Range Rover Sport 2013: nová generace na špionážních záběrech ukázala i kabinu

(+ video) Britská novinka poleví na hmotnosti, nabídnout má dynamičtější vlastnosti. I díky tomu se možná vyhne čtyřválcovému turbodieselu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Range Rover Sport 2013: nová generace na špionážních záběrech ukázala i kabinu

31.1.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Range Rover Sport 2013: nová generace na špionážních záběrech ukázala i kabinu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Britská novinka poleví na hmotnosti, nabídnout má dynamičtější vlastnosti. I díky tomu se možná vyhne čtyřválcovému turbodieselu.

Nová generace Range Roveru Sport by se měla odhalit již v první polovině letošního roku, a tak britská automobilka přidává na testování. Aktuálně se s vývojovými prototypy podívala do Mohavské pouště, odkud pocházejí i přiložená záběry. Extrémní teploty tak vůz dozajista bude zvládat, to pro nás ale není ta nejzajímavější informace, zvlášť vzhledem ke klimatickým podmínkám obvykle panujícím v České republice. Přesto záběry jednu velmi zajímavou novinku skýtají - jde o první pohled interiéru, který v dvouminutovém videu též objeví a který na rozdíl od zamaskované karoserie spíše odhaluje než zatajuje.

Nebylo tedy možné očekávat nějaký zásadní odklon od architektury interiéru většího Range Roveru 2012, který jsme otestovali loni, úplně stejné řešení jsme ale přece jen nečekali. Je možné, že pár rozdílů verze Sport nabídne na středovém tunelu, který i kvůli tomu zůstal zakrytý černými plasty. Také ale může jít jen o podložku, což by znamenalo, že oba modely budou zcela identické. Tedy pochopitelně zevnitř.

Zvenčí by britská značka chtěla RR od RRS vizuálně odlišit co nejvíce. Úspěšnost splnění tohoto úkolu lze vzhledem k pojetí kamufláže jen obtížně posoudit, Sport by ale, věrný svému názvu, měl hrát na dynamičtější notu. Po stránce mechanické přitom bude postaven na totožné platformě PLA, která mu umožní zhubnout oproti předchůdci o 300 kg. Značka proto oznámila, že uvažuje i o možném nasazení čtyřválcového turbodieselu, což si dnes nedokážeme úplně dobře představit. Ale nasazení stejného motoru v modelu XF, navíc kombi, se ještě předminulou dekádu zdálo být také nepravděpodobné a dnes má jít o nejprodávanější provedení.

Nasazení čtyřválce ale zatím nebylo potvrzeno, šestiválcový turbodiesel a osmiválcový benzinový i dieselový motor by ovšem pod kapotu Range Roveru Sport měly zamířit určitě. Spřaženy přitom budou s osmistupňovou převodovkou ZF, která výkon distribuuje na obě nápravy. Oproti klasice by však celkové naladění mělo více favorizovat pevný asfalt.

Podrobnější seznámení s výsledkem snah Jaguaru můžeme očekávat co nevidět. Pokud chce automobilka s vozem vyrukovat v první polovině letošního roku, pak je docela pravděpodobné, že jej poprvé vystaví již v březnu v Ženevě.


Range Rover Sport 2013: nová generace na špionážních záběrech ukázala i kabinu - 1 - Range Rover Sport spy 01Range Rover Sport 2013: nová generace na špionážních záběrech ukázala i kabinu - 2 - Range Rover Sport spy 02Range Rover Sport 2013: nová generace na špionážních záběrech ukázala i kabinu - 3 - Range Rover Sport spy 03Range Rover Sport 2013: nová generace na špionážních záběrech ukázala i kabinu - 4 - Range Rover Sport spy 04
Nový Range Rover Sport se má od větší a klasičtější verze lišit zejména vzhledem, pod kapotou a v interiéru ale nabídne identické komponenty

Zdroj: Autoblog.nl

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše