Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu

Na první pohled byste do tohoto auta opravdu neřekli, že jde o něco nóbl, právě to byl ale účel. Jeho smyslem je ubytovat posádku v maximálním luxusu a přitom nedráždit okolí, k mání ale zatím bude jen v Číně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu

29.9.2020 | Petr Prokopec

Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu

/

Foto: Mercedes-Benz

Na první pohled byste do tohoto auta opravdu neřekli, že jde o něco nóbl, právě to byl ale účel. Jeho smyslem je ubytovat posádku v maximálním luxusu a přitom nedráždit okolí, k mání ale zatím bude jen v Číně.

Mercedesu třídy V se v Evropě daří překvapivě dobře. Třícípá hvězda loni na starém kontinentu prodala 31 342 exemplářů, což je více než trojnásobné množství oproti roku 2014 a druhý nejlepší výsledek v historii. Letos pak vozu dokonce ani příliš neublížila pandemie koronaviru, neboť leden a únor byly rekordními měsíci, jež do jisté míry vykompenzovaly následné poklesy.

V Evropě proběhlo omlazení třídy V již na začátku letošního roku, v Číně k němu dochází teď. Jde v podstatě o stejnou změnu, přichází s ní ale i nové provedení, které tu Mercedes nenabízí. Německá automobilka tak reaguje na to, že byť jsou prodeje na největším trhu světa nižší než na starém kontinentu (loni bylo v Číně registrováno 16 262 kusů), tamní zákazníci mají trochu jiné chutě. Zatímco zvenčí jim imponuje jakási anonymita, uvnitř chtějí bezvýhradní luxus.

Upravený vzhled, nové barvy a nový design litých ráfků tak stojí spíše v pozadí, prim při vývoji hrál prostor pro cestující vzadu. Ten nyní může disponovat v prostřední řadě dvěma sedadly, která byla původně určena pro Maybach. Cestující tedy mají k dispozici vyhřívání i chlazení, stejně jako masážní funkci. Zároveň pak mohou počítat s ovládáním hlavových opěrek i těch nožních a podnožních.

Vyjma již zmíněného došlo u křesel k prodloužení loketních opěrek, do nichž byl integrován nejen držák nápojů, ale také port na USB a odkládací prostor na mobilní telefon. Mercedes přitom neopomněl ani na instalaci aplikace WeChat, která je v Číně velmi populární a jež umožňuje nejen vzájemnou komunikaci lidí, ale zároveň také dálkovou kontrolu pozice vozu. Dále pak dorazila třeba streamovací aplikace QQmusic.

Součástí inovací byl také příchod modernějšího multimediálního systému MBUX, se kterým je spárován 10,25palcový dotykový displej či samoučící hlasová kontrola. Tím ale výčet víceméně končí, jakkoliv opomenout nesmíme ani modifikovaný devítistupňový automat 9G-Tronic, se kterým zároveň dorazil také vzduchový podvozek Airmatic umocňující navýšenou míru luxusu na palubě.

Ceny jsou momentálně věcí neznámou, nicméně jelikož jde o variantu určenou čínskému trhu, mnoho lidí to tu asi rmoutit nebude. Dodat tak už jen lze, že inovovaná třída V bude k dispozici v úrovních Pilot, Exclusive a Luxury, přičemž výroba bude stejně jako dosud probíhat v továrně Fu-čou. Do té přitom Mercedes investoval již více než 400 milionů Eur (cca 10,9 milionu korun).


Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 1 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 01Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 2 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 02Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 3 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 03Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 4 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 04Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 5 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 05Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 6 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 06Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 7 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 07Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 8 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 08Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 9 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 09Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 10 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 10Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 11 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 11Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 12 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 12Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 13 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 13Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 14 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 14Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 15 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 15Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 16 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 16Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 17 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 17Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 18 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 18Novinka Mercedesu spojuje maximální luxus s anonymitou, sedačky má z Maybachu - 19 - Mercedes-Benz V-Class 2020 facelift cinska verze 19
Třída V se dočkala faceliftu, který přináší hlavně luxus v zadní části, i když se zvenčí tváří naprosto nenápadně. Třícípá hvězda tím reaguje na požadavky čínské klientely. Foto: Mercedes-Benz

Zdroj: Mercedes-Benz

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.