Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa

Budete si nutně připadat chudí, až uvidíte, co si opravdu bohatí lidé nechali postavit jen pro svou vlastní potěchu. Luxusní katamarán je plný hraček do vody, pod ni, na pevninu i do vzduchu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa

30.10.2019 | Mirek Mazal

Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Budete si nutně připadat chudí, až uvidíte, co si opravdu bohatí lidé nechali postavit jen pro svou vlastní potěchu. Luxusní katamarán je plný hraček do vody, pod ni, na pevninu i do vzduchu.

Hodor je jméno postavy z fantasy Hra o trůny, stejně si ale říká i velmi neobvyklý katamarán, kterému dala vzniknout společnost Incat Crowther. Australská firma použila 55metrovou platformu a základní prvky přizpůsobila pro stavbu luxusní superjachty nesoucí na palubě prvotřídní hračky pro dospělé.

Jmenovec seriálového pacholka byl představen v létě, dohromady 66 metrů dlouhé plavidlo debutovalo ve španělské loděnici Astilleros Armon. Hodor je určen k přepravě hostů, atrakcí a doplňkového vybavení na mateřskou loď. Posádku může tvořit až 20 osob ubytovaných v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích s vlastními koupelnami.

Na palubě je dostatek prostoru pro luxusní zázemí, kterému se budeme věnovat později, protože mnohem zajímavější je adrenalinová výbava v jednotlivých podlažích. Kromě sedmnáctimetrového člunu je v podpalubí devět vodních skútrů, čtyři čtyřkolky, dvě buginy, ponorka pro tři osoby, čtyři terénní motorky, a také třeba dvě plachetnice.

O patro výše čeká další výbava, která buď pluje nebo létá. Mezi nejdražší z hraček jednoznačně patří rychlostní člun Nor-Tech 560 Sport spouštěný na vodu originálním hydraulickým výtahem. Vedle jsou uloženy katamarán RIB, šestnáctimetrová sportovní loď Hydra-Sports 53, závodní člun Skater 388 nebo devítimetrové hliníkové plavidlo Metal Shark. Vlastní heliport byl vybudován pro přistávání helikoptér, oranžovo-šedý Airbus H145 barevně ladí s lodí, která vrtulník nese na rozšířené zádi.

Největší houpající garáž plná divokých strojů ohromuje i samotnou konstrukcí s reverzní přídí. Nezvykle tvarovaný katamarán zanořený jen nízko pod hladinou pohání šroub o průměru 3,1 metru spojena s párem hlavních motorů. Loď dokáže rozjet na max 22,5 uzlů (41,6 km/h). Při ustáleném tempu 14 uzlů (26 km/h) dopluje Hodor do přístavu vzdáleného 10 186 kilometrů. Zásoba 7 500 litrů paliva stačí i na doplnění převážených hraček kdykoliv je potřeba.

Pobyt na lodi zajišťuje vysokou úroveň pohodlí, mezi jízdami na skútru můžou pasažéři trávit čas ve dvou místnostech pro hosty, k dispozici je rovněž malý salonek s veškerým zázemím. Společenské posezení je doplněné velkoplošnou televizí, plně zásobeným barem a špičkovým nábytkem. Ještě větší důraz byl kladen na komfort ubytování jednotlivců. Zdravotní potíže z dovádění s hračkami nebo vyvolané samotnou plavbou se řeší uvnitř nemocničního pokoje s potřebnou výzbrojí proti úrazům či nemocem.

Kompletní návrh Hodoru je dílem španělského studia Oliver Design. Hezké prostory nabízí modulární uspořádání s převládajícím Maurským slohem. Hojně použitý umělý kámen byl vyřezán laserem do formy jednotlivých panelů celkově sladěné architektury.


Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 1 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 01Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 2 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 02Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 3 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 03Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 4 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 04Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 5 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 05Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 6 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 06Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 7 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 07Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 8 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 08Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 9 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 09Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 10 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 10Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 11 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 11Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 12 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 12Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 13 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 13Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 14 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 14Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 15 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 15Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 16 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 16Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 17 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 17Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 18 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 18Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 19 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 19Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 20 - Hodor katamaran s adrenalinovymi hrackami 20Superjachta napěchovaná adrenalinovými hračkami je věc jako z jiného světa - 21 - Hodor lod s adrenalinovymi hrackami dalsi 01
Hodor pojímá plavbu úplně novým způsobem. Obvyklý luxus pro cestující zde překonává naložená výbava k různému dovádění kdekoli si cestující zamanou

Zdroj: Charter World

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše