Po úniku podoby nového Hyundai i20 se ven dostaly i první fotky interiéru

Korejci kombinují moderní prvky s klasickým ovládáním některých funkcí. Celkově můžeme hovořit o dalším velkém kroku vstříc maximu možností segmentu malých aut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Po úniku podoby nového Hyundai i20 se ven dostaly i první fotky interiéru

26.2.2020 | Mirek Mazal

Po úniku podoby nového Hyundai i20 se ven dostaly i první fotky interiéru

/

Korejci kombinují moderní prvky s klasickým ovládáním některých funkcí. Celkově můžeme hovořit o dalším velkém kroku vstříc maximu možností segmentu malých aut.

Minulý týden se světu předčasně ukázalo nové Hyundai i20. Vnější podoba přidala na atraktivnosti pomocí agresivnějšího stylingu sázejícího na ostré hrany, podobu interiéru jsme si ale mohli jen domýšlet. Obrázky kabiny tehdy chyběly, nicméně netrvalo dlouho a máme tu sadu i jejích fotografií.

Hyundai i20 modelového roku 2020 zaujme high-tech výbavou charakterizovanou digitální přístrojovou deskou se dvěma kruhovými budíky po stranách. Styl ukazatelů se mění podle zvoleného jízdního režimu - modrá barva znamená normální stav, zelená záře evokuje ekologický mód a oranžová znázorňuje volbu dynamického nastavení. Na moderní zobrazení jízdních údajů nepřímo navazuje středový dotykový displej se stejnou úhlopříčkou 10,25 palce. Velký panel promítá řadu nových funkcí letošní novinky, zvládá i rozdělení obrazovky například na panely audio, video a navigaci současně.

Elektronika přináší nové možnosti propojení automobilu včetně Hyundai Bluelink Telematics. Malý hatchback rovněž dokáže informovat posádku o dopravní situaci, ukáže aktuální počasí i budoucí předpověď, přinese nabídku bodů zájmu na trase a mimo jiné zvládá přijímat hlasové pokyny. Inovace dohnaly konkurenci, ale například aplikace interaktivního hledání vozu nebo dálkového zamykání je doménou spíše větších a dražších rivalů automobilového trhu.

Informační a zábavní systém je plně kompatibilní s Android Auto a Apple Car Play, které jsou k dispozici bezdrátově v kombinaci s bezdrátovým nabíjením mobilních telefonů. Streamovanou hudbu přenese do kabiny osm reproduktorů americké značky Bose.

Před premiérou plánovanou v Ženevě dále víme, že designově nový kokpit bude k dispozici ve třech barevných verzích: černý Black, neutrální Mono a dvoubarevný šedo-černý mix Black & Grey. Po vzoru módních prvků nebude scházet ambientní osvětlení nebo multifunkční volant podobný novému modelu Sonata. Originální dveřní panely i20 se prý inspirovaly přírodou, škoda, že totéž neplatí o koncernově známých linkách spojených výdechů klimatizace.


Po úniku podoby nového Hyundai i20 se ven dostaly i první fotky interiéru - 1 - Hyundai i20 2020 unik interier 01Po úniku podoby nového Hyundai i20 se ven dostaly i první fotky interiéru - 2 - Hyundai i20 2020 unik interier 02Po úniku podoby nového Hyundai i20 se ven dostaly i první fotky interiéru - 3 - Hyundai i20 2020 unik interier 03
Nové Hyundai i20 známe před premiérou i zevnitř. Jsou pryč časy nevzhledného plastu a zastaralých technologií

Po úniku podoby nového Hyundai i20 se ven dostaly i první fotky interiéru - 4 - Hyundai i20 2020 unik prvni 01Po úniku podoby nového Hyundai i20 se ven dostaly i první fotky interiéru - 5 - Hyundai i20 2020 unik prvni 02Po úniku podoby nového Hyundai i20 se ven dostaly i první fotky interiéru - 6 - Hyundai i20 2020 unik prvni 03Po úniku podoby nového Hyundai i20 se ven dostaly i první fotky interiéru - 7 - Hyundai i20 2020 unik prvni 04Po úniku podoby nového Hyundai i20 se ven dostaly i první fotky interiéru - 8 - Hyundai i20 2020 unik prvni 05Po úniku podoby nového Hyundai i20 se ven dostaly i první fotky interiéru - 9 - Hyundai i20 2020 unik prvni 06
Svěží vzhled omladil i exteriér

Zdroj: Hyundai

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše