Škoda Citigo CNG: verze na zemní plyn je konečně hotova, má dojezd až 620 km

Nejmenší vůz české značky dostal už dávno slibovaný alternativní pohon i s paketem Green tec ve standardu. Navíc jej čeká lehčí modernizace interiéru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Citigo CNG: verze na zemní plyn je konečně hotova, má dojezd až 620 km

24.10.2012 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Škoda Citigo CNG: verze na zemní plyn je konečně hotova, má dojezd až 620 km

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nejmenší vůz české značky dostal už dávno slibovaný alternativní pohon i s paketem Green tec ve standardu. Navíc jej čeká lehčí modernizace interiéru.

Tak můžeme konečně přivítat první automobil z Mladé Boleslavi, který ke svému pohonu může už v sériovém provedení užívat stlačeného zemního plynu. Škoda přitom model Citigo CNG slibovala již v první polovině letošního roku, nakonec však došlo k menšímu zpoždění.

Klíčové Technické parametry jsme přitom znali již dávno. Vůz dostal dvě nádrže na zemní plyn o celkové kapacitě 72 litrů (12 kg), z nichž větší se nachází za zadní nápravou namísto rezervy, zatímco druhá byla uložena vedle 10litrové rezervní nádrže na benzín. Díky tomu nejmenší model Škody nabídne průměrnou spotřebu 4,4 m3 zemního plynu na 100 km, což by mělo zaručit celkový dojezd 620 km (400 km čistě na CNG, 220 km na benzin - obojí je dosti optimistické).

O spalování obou druhů pohonných hmot se pak stará litrový tříválec o výkonu 68 koní, který je spřažen s pětistupňovým manuálem. Tedy stejná kombinace, který se objevila v našem loňském testu benzinové verze. Mimo to Citigo dostalo paket Green tec v podobě systému start/stop, rekuperace brzdné energie a pneumatik se sníženým valivým odporem.

Cena bohužel stále nebyla zveřejněna, samotný paket vás ovšem běžně vyjde na 9 000 Kč. Přepracování hnacího ústrojí na spalování CNG by pak nemělo překročit částku 25 000 Kč, celkově bychom tedy u pětidvéřového modelu mohli počítat se sumou 230 000 Kč.

Pohon na zemní plyn ovšem není jedinou prodejní novinkou pro modelovou řadu Citigo. Dopřát si budete moci také už dříve představený systém City Safe Drive s funkcí nouzového brzdění, který dokáže zmírnit či dokonce zcela zabránit havárii. Dále se pak ve voze objeví nová generace volantů a řadicích pák, pro vyšší výbavy Ambition a Elegance bude navíc k dispozici háček na zavěšení tašek na schránce před spolujezdcem a držák fotografií na středovém panelu.


Škoda Citigo CNG: verze na zemní plyn je konečně hotova, má dojezd až 620 km - 1 - Skoda Citigo CNG 01Škoda Citigo CNG: verze na zemní plyn je konečně hotova, má dojezd až 620 km - 2 - Skoda Citigo CNG 02Škoda Citigo CNG: verze na zemní plyn je konečně hotova, má dojezd až 620 km - 3 - Skoda Citigo CNG 03
Zvenčí dává Škoda Citigo najevou svůj alternativní pohon jen zeleným nápisem GO na zádi. Fanouškům značky ovšem nabídne dojezd 620 km

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.