Škoda poprvé ukázala novou Octavii RS, únik toho ale odhalil mnohem víc

Podle nás nejzajímavější auto Škody se na trh žene ve své nové generaci, která teď už zcela nepochybně poprvé dostane i hybridní pohon. Středobodem další fáze odhalování je ale vzhled, který už jsme ale viděli lépe.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda poprvé ukázala novou Octavii RS, únik toho ale odhalil mnohem víc

5.2.2020 | Petr Miler

Škoda poprvé ukázala novou Octavii RS, únik toho ale odhalil mnohem víc

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Podle nás nejzajímavější auto Škody se na trh žene ve své nové generaci, která teď už zcela nepochybně poprvé dostane i hybridní pohon. Středobodem další fáze odhalování je ale vzhled, který už jsme ale viděli lépe.

Škoda před pár léty práskla do stolu a tehdy novou Octavií RS udělala z trochu nemastného a neslaného vozu velmi atraktivní stroj. Řidičsky zajímavý, dost rychlý, přitom pořád naprosto každodenní a velice praktický vůz s cenou začínající jen kousek nad 600 tisíci Kč byl na trhu v podstatě bezkonkurenční nabídkou. A podle nás byl do poslední chvíle své výroby tím nejlepším, co si u české automobilky šlo koupit.

S cenami se to u Škody od příchodu třetího RS trochu zvrhlo, zbytek ale zůstává v platnosti, a tak jsou i do nové generace ostré Octavie vkládána velká očekávání. Sama škodovka je před pár dny podpořila oznámením, že čtvrtou její iteraci přiveze do Ženevy a dnes na něj navazuje dalším částečným odhalením. V tomto případě je ale trochu nešťastné.

Automobilka se podržela svých zvyklostí a jistě aspoň rok připraveného plánu pustit v tuto chvíli do světa první oficiální skici. Ty by za jiných okolností zajímavým upřesněním vzhledových očekávání, po úniku oficiálních materiálů zřejmě z konfigurátoru Škody jsou ale spíše nicotným vizuálním lákadlem. Můžeme je tedy ocenit jako definitivní potvrzení autentičnosti úniku, zrovna s tím ale bylo v tomto případě spojeno jen minimum pochybností.

Škoda tedy uvolnila dva pohledy na šedě stylizovaný liftback a jeden na červený kombík a opravdu nepřekvapila - vidíme už známé modifikace nárazníků, jiná kola nebo černé doplňky. Přesně tyto věci jsme ale na realističtějších záběrech (byť šlo jistě znovu o rendery) viděli už dříve, a to ze všech stran pro liftback i kombík.

Škoda dále definitivně potvrdila, že nové RS přijde dorazí i s plug-in hybridním pohonem a tedy označením RS iV. To bude skrývat pohon kombinující spalovací motor s elektrickou asistencí. Za základ by měl posloužit agregát 1,4 TSI s výkonem okolo 150 koní, celkový kombinovaný výstup by pak měl narůst na přibližně 245 koní. Jít by mělo o velmi podobnou cifru jako u benzinové RS, hybridní ústrojí by ale spolu s bateriemi mělo zvýšit hmotnost o 250 kilogramů, takže o nejrychlejší variantu zcela jistě nepůjde. O nejdražší ale zcela ano.

Vedle nich by se mělo nové RS (zatím nevíme, zda hned a nebo o něco později, ale předpokládáme první možnost) představit také s benzinovým a naftovým dvoulitrem, přičemž v prvním případě má výkon činit opět 245 koní jako tomu bylo dosud, v druhém má auto použít novou generaci motoru 2,0 TDI a pracovat až s 200 kobylami. Škoda dříve slibovala zachovat pro RS jakožto pro jedinou výkonnější Octavii i manuální převodovku, tak snad tomu tak skutečně bude.


Škoda poprvé ukázala novou Octavii RS, únik toho ale odhalil mnohem víc - 1 - Skoda Octavia RS IV 2020 oficialni prvni 01Škoda poprvé ukázala novou Octavii RS, únik toho ale odhalil mnohem víc - 2 - Skoda Octavia RS IV 2020 oficialni prvni 02Škoda poprvé ukázala novou Octavii RS, únik toho ale odhalil mnohem víc - 3 - Skoda Octavia RS IV 2020 oficialni prvni 03
Škoda poprvé oficiálně ukaázala novou Octavii RS

Škoda poprvé ukázala novou Octavii RS, únik toho ale odhalil mnohem víc - 4 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 02Škoda poprvé ukázala novou Octavii RS, únik toho ale odhalil mnohem víc - 5 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 03
Dřívější úniky podoby liftbacku...

Škoda poprvé ukázala novou Octavii RS, únik toho ale odhalil mnohem víc - 6 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 04Škoda poprvé ukázala novou Octavii RS, únik toho ale odhalil mnohem víc - 7 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 05
...i kombíku ale ukázaly ještě víc

Zdroje: Škoda Auto, Octavia Club

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše