Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř

Znovuzrozená legenda se měla ukázat až zítra před závodem v Le Mans. Verzi M850i si ale díky Rusům můžeme prohlédnout zvenčí i zevnitř už nyní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř

15.6.2018 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Znovuzrozená legenda se měla ukázat až zítra před závodem v Le Mans. Verzi M850i si ale díky Rusům můžeme prohlédnout zvenčí i zevnitř už nyní.

Již zítra odstartuje další ročník slavného vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans. Z pole position přitom startuje Fernando Alonso, pro kterého jde o první takovou zkušenost. Pokud přitom v neděli odpoledne na rovněž jako první projede i šachovnicovým praporkem, pak bude o poznání blíže svému cíli, jímž je zisk trojité koruny - tedy zlatých vavřínů z Velké ceny Monaka, Indy 500 a právě Le Mans.

Je přitom nutné zmínit, že Alonso má velké šance na úspěch, neboť po odchodu Porsche je v Le Mans již jen jeden tovární tým, a sice Toyota. Právě za ni Španěl startuje, společně s dvěma bývalými jezdci F1 Sebastienem Buemi a Kamuiem Kobayashim. Na druhou stranu, okruh Le Sarthe měří přes třináct kilometrů a závod se pojede čtyřiadvacet hodin, stát se tedy může cokoliv, a to i v posledním kole.

My se ovšem aktuálně chceme zaměřit na něco jiného, než je prognóza zítřejšího klání. BMW totiž před závodem slavnostně odhalí novou řadu 8, což je dáno i tím, že závodní provedení GTE najdeme ve startovním poli. Výstavní debut si pak znovuzrozená legenda užije na podzim na pařížském autosalonu, prodej bude v Evropě odstartován v listopadu. O pár měsíců později pak dorazí verze M8.

Pokud se přitom již nemůžete dočkat zítřka - nikoliv kvůli startu závodu, ale právě kvůli odhalení kupé - nejspíše vám nyní uděláme radost. Na světě jsou totiž první fotky, jenž odhalují novinku ze všech stran, zvenčí i zevnitř. Vůz na nich zachycený dostal do vínku nezaměnitelný design moderních BMW, vůči zbytku produkce je však agresivnější, líbivější i majestátnější.

Pod protáhlou a z první fotky evidentně trochu vyvýšenou kapotou se objeví šestiválcové a osmiválcové motory, my přitom aktuálně máme tu čest s provedením M850i užívajícím 4,4litrovou pohonnou jednotku. Její výkon je zatím neznámý, přenášet jej ovšem stoprocentně bude pouze osmistupňová automatická převodovka, a to nejspíše jen na všechna čtyři kola.

Zadokolka nejspíše bude k mání jen se šestiválci, s rostoucími výkony zkrátka jedna náprava přestala stačit. Manuál ovšem v interiéru figurovat nebude, na rozdíl od nového digitálního přístrojového štítu. Ten nejspíše bude i součástí standardní výbavy, jakkoliv na detaily je třeba vyčkat. Naštěstí již jen nějakých čtyřiadvacet hodin...


Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 1 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 01Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 2 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 02Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 3 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 04Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 4 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 05Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 5 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 06Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 6 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 07Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 7 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 03
Nové BMW řady 8 si můžeme díky úniku oficiálních fotek prohlédnout předčasně, a to zvenčí i zevnitř

Zdroj: Auto Review

Petr Prokopec

Diskuze 7 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.