Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS

Zadní kola retro-Renaultu má pohánět nová osmnáctistovka, vyvinutá spolu s Nissanem. S až 300 koňmi by se mohla dostat i do příštího Méganu RS.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS

7.7.2015 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zadní kola retro-Renaultu má pohánět nová osmnáctistovka, vyvinutá spolu s Nissanem. S až 300 koňmi by se mohla dostat i do příštího Méganu RS.

Když se v minulých týdnech objevily další zprávy o připravovaném Renaultu Alpine, spekulovalo se o tom, že by ho mohl pohánět dvoulitr z Mégane RS nebo šestnáctistovka z ostrého Clia. Ani jeden motor tu nicméně nečekejme, Alpine dostane nově vyvinutou osmnáctistovku TCe. Ta nicméně vzniká z přeplňovaného motoru 1,6.

V Renaultu Alpine bude mít tenhle motor údajně tři výkonové verze, 250, 275 a 300 koní. Rozdíl 25 PS se může zdát docela málo, není ale vyloučeno, že 300 koní bude mít verze typu „skoro-RS”, a že se s nimi bude pojit také aerodynamický paket nebo podobný prvek výbavy. Dvě slabší verze se totiž budou lišit jen v naladění, ale v nejvýkonnější verzi bude motor mít také optimalizované chlazení a jinou hlavu válců.

Je pravděpodobné, že motor bude ve všech svých verzích spojen s dvouspojkovou převodovkou EDC, otázkou jen zůstává, zda bude dostupný i manuál - a petrolheadi na celém světě jistě doufají, že bude. EDC nicméně v současnosti zvládne nanejvýš 220 koní, takže bude muset být upravena a zejména zesílena, aby další nálož zvládla.

Motor 1,8 TCe údajně nezamíří jen do útrob Renaultu Alpine, nýbrž bude pohánět také další modely. Spekuluje se o příští generaci Mégane R. S. kterýžto stroj by tak mohl ve své nejostřejší verzi mít právě oněch 300 koní, budeme-li spekulovat, a pokusit se sebrat rekord Nordschleife mezi předokolkami Hondě Civic Type-R. Ovšem, je také otázka, jak to se Severní smyčkou vůbec dopadne, vývoj není jistý.

Také zatím není jednoznačné, kdy se této sportovní novinky od Renaultu dočkáme. Hovoří se o tom, že se ukáže na podzim jako modelový rok 2016, jenže také se automobilce dostala kritika za to, že se koncept příliš drží originálu. Snaha o retro by nemusela nicméně být marná, podívejme se na Fiat 500 nebo třeba Ford Mustang.

Také se ale může Renault vrátit k rýsovacím prknům a představit tenhle stroj až pro modelový rok 2017. Pohonná jednotka by se pravděpodobně nezměnila, takže se v každém případě můžeme těšit na velmi zajímavý sporťák. Jen doufejme, že manuál bude aspoň na přání.


Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS - 1 - Renault Alpine Celebration Concept prvni 01Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS - 2 - Renault Alpine Celebration Concept prvni 02Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS - 3 - Renault Alpine Celebration Concept prvni 03Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS - 4 - Renault Alpine Celebration Concept prvni 04Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS - 5 - Renault Alpine Celebration Concept prvni 05Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS - 6 - Renault Alpine Celebration Concept prvni 06Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS - 7 - Renault Alpine Celebration Concept prvni 07Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS - 8 - Renault Alpine Celebration Concept prvni 08Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS - 9 - Renault Alpine Celebration Concept prvni 09Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS - 10 - Renault Alpine Celebration Concept prvni 10Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS - 11 - Renault Alpine Celebration Concept prvni 11Nový Renault Alpine dostane nový motor 1,8 TCe, schytá jej i další Mégane RS - 12 - Renault Alpine Celebration Concept prvni 12
Koncept Renault Alpine Celebration je asi produkční verzi dost blízko

Zdroj: Automotivpress

Marek Bednář

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše