept nova sada 05Malé SUV Škoda dorazí v roce 2017, jen s předním pohonem a tříválci - 6 - VW Taigun Concept nova sada 06Malé SUV Škoda dorazí v roce 2017, jen s předním pohonem a tříválci - 7 - VW Taigun Concept nova sada 07Malé SUV Škoda dorazí v roce 2017, jen s předním pohonem a tříválci - 8 - VW Taigun Concept nova sada 08Malé SUV Škoda dorazí v roce 2017, jen s předním pohonem a tříválci - 9 - VW Taigun Concept nova sada 09Malé SUV Škoda dorazí v roce 2017, jen s předním pohonem a tříválci - 10 - VW Taigun Concept nova sada 10
Už nějakou chvíli víme, že Taigun nebude v rámci koncernu Volkswagen za malá SUV kopat sám. Český ekvivalent jej v nabídce doplní v roce 2017, příchod samotného Taigunu by již měl být na spadnutí

Zdroj: Auto Moto

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše