Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW

Světu se měla poprvé naplno odhalit dnes večer, celá sada oficiálních fotek ale začala internetem kolovat dříve. Nový Enyaq si tak můžeme prohlédnout s předstihem zvnějšku i zevnitř.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW

1.9.2020 | Petr Miler

Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW

/

Foto: skodanews@Twitter

Světu se měla poprvé naplno odhalit dnes večer, celá sada oficiálních fotek ale začala internetem kolovat dříve. Nový Enyaq si tak můžeme prohlédnout s předstihem zvnějšku i zevnitř.

Dnešek měl tím dnem, kdy Škoda po řadě upoutávek odhalí nový Enyaq iV a skutečně se to stalo. Jen k tomu došlo poněkud dříve, než automobilka plánovala. Premiéra měla proběhnout až ve večerních hodinách, některé z předem zásobených médií ale první fotky vystavilo dříve než mělo a ty pak začaly kolovat sociálními sítěmi. Díky lidem ze Škoda News na Twiitteru si tak nejžhavější českou automobilovou novinku můžeme prohlédnout už nyní, a to opravdu ze všech stran.

Je to přitom právě vzhled, který nás zajímal nejvíce, neboť z dosavadních náznaků bylo zřejmé leccos, jen ne finální vnější podoba. Škoda sama už dříve hovořila o tom, že proporce vozu se výrazně liší od těch, které jsou známé od ostatních SUV, neboť Enyaq může díky způsobu pohonu (jde totiž o elektrické auto a elektromobily škodovky budou primárně zadokolky) používat kratší příď a protaženou linii střechy, designové detaily nám ale zůstávaly skryty.

Sériová podoba neměla příliš zaostat za konceptem, který zahraniční tisk kvůli vzhledovým spojitostem s modelem Urus svého času popisoval jako Lamborghini pro chudé, z uniklých fotek ale máme pocit, že auto má vzhledové blíže k BMW. Hlavně ve světle zelené verzi připomíná svítící černou maskou chladiče, která je vedví přepůlena nesvítícími středními partiemi, tradiční ledvinky BMW a ty jsou historicky velmi dominantním prvkem. K tomu je třeba dodat, že ani některé další nápady nemají daleko k těm, které mnichovská automobilka používá (třeba výrazná vykrojení v náraznících). Být na autě logo BMW a říci nám někdo, že jde o novou řadu 2 GT, asi bychom se ani moc nedivili.

V jiných variantách to nemusí být tak markantní, bílá už dělá trochu jiný dojem a černá též, více zde řekne až oficiální odhalení. Krom zevnějšku navíc vidíme i podle očekávání minimalistický interiér se vskutku prťavou přístrojovou deskou rozšířenou o velký head-up displej, ještě větší centrální displej a minimum fyzických tlačítek ovládajících jen to naprosto nejnutnější.

Více si prohlédněte na přiložených snímcích, my už jen dodáme, že Enyaq bude nejen nejnovější, ale i novou nejdražší škodovkou, která se má prodávat jen za sedmimístné sumy, tedy alespoň v korunách. To je zatím jen spekulace, z dříve zveřejněných údajů ale můžeme posloužit údajem o dojezdu 500 km na jedno nabití a možnosti dobíjení výkonem až 125 kW. Enyaq by měl nabídnout buď 150 nebo 204 koní s pohonem zadních kol, vrcholná čtyřkolka se dvěma elektromotory pak má disponovat 306 koňmi. Další detaily budou následovat během několika málo hodin.


Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 1 - Skoda Enyaq iV unik 01Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 2 - Skoda Enyaq iV unik 02Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 3 - Skoda Enyaq iV unik 03Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 4 - Skoda Enyaq iV unik 04Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 5 - Skoda Enyaq iV unik 05Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 6 - Skoda Enyaq iV unik 06Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 7 - Skoda Enyaq iV unik 07Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 8 - Skoda Enyaq iV unik 08Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 9 - Skoda Enyaq iV unik 09Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 10 - Skoda Enyaq iV unik 10Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 11 - Skoda Enyaq iV unik 11Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 12 - Skoda Enyaq iV unik 12Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 13 - Skoda Enyaq iV unik 13Nejnovější Škoda předčasně odhalena únikem, více než co jiného připomíná BMW - 14 - Skoda Enyaq iV unik 14
Nová Škoda Enyaq se měla odhalit až večer, díky úniku si ale vše podstatné můžeme prohlédnout v předstihu. Faktické detaily přinese zřejmě až oficiální premiéra. Foto: skodanews@Twitter

Zdroj: skodanews@Twitter

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše