Schumacherova rodina svolila ke zveřejnění záběrů zachycujících pilota po jeho nehodě

Už více než 7 let uplynulo od chvíle, kdy se sedminásobný mistr světa F1 těžce zranil při lyžování. Od té doby jej nikdo mimo jeho nejbližší neviděl, to se ale změní. Jen zatím není jasné, kdy přesně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Schumacherova rodina svolila ke zveřejnění záběrů zachycujících pilota po jeho nehodě

29.1.2021 | Petr Miler

Schumacherova rodina svolila ke zveřejnění záběrů zachycujících pilota po jeho nehodě

/

Foto: Mercedes-Benz

Už více než 7 let uplynulo od chvíle, kdy se sedminásobný mistr světa F1 těžce zranil při lyžování. Od té doby jej nikdo mimo jeho nejbližší neviděl, to se ale změní. Jen zatím není jasné, kdy přesně.

Pokud patříte mezi příznivce Michaela Schumachera, pak si možná ještě vzpomenete, že 5. prosince 2019 měl zamířit do kin dokument o něm. Film nazvaný prostě Schumacher měl mapovat závodníkovu kariéru od motokárových let až po jeho skoro tragickou nehodu při lyžování ve francouzských Alpách na konci roku 2013.

Nebyl to žádný „neoficiální životopis”, ale dílo připravené společností B/14 Film ve spolupráci s jeho rodinou. Před kamerou se tak měla objevit jeho manželka Corinna, děti Mick a Gina-Maria a hovořilo se také o několikasekundovém záběru, který by ukázal Schumiho současný stav. Jak už ale patrně víte, film se na plátnech v termínu neobjevil a zbytek už je historie, kterou prožíváme dodnes - koronavirová pandemie učinila jakoukoli velkou filmovou premiéru v kinech nemožnou.

Spekulovalo se tehdy o tom, co vůbec k odkladu vedlo. Podle některých měly být problémem právě záběry Schumachera, kterého od konce roku 2013 nikdo neviděl. Přílišná otevřenost filmu měla jeho rodině vadit, oficiální stanovisko v tomto ohledu ale nezaznělo. Dnes, o skoro rok a čtvrt později, víme konečně více.

V médiích se začalo hovořit o tom, že film byl dokončen a čeká se na konec protiepidemických opatření, aby mohl být promítnut veřejnosti. Schumacherova dlouholetá mluvčí Sabine Kehm to potvrdila a na otázku týkajících se záběrů Schumiho po nehodě uvedla, že jeho manželka Corinna dala souhlas ke zveřejnění soukromých záběrů zachycujících pilota při rekonvalescenci po jeho nehodě. Záměrem je dostat film do kin v průběhu letošního roku, žádný konkrétní termín se ale zatím nikdo ani nepokouší plánovat.

Další detaily nebyly upřesněny, a tak se pochopitelně musíme ptát, jak moc konkrétní záběry to budou. Ať už ale půjde o cokoli, bude to vůbec první možnost možná i po 8 letech zjistit více o tom, jak se nyní závodní legendě daří, neboť jeho rodina se dosud jen obklopovala hradbou mlčení. A jakkoli chápeme snahu rodiny o chránění pilotova soukromí, upřímnému, pozitivnímu zájmu jeho příznivců zjistit, jak na tom dnes Schumi je, podle nás nemá smysl odporovat donekonečna.


Schumacherova rodina svolila ke zveřejnění záběrů zachycujících pilota po jeho nehodě - 1 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 01Schumacherova rodina svolila ke zveřejnění záběrů zachycujících pilota po jeho nehodě - 2 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 03Schumacherova rodina svolila ke zveřejnění záběrů zachycujících pilota po jeho nehodě - 3 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 04Schumacherova rodina svolila ke zveřejnění záběrů zachycujících pilota po jeho nehodě - 4 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 07Schumacherova rodina svolila ke zveřejnění záběrů zachycujících pilota po jeho nehodě - 5 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 10Schumacherova rodina svolila ke zveřejnění záběrů zachycujících pilota po jeho nehodě - 6 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 16
Schumacherovo defilé na Nordschleife v roce 2013 bylo jedním z jeho posledních velkých veřejných vystoupení, po jeho nehodě už jej nikdo mimo jeho blízké neviděl. Nový film o něm to změní, kdy přesně půjde do kin ale vzhledem k současné epidemické situaci není jasné. Foto: Mercedes-Benz

Zdroj: Michael-Schumacher.de

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše