Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř

Znovuzrozená legenda se měla ukázat až zítra před závodem v Le Mans. Verzi M850i si ale díky Rusům můžeme prohlédnout zvenčí i zevnitř už nyní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř

15.6.2018 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Znovuzrozená legenda se měla ukázat až zítra před závodem v Le Mans. Verzi M850i si ale díky Rusům můžeme prohlédnout zvenčí i zevnitř už nyní.

Již zítra odstartuje další ročník slavného vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans. Z pole position přitom startuje Fernando Alonso, pro kterého jde o první takovou zkušenost. Pokud přitom v neděli odpoledne na rovněž jako první projede i šachovnicovým praporkem, pak bude o poznání blíže svému cíli, jímž je zisk trojité koruny - tedy zlatých vavřínů z Velké ceny Monaka, Indy 500 a právě Le Mans.

Je přitom nutné zmínit, že Alonso má velké šance na úspěch, neboť po odchodu Porsche je v Le Mans již jen jeden tovární tým, a sice Toyota. Právě za ni Španěl startuje, společně s dvěma bývalými jezdci F1 Sebastienem Buemi a Kamuiem Kobayashim. Na druhou stranu, okruh Le Sarthe měří přes třináct kilometrů a závod se pojede čtyřiadvacet hodin, stát se tedy může cokoliv, a to i v posledním kole.

My se ovšem aktuálně chceme zaměřit na něco jiného, než je prognóza zítřejšího klání. BMW totiž před závodem slavnostně odhalí novou řadu 8, což je dáno i tím, že závodní provedení GTE najdeme ve startovním poli. Výstavní debut si pak znovuzrozená legenda užije na podzim na pařížském autosalonu, prodej bude v Evropě odstartován v listopadu. O pár měsíců později pak dorazí verze M8.

Pokud se přitom již nemůžete dočkat zítřka - nikoliv kvůli startu závodu, ale právě kvůli odhalení kupé - nejspíše vám nyní uděláme radost. Na světě jsou totiž první fotky, jenž odhalují novinku ze všech stran, zvenčí i zevnitř. Vůz na nich zachycený dostal do vínku nezaměnitelný design moderních BMW, vůči zbytku produkce je však agresivnější, líbivější i majestátnější.

Pod protáhlou a z první fotky evidentně trochu vyvýšenou kapotou se objeví šestiválcové a osmiválcové motory, my přitom aktuálně máme tu čest s provedením M850i užívajícím 4,4litrovou pohonnou jednotku. Její výkon je zatím neznámý, přenášet jej ovšem stoprocentně bude pouze osmistupňová automatická převodovka, a to nejspíše jen na všechna čtyři kola.

Zadokolka nejspíše bude k mání jen se šestiválci, s rostoucími výkony zkrátka jedna náprava přestala stačit. Manuál ovšem v interiéru figurovat nebude, na rozdíl od nového digitálního přístrojového štítu. Ten nejspíše bude i součástí standardní výbavy, jakkoliv na detaily je třeba vyčkat. Naštěstí již jen nějakých čtyřiadvacet hodin...


Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 1 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 01Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 2 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 02Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 3 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 04Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 4 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 05Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 5 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 06Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 6 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 07Rusové předčasně odhalili nové BMW řady 8. Prohlédněte si jej zvenčí i zevnitř - 7 - BMW 8 Coupe 2018 novy unik 03
Nové BMW řady 8 si můžeme díky úniku oficiálních fotek prohlédnout předčasně, a to zvenčí i zevnitř

Zdroj: Auto Review

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.