Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP

Volkswagen nejnovější eRko vytáhl vcelku bez váhání, s fotografiemi ale nehýřil. Naštěstí pro nás už se naskytla i možnost vyfotit si auto po svém.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP

22.8.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Volkswagen nejnovější eRko vytáhl vcelku bez váhání, s fotografiemi ale nehýřil. Naštěstí pro nás už se naskytla i možnost vyfotit si auto po svém.

Divize Volkswagen R GmbH snad jako by se svými posledními kroky snažila dokázat svou rychlost i samostatnost. V prvním případě se důkazem zdá být relativně krátký čas oddělující vůbec první oficiální upoutávku a samotné představení nového Golfu VII R. V druhém případě se pak jedná o samostatnou prezentaci, jakousi předpremiéru, kterou tato odnož VW dopřála svému zřejmě nejnadějnějšímu modelu ještě dlouho před „koncernovým večerem”, který bude i letos předcházet blížícímu se autosalonu ve Frankfurtu.

Tento krok se nám s ohledem na fakt, že do startu „Frankfurtu” už zbývají jen nějaké tři týdny, zdá být poněkud zvláštní, zlobit se na něj ale nemáme proč. Právě představení nové eRka totiž bylo velmi skoupé na fotografie, v podstatě jsme se jen mohli podívat na dva záběry zevnějšku, tím vše skončilo. Na zmíněné předpremiéře bylo pochopitelně možné si vůz „cvaknout” dle libosti a díky přítomnosti kolegů z GT Spirit vám můžeme dnes ukázat mnohem více.

K dispozici jsou tak nejen realističtější záběry karoserie, které ukazují, jak nenápadnou bestií Golf R zůstává, ale také vůbec první pohledy do interiéru. Nová sedadla, uboze nekulatý volant i další detaily si tak můžete prohlédnout rovnou na vlastní oči. Na prezentaci vozu též zaznělo, a ostatně i z jednoho z prezentačních „slidů” je to patrné, že nové R dostane stejně jako Octavia III RS jen polovypínatelné ESP (režim ESC Sport), což asi některé zklame.

Jinak ale můžeme pojetí Golfu 7 R jen kvitovat. Oproti předchozí generaci je nejen výkonnější, ale také lehčí, v nabídce si ponechává manuální převodovku a pokud bude mít alespoň tolik charakteru jako nová Octavia RS, pak by s ním nemusela být ani nuda. Více poznáme snad již brzy na vlastní kůži...

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 1 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 01Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 2 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 02Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 3 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 03Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 4 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 04Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 5 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 05Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 6 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 06Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 7 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 07Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 8 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 08Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 9 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 09Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 10 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 10Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 11 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 11Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 12 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 12Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 13 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 13Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 14 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 14Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 15 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 15Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 16 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 16Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 17 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 17Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 18 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 18Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 19 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 19Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 20 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 20Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 21 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 21Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 22 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 22Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 23 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 23Nový VW Golf R: živé fotky z předpremiéry ukazují interiér i nevypínatelné ESP - 24 - VW Golf VII R 2014 zive predpremiera 24
Toto je zatím nejlepší příležitost prohlédnout si nový VW Golf R s výkonem 300 koní, který stovku pokoří již za 4,9 sekundy

Zdroj: GT Spirit

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše