Škoda Octavia III Scout 2014: takhle by měl vypadat nový skaut

Oficiálně zatím neexistuje, nemám však pochyb o tom, že pokud nová generace Octavie Scout skutečně vznikne, bude vypadat nějak takto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Octavia III Scout 2014: takhle by měl vypadat nový skaut

12.3.2013 | Miro Mihálik | 6 příspěvků

Škoda Octavia III Scout 2014: takhle by měl vypadat nový skaut

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Oficiálně zatím neexistuje, nemám však pochyb o tom, že pokud nová generace Octavie Scout skutečně vznikne, bude vypadat nějak takto.

Škoda se na aktuálně probíhajícím ženevském autosalonu za svou premiérově představenou Octavii Combi 4x4 třetí generace patrně trochu stydí, když její (zřejmě opět mírně zvýšený) podvozek vrátila pomocí upínacích pásů zpátky k podlaze. Minimálně u jedné odvozené verze by ale měla automobilka zaujmout ke světlé výšce přesně opačný postup a právě na ten se dnes můžeme podívat.

O větší než běžné spáry mezi koly a lemy blatníků se zatím nepostaraly prodloužené pružiny, ale počítač „automobilového manipulátora“ Theophila China, kterého snad tímto není nutné zvlášť představovat. Virtuální nárůst světlé výšky Octavie Combi 4x4 pochopitelně nebyl samoúčelný, Theo zkrátka dostal jedno ze svých rychlých vnuknutí a dříve než ostatní vypustil možnou podobu příštího modelu Scout.

Na svých stránkách poněkud skromně tvrdí, že skutečný allroad Škody takto vypadat nebude, což - vzato doslovně - rozporovat nelze, už v případě jeho návrhu Volkswagenu Golf VII Variant se však ukázalo, jak neuvěřitelně blízko může mít render k realitě, když jeho autor v podstatě jen přemýšlí. Konzervativní značky, jako jsou Volkswagen nebo i Škoda, designem některých novinek prostě překvapit nemohou, i kdyby samy chtěly. A ony navíc obvykle ani nechtějí.

Škoda Octavia III Scout v podání Thea vychází z dosluhujícího modelu, čemuž odpovídá nejen zvýšený podvozek, ale především spodní část obou nárazníků bez lakování, plastové nástavce blatníků a prahů a ochrana nájezdových hran spodní části nárazníků. Nechybí zde základ střešního nosiče, panoramatické okno a decentní tyrkysové fólie.

O nic jiného než upravený vzhled a maximálně lehce upravený podvozek tady nepůjde, technika je dávno známá. V případě Octavie byl zatím Scout vždy čtyřkolkou a nepředpokládáme, že by tomu u nové generace mělo být jinak. Ta je s pohonem obou náprav dodávána pouze jako kombík s motory 1,6 TDI, 2,0 TDI nebo 1,8 TSI a manuálními i automatickými převodovkami. Není nutné vést větší polemiku o tom, že Scout by se v prodeji měl někdy koncem letošního nebo začátkem příštího roku objevit právě s touto technikou.

Přestože vedení automobilky verzi Scout oficiálně nepotvrdilo, nebo jsme tuto informaci alespoň nezachytili, nepochybujeme o tom, že jej z nabídky nevyřadí. A při pohledu na tyto tři obrázky si dokonce troufáme říci, že asi tak 90 procent víme, jak bude vypadat. Vsadíte se?


Škoda Octavia III Scout 2014: takhle by měl vypadat nový skaut - 1 - Skoda Octavia III Scout 2014 render 01Škoda Octavia III Scout 2014: takhle by měl vypadat nový skaut - 2 - Skoda Octavia III Scout 2014 render 02Škoda Octavia III Scout 2014: takhle by měl vypadat nový skaut - 3 - Skoda Octavia III Scout 2014 render 03
Mladoboleslavský allroad Škoda dosud nepotvrdila, velmi bychom se ale divili, kdyby s ním nevyrukovala a nezabalila jej do podobného hávu

Zdroj: Theo Chin

Miro Mihálik

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše