Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW
1.9.2020 | Petr Miler
Světu se měla poprvé naplno odhalit dnes večer, celá sada oficiálních fotek ale začala internetem kolovat dříve. Nový Enyaq si tak můžeme prohlédnout s předstihem zvnějšku i zevnitř.
Dnešek měl tím dnem, kdy Škoda po řadě upoutávek odhalí nový Enyaq iV a skutečně se to stalo. Jen k tomu došlo poněkud dříve, než automobilka plánovala. Premiéra měla proběhnout až ve večerních hodinách, některé z předem zásobených médií ale první fotky vystavilo dříve než mělo a ty pak začaly kolovat sociálními sítěmi. Díky lidem ze Škoda News na Twiitteru si tak nejžhavější českou automobilovou novinku můžeme prohlédnout už nyní, a to opravdu ze všech stran.
Je to přitom právě vzhled, který nás zajímal nejvíce, neboť z dosavadních náznaků bylo zřejmé leccos, jen ne finální vnější podoba. Škoda sama už dříve hovořila o tom, že proporce vozu se výrazně liší od těch, které jsou známé od ostatních SUV, neboť Enyaq může díky způsobu pohonu (jde totiž o elektrické auto a elektromobily škodovky budou primárně zadokolky) používat kratší příď a protaženou linii střechy, designové detaily nám ale zůstávaly skryty.
Sériová podoba neměla příliš zaostat za konceptem, který zahraniční tisk kvůli vzhledovým spojitostem s modelem Urus svého času popisoval jako Lamborghini pro chudé, z uniklých fotek ale máme pocit, že auto má vzhledové blíže k BMW. Hlavně ve světle zelené verzi připomíná svítící černou maskou chladiče, která je vedví přepůlena nesvítícími středními partiemi, tradiční ledvinky BMW a ty jsou historicky velmi dominantním prvkem. K tomu je třeba dodat, že ani některé další nápady nemají daleko k těm, které mnichovská automobilka používá (třeba výrazná vykrojení v náraznících). Být na autě logo BMW a říci nám někdo, že jde o novou řadu 2 GT, asi bychom se ani moc nedivili.
V jiných variantách to nemusí být tak markantní, bílá už dělá trochu jiný dojem a černá též, více zde řekne až oficiální odhalení. Krom zevnějšku navíc vidíme i podle očekávání minimalistický interiér se vskutku prťavou přístrojovou deskou rozšířenou o velký head-up displej, ještě větší centrální displej a minimum fyzických tlačítek ovládajících jen to naprosto nejnutnější.
Více si prohlédněte na přiložených snímcích, my už jen dodáme, že Enyaq bude nejen nejnovější, ale i novou nejdražší škodovkou, která se má prodávat jen za sedmimístné sumy, tedy alespoň v korunách. To je zatím jen spekulace, z dříve zveřejněných údajů ale můžeme posloužit údajem o dojezdu 500 km na jedno nabití a možnosti dobíjení výkonem až 125 kW. Enyaq by měl nabídnout buď 150 nebo 204 koní s pohonem zadních kol, vrcholná čtyřkolka se dvěma elektromotory pak má disponovat 306 koňmi. Další detaily budou následovat během několika málo hodin.














Nová Škoda Enyaq se měla odhalit až večer, díky úniku si ale vše podstatné můžeme prohlédnout v předstihu. Faktické detaily přinese zřejmě až oficiální premiéra. Foto: skodanews@Twitter
Zdroj: skodanews@Twitter
Bleskovky
Fotbalista se natočil, jak jede se svým BMW 307 km/h v běžném provozu. Skončil na 4 roky ve vězení
před 4 hodinami
From hero to zero za 16 dnů: „Policista roku” si užíval slávy jen 2 týdny, pak sám skončil za mřížemi
12.8.2026
Rus prohnal po nejnáročnějším okruhu světa ten nejstarší žigulík, do půl hodiny byl v cíli
11.8.2026
Nejnovější články
VW znovu dokázal, že když používá hlavu, dokáže v přijít s velmi zajímavým autem s řadou promyšlených řešení
před 3 hodinami
Fotbalista se natočil, jak jede se svým BMW 307 km/h v běžném provozu. Skončil na 4 roky ve vězení
před 4 hodinami
A takhle to končí: Západní automobilka opouští Čínu poté, co během pár let přišla o 99 procent zákazníků
včera
Majitelé elektromobilů potichu prodělávají na svých autech v průměru 18 tisíc Kč každý měsíc, často si to vůbec neuvědomují
včera
Dacia zcela ovládla segment dostupných a skutečně použitelných aut s pohonem pro šetřílky, ostatní už se ho nechtějí ani dotknout
včera
Živá témata na fóru
- Banky, peníze, finance, investice... 08.14. 10:03 - pavproch
- Přejetí čerstvě natřeného přechodu 08.14. 09:53 - Bookebster
- S větrem ve vlasech.... 08.14. 05:35 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 08.14. 05:29 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 08.13. 20:27 - Truck Daškam
- Řidiči, co to mají v ruce... 08.13. 20:10 - řidičBOB
- Onboard videa 08.13. 14:35 - řidičBOB
- OBD diag pro moje autovraky 08.13. 10:27 - pavproch
