Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla?

Nejmenší model značky zůstal nového poznávacího znamení uchráněn, místo toho má jinou kapotu motoru, nárazník či vylepšený interiér.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla?

9.2.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nejmenší model značky zůstal nového poznávacího znamení uchráněn, místo toho má jinou kapotu motoru, nárazník či vylepšený interiér.

V mladoboleslavské automobilce se momentálně vše točí okolo odchodu Jozefa Kabaně. Ten se udál zcela neočekávaně a my stále zjišťujeme bližší podrobnosti. Nicméně zatím to vypadá tak, že dvojité světlomety faceliftované Škody Octavia v jeho odchodu hrály svou roli. Ať už to ale bylo jakkoli, Kabaň teď již patří na výplatní pásku BMW a můžeme se jen podivovat nad tím, že zatímco mnichovská značka se již jeho příchodem pochlubila, Škoda na svém mediálním webu mlčí a zmiňuje pouze zahájení výroby zmiňované modernizované Octavie.

Kromě toho nám dnes byl představen facelift nejmenšího modelu Citigo, který dostal hlavně nové čelní partie a nepochybně též ještě vznikl pod vedením dnes již bývalého šéfdesignéra. Navzdory tomu jde jeho vzhled proti stávající linii Škody, jejímž stěžejním bodem jsou právě dvojitá přední světla. Mají sloužit jako jisté poznávací znamení značky a měly je dostat všechny modely.

Citigo si ale jde svou vlastní cestou - nové světlomety sice má, ovšem pouze ty mlhové či koncové. Hlavní se nezměnily a jsou nadále jednodílné. Jinak nejmenší vůz značky dostal ještě odlišnou kapotu motoru, kterou poznáte podle středních prolisů, jinou masku chladiče a modifikovaný nárazník. Ten nyní zasahuje více do stran, čímž Citigo vizuálně rozšiřuje. Mimo to lze zmínit ještě nový design 15palcových litých kol či novou barvu karoserie Kiwi.

V interiéru je hlavní změnou přepracovaný sdružený přístrojový panel. Dorazil také nový multifunkční volant obšitý kůží, všechny další novinky ale mají spojitost s výbavou. Ta nově zahrnuje třeba deštník pod sedadlem spolujezdce či rádio Swing doplněné barevným displejem umožňující propojení s mobilním telefonem. Pro ten je k dispozici aplikace Move&Fun, která řidiči napomáhá třeba v hospodárnější jízdě.

Z hlediska motorů půjde i nadále vybírat ze tří benzinových pohonných jednotek o litrovém objemu, kdy základní tříválec 1,0 MPI produkuje 44 kW/60 koní a stovku zvládá za 14,4 sekundy. Po ní následuje výkonnější varianta s 55 kW/75 koňmi, které ke stejné disciplíně postačí 13,5 s. Poslední v řadě je G-Tec umožňující spalování zemního plynu, jeho výkon je 50 kW/68 koní, sprint zvládne za 16,3 s.

Dodat již můžeme jen tolik, že Citigo je možné po stránce bezpečnostní osadit systémem City Safe Drive zahrnující automatické brzdy. Objednávky odstartují v průběhu měsíce dubna, přičemž blíže k tomuto období se dozvíme i ceny. Ty nejspíše narostou oproti stávajícím úrovním o nějakých pět až deset tisíc korun. První vozy pak k zákazníkům dorazí na počátku června.


Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla? - 1 - Skoda Citigo 2017 facelift prvni 01Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla? - 2 - Skoda Citigo 2017 facelift prvni 02Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla? - 3 - Skoda Citigo 2017 facelift prvni 03Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla? - 4 - Skoda Citigo 2017 facelift prvni 04Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla? - 5 - Skoda Citigo 2017 facelift prvni 05Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla? - 6 - Skoda Citigo 2017 facelift prvni 06Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla? - 7 - Skoda Citigo 2017 facelift prvni 07Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla? - 8 - Skoda Citigo 2017 facelift prvni 08Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla? - 9 - Skoda Citigo 2017 facelift prvni 09Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla? - 10 - Skoda Citigo 2017 facelift prvni 10Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla? - 11 - Skoda Citigo 2017 facelift prvni 11Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla? - 12 - Skoda Citigo 2017 facelift prvni 12Škoda Citigo má též po faceliftu, dostala i ona dvojitá světla? - 13 - Skoda Citigo 2017 facelift prvni 13
Facelift Citigo se na rozdíl od modernizace Octavie nese v tradičnějším duchu mladoboleslavské decentnosti

Petr Prokopec

Diskuze 9 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.