Subaru Legacy 2015 odhaleno únikem, z krásného konceptu je opět nuda

Nové Lego bude očividně lákat spíše na vzhled a výbavu kabiny než na vizáž exteriéru. Pohon 4x4 nechybí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Subaru Legacy 2015 odhaleno únikem, z krásného konceptu je opět nuda

4.2.2014 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Subaru Legacy 2015 odhaleno únikem, z krásného konceptu je opět nuda

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové Lego bude očividně lákat spíše na vzhled a výbavu kabiny než na vizáž exteriéru. Pohon 4x4 nechybí.

Když jsme v loňském roce přišli s prvními obrázky nového Subaru WRX, nebyli fanoušci japonské značky příliš potěšeni. Koncept z dubnového New Yorku totiž sliboval opravdu pohledný exteriér, který ovšem sériové verzi zůstal zapovězen. Kvůli tomu se bude muset sportovní verze opětovně spoléhat hlavně na svou techniku a jak to vypadá, tak v tom nebude sama. Obdobnou strategii totiž automobilka použila také u modelu Legacy, které ve formě konceptu rovněž slibovalo mnohé. Jak ovšem vidíte z prvních uniklých fotek produkčního provedení, realita je trochu jiná.

Je však třeba zmínit, že zklamání tentokráte není tak velké jako u WRX. Zejména přídí a zádí dokáže nové Legacy zaujmout, přičemž uvnitř již nenabízí laciné černo-šedé plasty, ale kabinu vybavenou jen několika ovladači, koženým čalouněním a dřevěnými dekory. Mimo to pak nechybí modernizovaný systém EyeSight, který přichází s barevnými stereokamerami, jež navyšují rozsah technologie a pomáhají lépe rozpoznávat objekty včetně osob.

Pod kapotou se pak objeví 2,5litrové a dvoulitrové ploché čtyřválce, které v základu doplní šestistupňový manuál. Za příplatek ovšem bude možné sáhnout také po automatu CVT, přičemž obě převodovky budou výkon směřovat na všechna čtyři kola. To ostatně platí jak pro vrcholnou verzi 2,5 GT, tak pro hybridní Legacy. Oba tyto modely by se ovšem měly objevit až v pozdější fázi životního cyklu.

Ta prvotní odstartuje oficiálním představením tento čtvrtek na autosalonu v Chicagu. Do prodeje pak japonská novinka zamíří v druhé půli letošního roku, přičemž v tom příštím ji bude následovat kombi verze a odvozený model Outback. Jeho vizáž bychom si přitom mohli prohlédnout v dubnu na newyorské motor show.

Otázkou je pak dostupnost modelu v Evropě, potažmo na českém trhu. Jak jsme totiž již dříve zmiňovali, Subaru zrovna se sedanem na Starém kontinentu příliš nepočítá. Je tak dost možné, že z celého tria nakonec dorazí jen Outback, a to dozajista ještě s několikaměsíčním zpožděním proti USA a Japonsku.


Subaru Legacy 2015 odhaleno únikem, z krásného konceptu je opět nuda - 1 - Subaru Legacy 2015 unik dalsi 01Subaru Legacy 2015 odhaleno únikem, z krásného konceptu je opět nuda - 2 - Subaru Legacy 2015 unik 01Subaru Legacy 2015 odhaleno únikem, z krásného konceptu je opět nuda - 3 - Subaru Legacy 2015 unik 02Subaru Legacy 2015 odhaleno únikem, z krásného konceptu je opět nuda - 4 - Subaru Legacy 2015 unik dalsi 02Subaru Legacy 2015 odhaleno únikem, z krásného konceptu je opět nuda - 5 - Subaru Legacy 2015 unik dalsi 03Subaru Legacy 2015 odhaleno únikem, z krásného konceptu je opět nuda - 6 - Subaru Legacy 2015 unik 03Subaru Legacy 2015 odhaleno únikem, z krásného konceptu je opět nuda - 7 - Subaru Legacy 2015 unik dalsi 04Subaru Legacy 2015 odhaleno únikem, z krásného konceptu je opět nuda - 8 - Subaru Legacy 2015 unik dalsi 05Subaru Legacy 2015 odhaleno únikem, z krásného konceptu je opět nuda - 9 - Subaru Legacy 2015 unik dalsi 06
Do krásy loňského konceptu má sériové Subaru Legacy daleko. Tak velký úkrok jako u předchozího WRX to ale zase není

Zdroj: CarAdvice

Petr Prokopec

Diskuze 9 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.