Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich

Pokud je něco stvořeno na míru českým zákazníkům, obvykle jde o produkt české firmy. Ne tak v tomto případě. Bowlus je americká firma a její nový karavan Terra Firma vychází vstříc chovatelům psů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich

3.2.2021 | Petr Prokopec

Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich

/

Foto: Bowlus

Pokud je něco stvořeno na míru českým zákazníkům, obvykle jde o produkt české firmy. Ne tak v tomto případě. Bowlus je americká firma a její nový karavan Terra Firma vychází vstříc chovatelům psů.

Za několik málo posledních měsíců jsme vám představili více obytných vozů a přívěsů než za všechna předchozí léta dohromady. Jakási renesance karavanů ale nemůže překvapit, neboť hotely na kolech jsou aktuálně jednou z mála možností, jak na cestách strávit alespoň několik dnů bez obav z toho, že vám bude pršet na hlavu. V té chvíli vám ale mohl vyvstat jiný problém, než jsou vládní restrikce. Tedy za předpokladu, že vlastníte domácího mazlíčka.

To je v České republice až bizarně častá věc. Uvážíme-li, kolik lidí tu žije v panelácích a jiných činžácích, je fascinující, že jsme zemí s největším počtem psů a koček na obyvatele. Psa má doma skoro třetina domácností, a tak karavan, který nevyjde vstříc chovatelům domácích zvířat, může být pro Čechy snadno nezajímavý. Dnešní novinka jim ale vstříc vychází.

Jde o produkt americké společnosti Bowlus, která již před 90 lety začala nabízet obytné přívěsy s hliníkovými stěnami. V této tradici pokračuje i nyní, přičemž jejím nejnovějším dílem se stal limitovaný model Terra Firma. Určen je skutečně především milovníkům domácích mazlíčků, neboť disponuje dálkovým ovládáním klimatizace a monitorovacím systémem. Dále má pro ně k dispozici i separátní postel, a aby toho nebylo málo, také automatizovanou schránku s jídlem a pitím.

Ovládání těchto vymožeností má na starosti vlastní firemní Power Management System, který je spárován s internetem i Bluetooth. Díky online připojení pak ostatně firma mohla dovnitř zabudovat i vyhledávací GPS systém, který umožňuje obytný přívěs kdykoliv nalézt. A nikoliv pouze vám, ale případně i vašim známým, pokud s nimi takovou informaci budete chtít sdílet. Příliš hostů si ovšem nezvěte, neboť přívěs Terra Firma nabízí sezení pro čtveřici cestujících, kteří následně mají k dispozici také postele.

Unikátní není pouze výbava či obložení přívěsu, ale rovněž jeho koncepce. Máme zde totiž tvar torpéda, do kterého se nastupuje zpředu, od oje. Za dveřmi najdete kuchyňku přecházející v obývací pokoj. Nechybí ani plnohodnotná sprcha a separovaná toaleta, zatímco zadní zúžený prostor tvoří ložnici. Zákazníci si mohou vybrat, zda chtějí dvě separované postele či jednu dvoupostel, a to v jednom nebo dvou patrech.

Možných kombinací je ovšem daleko více, firma se chlubí až 56 miliony různých variant interiéru. Vůbec se vám tedy nebudeme divit, pokud výběrem strávíte hned několik týdnů. My přitom jen dodáme, že taková vyhřívaná podlaha, vodní filtrační systém nebo vzduchové filtry HEPA jsou samozřejmostí, načež se přívěs Terra Firma vlastně stává i účinnou zbraní s koronavirem.

V tomto ohledu je ostatně přívěs ideálem pro přečkání karantény, mimo veškeré sítě totiž můžete strávit až dva týdny. Baterie dostaly do vínku rychlodobíjení, načež vám k načerpání plné kapacity stačí maximálně čtyři hodiny. Dostupnou energii pak lze případně využít i pro dobití vašeho elektromobilu, jakkoliv skrze venkovní 110voltový kabel načerpáte pouze 26 km dojezdu.

Zbývá už jen dodat dvě čísla, z nichž každé vám asi vyrazí dech. Stěny vyrobené z leteckého hliníku na svém místě drží více než 5 000 šroubů nemalé tuhosti, u nichž se prý nevyskytují odchylky ve velikosti. S ohledem na to byl ale nemělo být překvapivé, že cena obytného přívěsu startuje na neskutečných 265 tisících dolarů (cca 5,7 milionu korun). Inu, všichni víme, že domácí mazlíček umí lézt do peněz.


Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 1 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 01Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 2 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 02Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 3 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 03Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 4 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 04Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 5 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 05Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 6 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 06Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 7 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 07Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 8 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 08Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 9 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 09Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 10 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 10Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 11 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 11Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 12 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 12Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 13 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 13Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 14 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 14Nový luxusní karavan mnohé Čechy ohromí, na míru je šit skoro třetině z nich - 15 - Bowlus Terra Firma 2021 prvni sada 15
Obytný přívěs Bowlus Terra Firma je nejen domovem, ale i luxusní boudou na kolech. Není překvapivé, že jeho cena jde do vysokých jednotek milionů. Foto: Bowlus

Zdroj: Bowlus

Petr Prokopec