Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai

(+ živé foto) Stroj, který se vyvine v novou Micru, přináší do segmentu „nové, unikátní a ohromující věci”. O technice zatím nevíme nic, na elektřinu ale nejezdí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai

3.3.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Stroj, který se vyvine v novou Micru, přináší do segmentu „nové, unikátní a ohromující věci”. O technice zatím nevíme nic, na elektřinu ale nejezdí.

Nejmenší Nissan v nabídce, model Micra, se pomalu blíží ke konci svého životního cyklu. Má dostat nástupce někdy v roce 2016 a koncept Sway, představený v Ženevě, naznačuje, jak by tento stroj mohl vypadat. A podle prvního dojmu lze říci, že Sway vypadá mnohem lákavěji než Micra a to se ani nesnaží působit jako SUV. Do malého auta totiž dostává prvky současného designu Nissanů, které vídáme třeba na Pulsaru či Qashqai.

Pochopitelně je ale dotahuje skoro až ad absurdum, je to také koncept a od konceptů se to očekává. Obrovskou přední maska, tenké světlomety a výrazné vlny táhnoucí se od přídě přes celé boky asi v sérii očekávat nemůžeme. Také se pro produkci stroj možná trochu zmenší, měří totiž 401 cm na délku a rozvor činí 257 cm, což je na městské miniauto přeci jen trochu moc a Micra je o zhruba 20, resp. 30 cm kratší.

Interiéru dominuje palubní deska v motivu plachtícího křídla, na které najdeme přístrojový štít ve formě dvou kulatých displejů, ukazujících rychlost jak ručičkou, tak i číslem. Uprostřed je solidně velký displej infotainmentu, který zobrazí výstup navigace a zvládne se připojit k internetu, jak je dnes u nových aut běžné. Čtyřdveřová karoserie nabídne prostor čtyřem lidem v moderně pojatých, modrým semišem potažených sedačkách.

Na rozdíl od Micry má být její nástupce vytvořen v Evropě a pro Evropu, takže by se mu tu mohlo i více dařit, koncept Sway však vznikl spoluprací všech designových studií Nissanu. O technice se Nissan nerozhovořil, nicméně lze nejspíš očekávat přeplňovaný spalovací motor - elektromobil Sway podle ukazatele stavu paliva na přístrojovém štítu není a kdyby to byl hybrid, nejspíš by se tím výrobce pochlubil. Nevíme nic ani o převodovce, ale dalo by se očekávat použití skříně CVT.

„Věříme, že Sway pokračuje v naší tradici nabourávání statutu quo v jednotlivých segmentech přinášením nových, unikátních a ohromujících věcí, podobně jako se nám to povedlo s modely Qashqai a Juke,” vysvětluje Shiro Nakamura, designový šéf Nissanu. „Tímto konceptem experimentujeme s novými nápady v segmentu kompaktních hatchbacků,” dodal.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Ženevy.


Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 1 - Nissan Sway zive 01Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 2 - Nissan Sway zive 02Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 3 - Nissan Sway zive 03Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 4 - Nissan Sway zive 04Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 5 - Nissan Sway zive 05Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 6 - Nissan Sway zive 06Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 7 - Nissan Sway zive 07Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 8 - Nissan Sway zive 08Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 9 - Nissan Sway zive 09Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 10 - Nissan Sway zive 10Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 11 - Nissan Sway zive 11Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 12 - Nissan Sway zive 12
Budoucí Micra vypadá naživo ještě drsněji než v oficiální fotogalerii. Doufejme proto, že Nissan produkční verzi příliš nezmění

Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 13 - nissan sway concept 01Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 14 - nissan sway concept 02Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 15 - nissan sway concept 03Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 16 - nissan sway concept 04Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 17 - nissan sway concept 05Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 18 - nissan sway concept 06Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 19 - nissan sway concept 08Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 20 - nissan sway concept 09Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 21 - nissan sway concept 10Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 22 - nissan sway concept 11Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 23 - nissan sway concept 11aNissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 24 - nissan sway concept 12Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 25 - nissan sway concept 13Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 26 - nissan sway concept 14Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 27 - nissan sway concept 15Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 28 - nissan sway concept 16Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 29 - nissan sway concept 17Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 30 - nissan sway concept 18Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 31 - nissan sway concept 19Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 32 - nissan sway concept 20Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 33 - nissan sway concept 21Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 34 - nissan sway concept 22Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 35 - nissan sway concept 23Nissan Sway plně odhalen, nová Micra kráčí ve stopách modelů Juke a Qashqai - 36 - nissan sway concept 24
Nissan Sway Concept působí impozantně, nová Micra, kterou předpovídá, však tak odvážná nejspíš nebude

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.