Spyker B6 Venator: holandský Lovec v produkčním hávu, zatím virtuálním

Chystaný supersport se oproti konceptu liší jen minimálně. Jako první bude v prodeji edice Venator Bond, s níž dorazí také hodinky Chronoswiss.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Spyker B6 Venator: holandský Lovec v produkčním hávu, zatím virtuálním

28.5.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Spyker B6 Venator: holandský Lovec v produkčním hávu, zatím virtuálním

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chystaný supersport se oproti konceptu liší jen minimálně. Jako první bude v prodeji edice Venator Bond, s níž dorazí také hodinky Chronoswiss.

Holandská automobilka Spyker byla kolem roku 2005 těsně pod vrcholem, přičemž k jeho dosažení chyběl jen malý krůček. Místo toho však záhy dorazila ekonomická krize, která značku srazila pomalu na úplné dno. Ze ziski jenž ještě v roce 2009 dosahoval výše 2,6 milionu Eur (cca 71,5 milionů korun) se tak jen o pouhých dvanáct měsíců později stala vskutku enormní ztráta 206,5 milionů Eur (5,7 miliardy Kč). Nebylo tedy divu, že se šéf firmy Victor Muller pokusil Spyker několikrát prodat.

Z daného záměru pokaždé sešlo, namísto toho se k automobilce přidala celá řada firem a investorů. Vítaná byla (výměnou za třetinový podíl ve Spykeru) především finanční injekce čínské značky Youngman ve výši 10 milionů Eur (275 milionů korun), díky níž nakonec Holanďané mohli předloni vykázat po dlouhé době černá čísla. Začalo tak nové šplhání na vrchol, protentokrát ovšem mnohem náročnější než kdy dříve.

S návratem by přitom automobilce měl pomoci nový model B6 Venator (v překladu Lovec), který byl v koncepční formě představen loni na ženevském autosalonu. přitom měla začít v prvních letošních měsících, v úvodu naznačené problémy však veškerý plán poněkud zpozdily. Nyní se tak očekává, že sériová produkce by měla začít na jaře 2015. Muller ovšem dodává, že letos se dočkáme předprodukčního exempláře.

Mimo to má pro vás šéf Spykeru speciální nabídku. Pokud si totiž B6 Venator ve verzi Bond objednáte již nyní - za 158 000 USD (3 160 000 Kč) - pak kromě samotného automobilu dostanete hodinky Chronoswiss (ta samá firma je zodpovědná i za přístroje uvnitř kabiny). Zároveň se stanete i minoritním akcionářem automobilky. Je však třeba si pospíšit, k mání je totiž pouze limitovaná edice 100 kusů.

Vyjma výše zmíněného vás pak čeká ještě jedna odměna. Jako jedni z mála se totiž dozvíte, kolik koní produkuje uprostřed uložený 3,5litrový šestiválec z Lotusu Evora. Spekuluje se totiž o síle vyšší než 375 koní. Po stránce designové je ale již vše jasné - oproti konceptu totiž produkční verze dostane jiné nárazníky, přestylizovaná zpětná zrcátka a kapotu s ventilačními otvory.


Spyker B6 Venator: holandský Lovec v produkčním hávu, zatím virtuálním - 1 - Spyker B6 Venator produkcni verze render 01Spyker B6 Venator: holandský Lovec v produkčním hávu, zatím virtuálním - 2 - Spyker B6 Venator produkcni verze render 02
Produkční verze Spykeru B6 Venator byla odhalena na počítačových retuších. Oproti konceptu se přitom liší minimálně

Zdroj: Autoblog.nl

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše