Mercedes A 45 AMG Edition 1 obdaří malé AMG rychlými pruhy či rudým křídlem

(+ video) Prvním zákazníkům bude Mercedes nadělovat i v případě modelu A45 AMG. A nepůjde zrovna o nudné výbavové prvky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes A 45 AMG Edition 1 obdaří malé AMG rychlými pruhy či rudým křídlem

16.2.2013 | Petr Miler | 1 příspěvek

Mercedes A 45 AMG Edition 1 obdaří malé AMG rychlými pruhy či rudým křídlem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Prvním zákazníkům bude Mercedes nadělovat i v případě modelu A45 AMG. A nepůjde zrovna o nudné výbavové prvky.

Edice označené prostě a jednoduše číslem jedna nejsou u Mercedesu ničím převratný. Snad každý nový model v nabídce značky byl v posledních letech zprvu k mání právě v provedení Edition 1, které mu dodávalo vesměs rozumnou sadu výbavových prvků za rozumnou cenu. Nevíme, jak moc byly tyto verze prodejně úspěšné, zdá se však, že letos se jim ve Suttgartu rozhodli dát trochu jinou náplň. Image výhodné nabídky dodávající vozu sadu výbavy za nižší cenu, než kdybyste si ji objednali zvlášť, si tedy Edition 1 ponechaly, místo rozumu ale sází spíše na emoce.

Nedávno se tímto způsobem vyjevil třeba nový model CLA, jehož Edition 1 z něj udělala dravce, tedy alespoň vizuálně. Na stejnou notu pak evidentně hraje i novější A 45 AMG, které si přitom na dravce hrát nemusí, s 360 koňmi a stovkou zdolanou za 4,6 sekundy jím je, i kdybyste mu místo plechové karoserie nadělili růžovou plyš. Jeho Edition 1 přesto zamíří nejen s vizuálními ambicemi ještě o poznání výše.

Cenu v tomto případě zatím neznáme, má být ale znovu zvýhodněná. Obsah ale rozum šetřílků primárně nepokouší, spíše se snaží bez okolků dojmout ty, kteří se za schopnosti svého nového Áčka nehodlají stydět. Beztak výraznému stylingu totiž tato první edice přidává kompletní aerodynamický paket, který čítá mimo jiné modifikace předního nárazníků (všimněte si třeba křidélek na jeho boku), větří „lízátko” pod ním nebo zadní přítlačné křídlo. Součástí je i paket doplňků z uhlíkových vláken, které tento materiál nadělují třeba právě zmíněnému lízátku, krytům vnějších zpětných zrcátek nebo části bočních prahů.

Tyto záležitosti svou černou barvou podstatně mění i vizáž auta a nejsou na to samy. „Rychlé pruhy” v matné černi dokola kolem jsou jen začátek hry, dále ji posouvají také červené doplňky. Nepřehlédněte rudou linku na masce chladiče, vnějších zpětných zrcátkách nebo zadním křídle. Stejně zbarvené jsou i třmeny předních kotoučových brzd, čímž se můžeme zvolna přesunout k funkčním modifikacím.

Samotné brzdy tedy zůstávají původní, skrývají se ale za novými, znovu černě (alternativou je grafitové provedení, ale to nám moc jinak nezní a rozdíl bude spíše v lesklosti či matnosti jejich povrchu) lakovanými koly o rozměru 8x19 palců s pneumatikami 235/35 R19. Vůz navíc dostal snížený sportovní podvozek s jinými tlumiči i pružinami a ačkoli nejvyšší výkon má zůstat původní, pozměněný výfukový systém s odlišnými koncovkami (bohužel na prvních fotkách nejsou vidět), by nějakého toho koníka ve středních otáčkách přidat mohl.

Originální ke všemi není ani interiér, který těží třeba z tzv. nočního paketu, jež dodal sklům tmavší tónování a několik dalších černěných doplňků uvnitř i vně vozu, sportovních sedadel Performance a stejně nazvaného specifického volantu - oba prvky těží mimo jiné z kombinace kvalitní kůže nappa či artico a mikroplyše dinamica. Tím už se ale dostáváme k prkotinám jako odlišný klíč pro odemykání a startování vozu, které snad do detailu rozebírat netřeba.

Jak vidíte, změn se Edition 1 dočkala v míře nemalé, stejným způsobem se změnila i vizáž vozu. Očekávat tak nelze ani úplně nízkou cenu, tu se ale dozvíme až po formální premiéře nejmenšího AMG na autosalonu v Ženevě.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Mercedes A 45 AMG Edition 1 obdaří malé AMG rychlými pruhy či rudým křídlem - 1 - Mercedes A 45 AMG Edition 1 01Mercedes A 45 AMG Edition 1 obdaří malé AMG rychlými pruhy či rudým křídlem - 2 - Mercedes A 45 AMG Edition 1 02Mercedes A 45 AMG Edition 1 obdaří malé AMG rychlými pruhy či rudým křídlem - 3 - Mercedes A 45 AMG Edition 1 03Mercedes A 45 AMG Edition 1 obdaří malé AMG rychlými pruhy či rudým křídlem - 4 - Mercedes A 45 AMG Edition 1 04Mercedes A 45 AMG Edition 1 obdaří malé AMG rychlými pruhy či rudým křídlem - 5 - Mercedes A 45 AMG Edition 1 05
Mercedes A 45 AMG Edition 1 je bez diskuze vlk ve vlčím rouše


Jako bonus přidáváme ještě trochu (ale vážně jen trochu) jiné video se standardním A 45 AMG, než které Mercedes vypustil pro premiéře této novinky

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.