Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat

Byl letošní detroitský koncept VW CrossBlue zamaskovaným velkým SUV chystaným ve Škodě? Jisté to není, ale nejsme sami, kdo si to myslí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat

7.2.2013 | Miro Mihálik | 16 příspěvků

Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Byl letošní detroitský koncept VW CrossBlue zamaskovaným velkým SUV chystaným ve Škodě? Jisté to není, ale nejsme sami, kdo si to myslí.

Mladoboleslavská značka tajnosti s připravovaným sedmisedadlovým crossoverem již nedělá. Existenci vozu kromě jiných potvrdil také předseda představenstva Winfried Vahland, který prozradil, že jej Škoda uvede na trh v roce 2015. Vzhledem k času, který automobilky při vývoji svých produktů obvykle spotřebují, je zřejmé, že vůz musí zaměstnávat koncernové konstruktéry už několik let, a momentálně má firma prostor už jen na dolaďování a finální testy.

Jinak řečeno, auto existuje a dost možná jsme už měli možnost jej i vidět v podobě konceptu Volkswagen CrossBlue na letošním detroitském autosalonu. Je to samozřejmě pouze spekulace, ale technické základy vozu této myšlence nahrávají. Wolfsburg přiznal, že studii postavil na masivně přepracované platformě MQB, což znamená, že navzdory schopnosti vzít na palubu tři řady sedadel jde o blízkého příbuzného Octavie třetí generace s motorem uloženým vpředu napříč.

Jak sami vidíte, nejsme sami, koho výše zmíněné napadlo. Stejným směrem přemýšlel rovněž „manipulátor“ Theo Chin, který na CrossBlue narouboval současnou masku chladiče Škody a světla adaptoval z modelu Superb. Kola i s okřídlenými šípy podle všeho pochází z crossoveru Yeti a pokud jeho práci srovnáte s původním záběrem, objevíte ještě upravené vnější zpětné zrcátko včetně jeho ukotvení, zahlazené odvětrávání na kapotě a „přestavěný“ přední nárazník.

Bude takto vypadat zbrusu nová modelová řada Škody? To si netroufáme říci, máme ale za to, že vůz kromě přední kapoty a masky poněkud postrádá vizuální pojítko s novými (hranatějšími) modelovými řadami Rapid a Octavia a rovněž světla nových Škodovek dnes vypadají trochu jinak. Ale kdo ví, možná je Theo blíže než si myslíme - konec konců, rok 2015 nezačne zrovna zítra.


Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat - 1 - Skoda SUV render 01
Sedmisedadlová Škoda bude chtít oslovit zákazníku v Rusku, pětisedadlová pak klientelu v Číně

Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat - 2 - VW CrossBlue Concept prvni sada 00Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat - 3 - VW CrossBlue Concept prvni sada perexVelké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat - 4 - VW CrossBlue Concept prvni sada 05Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat - 5 - VW CrossBlue Concept prvni sada 13Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat - 6 - VW CrossBlue Concept prvni sada 04Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat - 7 - VW CrossBlue Concept prvni sada 09Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat - 8 - VW CrossBlue Concept prvni sada 10Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat - 9 - VW CrossBlue Concept prvni sada 11Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat - 10 - VW CrossBlue Concept prvni sada 12Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat - 11 - VW CrossBlue Concept prvni sada 03Velké SUV Škoda pro rok 2015: takhle by mohlo vypadat - 12 - VW CrossBlue Concept prvni sada 08
Pro srovnání obrázky původního konceptu VW CrossBlue

Zdroj: Theo Chin

Miro Mihálik

Diskuze 16 příspěvků